Prawo – lista artykułów

Co się dzieje z właścicielami poszczególnych lokali, gdy reszta nieruchomości zostaje sprzedana osobom trzecim

Zdarzają się takie sytuacje, w których gmina będąc współwłaścicielem budynku, w którym znajduje się w większość lokali komunalnych, a tylko część lokali wyodrębnionych/własnościowych postanawia sprzedać pozostałą część w nieruchomości podmiotowi trzeciemu, a podmiot ten stał się większościowym współwłaścicielem nieruchomości.

Powódź zalała dom, i co dalej?

W ostatnich latach dość regularnie występują w Polsce zdarzenia losowe, które określane są mianem podtopień czy powodzi. Dotykają one nie tylko osób zamieszkujących najbliższe okolice rzek, strumieni czy zbiorników wodnych, ale coraz częściej pojawiają się w okolicach miast, czy w samych miastach i w trudnych do przewidzenia miejscach.

Darowizna, czyli spadek za życia

Zdarzają się sytuacje, iż osoby w podeszłym wieku chcą „podzielić” zgromadzony majątek jeszcze za życia, by tym samym uniknąć ewentualnych sporów pomiędzy spadkobiercami. Najczęściej takie osoby decydują się przenieść własność nieruchomości z wykorzystaniem instytucji darowizny.

Nowe przepisy pakietu CRD IV przygotowane przez Parlament Europejski

Przepisy pakietu CRD IV przygotowane przez Parlament Europejski, które weszły w życie w lipcu br. będą miały wpływ na dalsze ograniczenie dostępności produktów finansowych dla małych i średnich firm w Europie.

Zmiany w Kodeksie pracy

Nowelizacja Kodeksu pracy, wprowadzająca roczny okres rozliczeniowy oraz ruchomy czas pracy stała się faktem. 1 sierpnia 2013 podpisał ją Prezydent Bronisław Komorowski.

Zmiany w uzyskiwaniu certyfikatów LEED

Amerykańskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (USGBC) wprowadziło właśnie nowelizacje w systemie ekologicznej certyfikacji budynków LEED. Zmiany są spore, wzbudziły nawet komentarze, że nowe wymogi są zbyt rygorystyczne. Jednak producenci wysokiej jakości materiałów wykończeniowych do eko budynków oceniają, że idą one w dobrym kierunku, gdyż stawia się na jakość materiałów i komfort użytkowników.

Artykuł stanowiący o obowiązku kontroli obiektu budowlanego

Artykuł 62 ustawy Prawo budowlane nakłada na właściciela lub zarządcę obiektu budowlanego obowiązek dokonywania okresowych kontroli obiektu budowlanego. Karze, za niedopełnienie obowiązków, podlega Wspólnota, a zatem warto wiedzieć co podlega kontroli, jak często należy je przeprowadzać oraz czy wymagane są do tego specjalne uprawnienia?

Zasady legalnego delegowania pracowników do krajów UE

Eksport usług do krajów Unii Europejskiej i związane z tym delegowanie pracowników to w dobie kryzysu bardzo częste działanie, na które decyduje się coraz więcej firm budowlanych. Delegowanie pozwala nie tylko przetrwać ciężki okres na polskim rynku, lecz daje duże możliwości rozwoju i poprawy sytuacji finansowej firmy.

Zmiany w programie Mieszkanie dla Młodych

Pomimo tego, iż zostało już niespełna cztery miesiące do zapowiadanego wejścia w życie programu Mieszkanie dla Młodych wciąż nieznany jest jego ostateczny kształt.

Projekt Mieszkanie dla Młodych

Ostateczny kształt rządowego programu Mieszkanie dla Młodych jest wciąż nieznany, co nie przeszkadza w częstym porównywaniu do wygaszonej w roku ubiegłym Rodziny na Swoim.


Stron: 137 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  65 66 67 68 69  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zwrotu podatku VAT za materiały budowlane

Społeczność budnet.pl ma już 19396 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 296

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >