Stron: 139 ▾ Skocz do strony idź ◂◂ ◂ 122 123 124 125 126 ▸ ▸▸
Komu przysługuje zasiłek poowodziowy?
Od dziś obowiązuje ustawa o ochronie sygnalistów - jakie sankcje karne przewiduje?
Czy na gruncie prawa zwierzę to rzecz?
Czy można wykorzystać własne mieszkanie jako siedzibę firmy? Poradnik
Wybór najlepszej formy opodatkowania dla firmy do 20 lutego
Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej w 24 godziny – możliwe?
Obowiązują nowe przepisy dotyczące segregacji odpadów - teraz zużyte ubrania, buty czy pościel, nie mogą trafiać do pojemników na odpady zmieszane
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Stosowanie dark patterns przez zagraniczne platformy sprzedażowe jest nagminne
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Prognozy ekspertów dla rynków finansowych na 2025 rok
Zmiana prezydenta Stanów Zjednoczonych, wybory w kolejnych krajach Unii Europejskiej, konflikty zbrojne i narastające napięcia - nie da się ukryć, że rok 2025 może być wyjątkowy, trudny, przełomowy, emocjonujący i… nieprzewidywalny. Co zatem może się wydarzyć na rynkach finansowych? Jakie wydarzenia dla światowej gospodarki będą kluczowe? I jak wpłyną na inflację oraz stopy procentowe w Polsce, a tym samym na zasobność naszych portfeli?
Co ekoustawy i CSRD zmienią w branży budowlanej w 2025 roku?
Rok 2025 wyznacza nową erę dla sektora budowlanego, w której transparentność i zrównoważony rozwój stają się kluczowymi elementami strategii biznesowych. Wprowadzenie ekoustaw i dyrektywy CSRD zmienia zasady gry – dla jednych to szansa na innowacje i wzrost, dla innych ogromne wyzwanie związane z reorganizacją procesów i inwestycjami.
Aby przeglądać tę stronę, musisz się zalogować.
Społeczność budnet.pl ma już 19454 użytkowników
gości: 186