Prawidłowo odrestaurowane balkony bez mostków cieplnych

Prawidłowo odrestaurowane balkony bez mostków cieplnych

Prace renowacyjne najczęściej kojarzone są z wymianą lub remontem elewacji, dachu czy okien. Rzadko w tych planach uwzględniamy balkon. Warto jednak pamiętać o tym, że budynki z prawidłowo odrestaurowanymi balkonami oferują wyższy komfort mieszkania i lepszą jakość życia. Nieprawidłowa konstrukcja balkonu może mieć w późniejszym czasie poważne konsekwencje, ponieważ połączenie balkon-ściana jest miejscem, które generuje największe straty cieplne i drogie szkody budowlane. O czym warto pamiętać podczas renowacji balkonu? Czytaj dalej



Wiele starszych obiektów nie spełnia wymogów zawartych w przepisach, nie gwarantując tym samym należytego komfortu użytkowania. - Przy prowadzeniu prac remontowych rozważane są zazwyczaj w pierwszej kolejności kwestie energetyczne. I to słusznie, gdyż wiele starszych budynków nie spełnia już wymogów zawartych w przepisach czy też wymagań co do komfortu, jakie dziś mamy wobec nowoczesnego mieszkania. Ważne jest jednak, by budynek był remontowany w całości. Jeżeli ktoś na przykład nie uwzględni mostku cieplnego przy balkonie ten nie tylko akceptuje wysokie straty energetyczne, lecz także podejmuje wysokie ryzyko związane z powstaniem możliwych szkód budowlanych. - mówi Maciej Kowalczyk, ekspert z firmy Schöck.

 

Uważaj na mostki cieplne!

Im lepszą izolację posiada bryła budynku, tym silniejsze oddziaływanie mają mostki cieplne np. występujące w miejscu łączenia bryły budynku z balkonem. Zostaje zachwiany stan równowagi pomiędzy temperaturą na powierzchni ściany a wilgotnością powietrza w pomieszczaniu. Efektem jest zwiększone ryzyko wykroplenia pary wodnej i tworzenie się pleśni na ścianach. Pojawiają się także szkody budowlane.  


Prawidłowo odrestaurowane balkony

 

Czytaj również: Zdrowe wykończenia ścian - tynki, szpachle i gładzie o naturalnej zdolności regulacji mikroklimatu

 

- Inwestycje w remonty energetyczne opłacają się tylko wówczas, gdy są zaplanowane kompleksowo. Gdy podczas takich prac nie uwzględni się balkonów to pozostaje mostek cieplny, a ze względu na jego istnienie należy liczyć się ze znacznymi stratami energii. – mówi Maciej Kowalczyk, ekspert z firmy Schöck.

 

R jak remont

Niezależnie od tego, czy stoimy przed zadaniem polegającym na remoncie istniejącego budynku z balkonem, czy też chcemy zamocować nowy balkon do istniejącego już obiektu: dzięki Schöck Isokorb® R mamy pod ręką w każdym momencie pewne i korzystne cenowo rozwiązanie. Isokorb® R jako nośny element izolacji cieplnej daje projektantom i architektom nieograniczoną swobodę. Element ten daje możliwość wykonania wspornikowych oraz podpartych konstrukcji balkonowych.


Prawidłowo odrestaurowane balkony

 

Czytaj również: Jak najprościej uzupełnić pęknięcia i rysy na elewacji budynku?

 

Nośny element izolacji termicznej umożliwia projektantowi w trakcie remontu zachowanie tego samego wysokiego standardu izolacji cieplnej oraz daje mu pewność, że nie dojdzie do powstawania szkód budowlanych. Sprawdzona technologia Schöck Isokorb® świetnie się sprawdza zarówno podczas prac remontowych w starych obiektach z balkonami, jak i przy wykonywaniu nowych konstrukcji balkonowych. Schöck Isokorb® R stanowi optymalne rozwiązanie dla obu przypadków. Połączenia balkonów dokonywane przy użyciu elementów Schöck Isokorb® R posiadają certyfikat Instytutu Passivhaus.

 

Jak dobrać odpowiedni łącznik Isokorb®? Warto skorzystać z pomocy nowego oprogramowania do łatwego i szybkiego wymiarowania termicznie izolowanych połączeń balkonowych przy użyciu łączników Isokorb®, które pomoże w optymalnym dobraniu elementu. Następnie, w przypadku remontu, należy odciąć istniejący balkon. Elementy termoizolacyjne Isokorb® są proste w montażu. Wystarczy nawiercić otwory i umieścić je we właściwych miejscach. Na koniec pozostaje tylko dołączenie nowego balkonu.

 

Remont balkonu = wzrost wartości budynku

Bardzo często, kupując mieszkanie, zwracamy uwagę na to, jaki ma ono balkon. Jego wielkość i lokalizacja potrafią wpłynąć na koszt inwestycji. - Każde mieszkanie zyskuje na wartości dzięki balkonowi, a nowo dobudowany balkon nie musi sprawiać wrażenia jakby był ciałem obcym. Jako projektant czy architekt mamy pełne pole do popisu przy optymalnym rozdzielaniu termicznym elementów budowlanych. Praktyczne rozwiązanie z Schöck Isokorb® wymaga jedynie niewielkiego nakładu prac budowlanych. Balkon jest przytwierdzany od zewnątrz. Dzięki temu można mieszkać w mieszkaniu, gdy prowadzone są prace remontowe, a posadzki nie ulegną zniszczeniu. – dodaje ekspert firmy Schöck.

 

Łącznik Isokorb® R firmy Schöck wspomaga budownictwo pasywne dzięki zapewnieniu ciągłości izolacji termicznej oraz zmniejszeniu grubości wykończonej płyty balkonowej, której nie trzeba dodatkowo ocieplać. Połączenia balkonów za pomocą elementów Isokorb® R posiadają certyfikat Instytutu Passivhaus oraz aprobatę ITB.


Źródło: GutPR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 201 Grupa: Nowości ara... według mnie pokój dla dziecka powinien być przytulny z miejscem do zabawy oraz nauki :) _____________________________________ _______ sztuczne kwiaty hiacynty
  • Rozbiórki Liczba postów: 109 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • Przeprowadzka jeszcze w tym roku Liczba postów: 4 Grupa: Aktualności No skoro osiedle już stoi, to trzeba pomyśleć o przeprowadzce - niestety to ta nieprzyjemna powinność, którą każdy z nas musi wykonać, jak decyduje się na przen...
  • Samemu czy z firmą Liczba postów: 7 Grupa: Aktualności Każdego w końcu czeka przeprowadzka i do tego polecam fantastyczną firmę przeprowadzkową https://www.przeprowadzkiwroclaw.pl Bardzo dobrze się z nimi współpraco...
  • Podłogi Liczba postów: 236 Grupa: Robimy stro... Estetyka i autentyczność: https://panele-podlogowe.eu Niektóre panele podłogowe imitują naturalne materiały, takie jak drewno czy kamień, zachowując autentyczny...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 376 Grupa: Robimy stro... Osobiście uważam, że drewno naturalne na podłodze to najlepsza rzecz! To rozwiązanie zdrowe, bezpieczne i generalnie rekomendowane rodzinom z małymi dziećmi ;)....

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19453 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 203

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >