Stron: 142 ▾ Skocz do strony idź ◂◂ ◂ 126 127 128 129 130 ▸ ▸▸
Jakie formy wsparcia prawno-finansowe przysługują przedsiębiorcom poszkodowanym w powodzi?
Komu przysługuje zasiłek poowodziowy?
Od dziś obowiązuje ustawa o ochronie sygnalistów - jakie sankcje karne przewiduje?
Czy na gruncie prawa zwierzę to rzecz?
Czy można wykorzystać własne mieszkanie jako siedzibę firmy? Poradnik
Wybór najlepszej formy opodatkowania dla firmy do 20 lutego
Sklepy convenience coraz mocniejsze. Wyraźnie widać to po najnowszych danych z rynku
Obserwacja zachowań blisko 1,4 mln konsumentów w ponad 40,6 tys. sklepów spożywczych wykazała, że w I kw. br. tylko w placówkach convenience rdr. wzrósł ruch i przybyło unikalnych klientów. Pozostałe formaty, tj. supermarkety, hipermarkety i dyskonty, zaliczyły spadki. Do tego segment convenience zyskał w każdej analizowanej kwestii. Jako jedyny rdr. zwiększył swój udział w łącznej liczbie wizyt w badanych placówkach (POS). I odnotował wzrosty rdr. zarówno w zakresie średniego, jak i łącznego miesięcznego czasu trwania zakupów. Eksperci komentujący te dane wyjaśniają, że za sukcesem formatu convenience stoi m.in. rosnąca popularność tzw. zakupów uzupełniających.
Rząd zapowiada wsparcie dla polskich firm
Premier Donald Tusk podczas otwarcia wiosennej odsłony Europejskiego Forum Nowych Idei zapowiedział nową politykę gospodarczą, opartą na odbudowie i repolonizacji krajowej gospodarki. Przy wyborze wykonawców w państwowych inwestycjach mają być promowane polskie firmy, a zadaniem administracji ma być dbanie o interes narodowy. – Wydaje mi się, że powinniśmy jednak przede wszystkim patrzeć na to, kto i jak skutecznie będzie wspierał polskie firmy, inwestycje, bo to jest to, czego potrzebujemy – ocenia dr Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan.
Młodzi inżynierowie i naukowcy mogą zdobyć ponad 150 000 zł na rozwój swojego projektu - trwa rekrutacja do Konkursu Nagroda Jamesa Dysona 2025
To kolejna już edycja międzynarodowego Konkursu Nagroda Jamesa Dysona w Polsce. Do wzięcia w nim udziału zapraszani są obecni lub byli studenci w dziedzinie projektowania oraz inżynierii, których pomysły mogą mieć realny wpływ na życie ludzi. Do konkursu można zgłaszać zarówno wynalazki dotyczące codziennych wyzwań, jak i rozwiązujące najpilniejsze problemy na świecie.
Niepewność gospodarcza i geopolityczna: wyzwania dla polskiego biznesu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Społeczność budnet.pl ma już 19666 użytkowników
gości: 434
Aby przeglądać tę stronę, musisz się zalogować.