Prawo – lista artykułów

Jak kształtują się ceny ziemi w Polsce?

Ceny działek budowlanych są uzależnione od parametrów, takich jak lokalizacja, uzbrojenie terenu, kształt i wielkość działki, sąsiedztwo, jakość dojazdu, komunikacja z centrum miasta.

Zmiany w ustawie o hipotekach

Już w najbliższą sobotę (9 kwietnia) osoby zainteresowane rynkiem nieruchomości i kredytów będą mogły wysłuchać prelekcji na temat zmian w ustawie o hipotekach podczas 83. Krakowskiej Giełdy Domów i Mieszkań.

Czy trzeba płacić za mieszkanie w trakcie budowy?

10% wpłaty przy umowie przedwstępnej i pozostałe 90% przy odbiorze mieszkania to rozwiązanie korzystne dla klienta. Okazuje się jednak, że system 10/90 czy też jego modyfikacje to oferta rzadko spotykana.

Jak zalegalizować samowolę budowlaną?

Co to jest samowola budowlana? Wiele osób, nawet nie zdaje sobie sprawy, że ją popełnia. Na szczęście 6 sierpnia 2010 r. weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo budowlane (Dz. U. Nr 121, poz. 809, dalej "nowelizacja"), która procedury legalizacyjne wyjaśnia. Jakie przyniosła korzyści, o tym poniżej.

Nowa ustawa o efektywności energertycznej

Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań wspólnie z Małopolskim Centrum Edukacji Budowlanej zorganizowały seminarium zatytułowane „Budownictwo Energooszczędne: prawo, praktyka, a rzeczywistość”.

Obowiązki wspólnoty mieszkaniowej

Zarząd wspólnoty mieszkaniowej nie tylko kieruje sprawami wspólnoty i reprezentuje ją na zewnątrz oraz w stosunkach między wspólnotą a poszczególnymi właścicielami lokali, ale także odpowiada za sprawne i bezpieczne działanie urządzeń technicznych w budynku.

Nowa ustawa o efektywności energetycznej

Obowiązek uzyskania oszczędności nałożono na dwie grupy: przedsiębiorstwa energetyczne produkujące, sprzedające lub dystrybuujące energię, ciepło lub gaz oraz na jednostki samorządów terytorialnych. Niestety zobowiązania te zostały rozłożone nierównomiernie.

Nowe uregulowania prawne dotyczące zapłaty za wykonane roboty budowlane

Zatory płatnicze w branży budowlanej stanowią poważny problem. Dotyczą one szczególnie podwykonawców, którzy są odpowiedzialni za faktyczne prowadzenie prac.

Niezapłacona faktura? Procedury odzyskiwania długów

Niezapłacona faktura to duży kłopot dla przedsiębiorcy. Zazwyczaj nie otrzymuje gratyfikacji za przekazany towar lub wykonaną usługę, a do tego musi zapłacić podatek od zysku, jakiego w rzeczywistości nie ma.

Kto powinien płacić w sporze ze spółdzielnią?

Rzecznik praw obywatelskich skierował wystąpienie do ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego w sprawie kosztów postępowania w przypadku wystąpienia z powództwem przez osobę uprawnioną do żądania ustanowienia prawa odrębnej własności lokalu.


Stron: 140 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  77 78 79 80 81  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zwrotu podatku VAT za materiały budowlane

Społeczność budnet.pl ma już 19470 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 314

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >