Prawo – lista artykułów

Świadczenie usług budowlanych na terenie Niemiec

Dzięki przynależności Polski do Unii Europejskiej pracownicy firm budowlanych mogą być delegowani do świadczenia usług na terenie innych krajach członkowskich, w tym Niemiec. Zanim jednak firma zdecyduje się na współpracę z zagranicznym zleceniodawcą, warto przyjrzeć się bliżej ustawom prawnym regulującym tę kwestię.

Od 12 lipca obowiązują nowe zasady ustalania opłat geodezyjnych

Służba geodezyjna będzie mieć więcej pracy przy ustalaniu opłat za udostępnianie materiałów z zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Od 12 lipca obowiązują bowiem nowe zasady ich ustalania.

Użytkowanie mieszkania

Kiedy nadzór budowlany nakłada karę za nielegalne rozpoczęcie użytkowania mieszkania? Przystąpienie do użytkowania oznacza rozpoczęcie korzystania z budynku lub jego części.

Co zrobić z gruzem budowlanym?

Każdy większy remont czy budowa domu wiążą się ze stertą śmieci i gruzu, które trzeba gdzieś wyrzucić. Gdzie? Takich odpadów nie wolno po prostu wynieść do śmietnika, należy je zutylizować zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Obowiązek elektronicznej rejestracji obecności pracowników branży budowlanej w Europie

Ustawa z dnia 8 grudnia 2013 r., wprowadzająca obowiązek rejestracji osób wykonujących prace na określonych budowach, weszła w życie z dniem 1 kwietnia 2014 r. Rejestracja jest wymagana w przypadku projektów, których całkowita wartość, z wyłączeniem VAT, jest równa lub wyższa kwocie 800 000 euro. Rozwiązanie to zostało wprowadzone, aby ułatwić kontrolę instytucji socjalnych i podatkowych, a także walkę z nieuczciwą konkurencją.

Jest propozycja zmian w BTE !

Wielu z nas jako klientów banków zna ten przykry moment , gdy do naszych drzwi puka Pan Komornik w celu uregulowania należności. W większości dzieje się to w chwili, gdy się tego nie spodziewamy, co często jest sytuacją wysoce krępującą. Mało tego w wielu przypadkach nie wiemy, nie pamiętamy, że jesteśmy winni bankowi jakieś pieniądze, co potęguje nasze zaskoczenie i poczucie zażenowania.

Unijny sąd zajął się sporem fiskusa z gminą Wrocław

Trybunału Sprawiedliwości UE uznał, iż sprzedaż towarów jest opodatkowana wtedy, gdy stanowi działalność gospodarczą. Ta zasada dotyczy także organów władzy publicznej pozbywających się swojego majątku. Nie powinno się jednak automatycznie nakładać na nie podatku.

Zadłużone mieszkanie w spadku

Powołana do spadku osoba jak wynika z istoty sukcesji uniwersalnej, na mocy jednego aktu wstępuje w ogół praw i obowiązków zmarłego. W związku z powyższym często się zdarza, iż spadkobierca dziedziczy m.in. nieruchomość/ lokal obciążany hipoteką, w związku z kredytem hipotecznym. Spadkobierca powinien rozważyć, czy korzystniej jest dla niego spadek przyjąć, czy odrzucić. Odrzucić przyjęcia samego zadłużonego mieszkania nie można.

Wytyczne dotyczące Zarządzania Nieruchomościami

Została zaprezentowana polska wersja językowa globalnych wytycznych dotyczących zarządzania nieruchomościami. Jest to pierwszy tego typu dokument na polskim rynku nieruchomości zawierający kompleksowe standardy i wytyczne w zakresie świadczenia usług zarządzania nieruchomości.

Aktualne wymagania prawa budowlanego w odniesieniu do bloczków silikatowych

Od początku 2014 r. obowiązuje w Polsce Dyrektywa 2010/31/UE dotycząca poprawy charakterystyki energetycznej budynków. Wprowadzenie nowych wytycznych jest spowodowane niezadowalającymi rezultatami, które wynikały z przyjętych wcześniej regulacji. Zmiany te skupiają się między innymi na energooszczędności i izolacyjności cieplnej ścian, a co z tym idzie pośrednio na materiałach, z których są one wykonywane.


Stron: 139 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  63 64 65 66 67  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zwrotu podatku VAT za materiały budowlane

Społeczność budnet.pl ma już 19481 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 165

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >