Prawo – lista artykułów

Zadłużone mieszkanie w spadku

Powołana do spadku osoba jak wynika z istoty sukcesji uniwersalnej, na mocy jednego aktu wstępuje w ogół praw i obowiązków zmarłego. W związku z powyższym często się zdarza, iż spadkobierca dziedziczy m.in. nieruchomość/ lokal obciążany hipoteką, w związku z kredytem hipotecznym. Spadkobierca powinien rozważyć, czy korzystniej jest dla niego spadek przyjąć, czy odrzucić. Odrzucić przyjęcia samego zadłużonego mieszkania nie można.

Wytyczne dotyczące Zarządzania Nieruchomościami

Została zaprezentowana polska wersja językowa globalnych wytycznych dotyczących zarządzania nieruchomościami. Jest to pierwszy tego typu dokument na polskim rynku nieruchomości zawierający kompleksowe standardy i wytyczne w zakresie świadczenia usług zarządzania nieruchomości.

Aktualne wymagania prawa budowlanego w odniesieniu do bloczków silikatowych

Od początku 2014 r. obowiązuje w Polsce Dyrektywa 2010/31/UE dotycząca poprawy charakterystyki energetycznej budynków. Wprowadzenie nowych wytycznych jest spowodowane niezadowalającymi rezultatami, które wynikały z przyjętych wcześniej regulacji. Zmiany te skupiają się między innymi na energooszczędności i izolacyjności cieplnej ścian, a co z tym idzie pośrednio na materiałach, z których są one wykonywane.

Monitoring - regulowany prawnie

Od pewnego czasu nie słabnie dyskusja na temat monitoringu wizyjnego. Wszystko za sprawą projektu ustawy, która ma zabezpieczyć interesy zarówno osób monitorowanych, jak i monitorujących.

Międzynarodowe regulacje dotyczące standaryzacji pomiarów budynków.

Izba Geodetów Europejskich (CLGE) oficjalnie przekazała swoją metodologię pomiarową na rzecz Koalicji Międzynarodowych Standardów Pomiaru Nieruchomości (IPMSC). CLGE jest pierwszą organizacją, która oficjalnie przekazała Koalicji prawa własności intelektualnej do swoich standardów. To znaczący krok w procesie tworzenia międzynarodowych regulacji dotyczących standaryzacji pomiarów budynków.

Nowe Warunki Techniczne obowiązujące od 2014 roku

Początek 2014 przyniósł istotne zmiany w przepisach budowlanych. Nowe Warunki Techniczne wprowadziły zmiany w grubości ocieplenia budynków. Skuteczniejsza termoizolacja to długofalowe oszczędności. Warto jednak dokonać analizy energetycznej budynku przed, aby dobrać najlepsze i najbardziej optymalne rozwiązanie.

Jak nie dać się oszukać deweloperom, gdy lokal jest wadliwy

Firmy deweloperskie często umieszczają w umowach sprzedaży mieszkań zapisy, które ograniczają lub wyłączają możliwość dochodzenia przez klienta praw z tytułu rękojmi za wady lokalu. Takie praktyki są niezgodne prawem – pisze Aneta Mościcka z portalu RynekPierwotny.com.

Zabużanie będą mogli uzyskać ogromne odszkodowanie

Sprawy dot. mienia zabużańskiego, tj. mienia zostawionego przez Polaków przymusowo wysiedlonych w latach 1944-1952 z terenów należących przed II wojną światową do Polski, nie zostały w pełni rozwiązane do dnia dzisiejszego pomimo upływu przeszło pół wieku od tamtych wydarzeń.

Wzrost stawki minimalnej we Francji

Z dniem 1 stycznia 2014 r. we Francji wzrosła minimalna stawka godzinowa i osiągnęła tym samym wartość 9,53 EUR* (w 2013 r. wynosiła 9,43 EUR). Z kolei minimalne wynagrodzenie miesięczne to obecnie 1 445,38 EUR, co oznacza wzrost równy 15,16 EUR w stosunku do roku ubiegłego.

Odrzucony spadek przechodzi na dzieci

Zdarza się iż osoby popadają w kłopoty finansowe, a osoby im najbliższe nie wiedzą tego, dowiadują się o tym dopiero na etapie postępowania spadkowego. W sytuacji, gdy długi spadkowe są znaczne i mogą przewyższyć wartość spadku, należy rozważyć odrzucenie spadku, ewentualnie przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza. W sytuacji gdy decydujemy się na odrzucenie spadku, pamiętajmy o swoich dzieciach!


Stron: 137 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  62 63 64 65 66  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zwrotu podatku VAT za materiały budowlane

Społeczność budnet.pl ma już 19396 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 341

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >