Program certyfikacji Autodesk

Program certyfikacji Autodesk

Krakowskie pracownie DDJM Biuro Architektoniczne Sp. z o.o. oraz APLUS Studio Architektury przystąpiły do egzaminów potwierdzających poziom znajomości oprogramowania Autodesk w pierwszych miesiącach dostępności Programu Certyfikacji Autodesk w Polsce

 

DDJM Biuro Architektoniczne Sp. z o.o. zostało założone w 1991 roku. Składa się z dwudziestu kilku osobowego zespołu architektów. Poza projektowaniem obiektów architektonicznych i sporządzaniem opracowań urbanistycznych oferuje także doradztwo w zakresie terenów pod inwestycję i partnerów dla ich realizacji. Prowadzi cały proces inwestycyjny – od wykonania projektu we wszystkich niezbędnych fazach poprzez dokumentację wielobranżową w pełnym zakresie po oddanie obiektu do użytku, zajmuje się także wszelkimi uzgodnieniami formalnymi. 

 

APLUS Studio Architektury to niewielka pracownia architektoniczna z młodym zespołem architektów. Swoją działalność rozpoczęła w 1994 roku. Wykonuje projekty na terenie całego kraju o różnorodnym charakterze – od wnętrz mieszkalnych, przez domy jednorodzinne, budynki wielorodzinne, komercyjne, a także zespoły urbanistyczne. Przygotowuje pełną dokumentację projektową we wszystkich etapach jej opracowywania, jak również przygotowuje wszelkie uzgodnienia i pozwolenia. Jak sami mówią – na tle wielu różnorodnych projektów – niezwykłym jest zaprojektowanie kilkunastu restauracji, barów i klubów.

 

Czytaj również: Projektowanie za pomocą urządzeń mobilnych

 

Program certyfikacji Autodesk cieszy się w Polsce dużym zainteresowaniem profesjonalistów różnych branż, na co dzień zajmujących się projektowaniem. Z inicjatywy swoich pracodawców skorzystali z niego także pracownicy dwóch biur architektonicznych DDJM Sp. z o.o. oraz APLUS Studio Architektury uzyskując certyfikaty ze znajomości oprogramowania Autodesk na poziomie Associate i Professional. Za organizację egzaminów odpowiedzialna była firma Biś Computers – Autoryzowany Partner i Centrum Szkoleniowe oraz Certyfikacyjne Autodesk, uczestnik programu Certyfikacji Autodesk  w Polsce.

 

Profesjonalizm przede wszystkim

Z punktu widzenia właścicieli APLUS potwierdzenie kwalifikacji zespołu pracowni było oczywistym elementem na zwiększenie wydajności i efektywności pracy pracowni.

 

„Oprogramowanie Autodesk jest naszym narzędziem pracy, w której liczy się szybkość i precyzja. Dlatego tak ważne jest dla nas efektywne i sprawne posługiwanie się nim. Stawiamy na zespół, który potrafi spełnić te wymogi, a międzynarodowy certyfikat jest tego wiarygodnym potwierdzeniem” – mówi Maciej Skaza, architekt i właściciel APLUS.

 

Z inicjatywą udziału w programie wyszli właściciele pracowni, którzy także przystąpili do egzaminów. Aby zwiększyć szanse na uzyskanie certyfikatów architekci skorzystali ze specjalnych kursów przygotowawczych towarzyszących egzaminom. Obecnie wszyscy pracownicy APLUS posiadają certyfikaty ze znajomości oprogramowania Autodesk.

 

Czytaj również: Projektowanie za pomocą urządzeń mobilnych


 

Rezultaty na wyciągnięcie ręki

Konkurencyjny rynek motywuje pracodawców do zatrudniania wykwalifikowanej kadry z potwierdzonymi kompetencjami. Uzyskanie przez pracowników certyfikatu, uznawanego na całym świecie, ze znajomości wiodących rozwiązań do projektowania może być istotnym elementem strategii rozwoju i budowania przewagi rynkowej firmy.

 

Wszyscy architekci DDJM, którzy przystąpili do egzaminów otrzymali certyfikaty na dwóch poziomach Associate i Professional. Udział w nich poprzedzony był warsztatami przygotowującymi. Dla właścicieli DDJM posiadanie międzynarodowego certyfikatu ma także duże znaczenie w procesie rekrutacji. 

 

„Z mojego punktu widzenia, jako osoby zarządzającej, kandydat, który posiada certyfikat jest osobą aktywną, zmotywowaną i wykorzystującą możliwości jakie daje mu rynek. Ma to ogromne znaczenie przy przyjmowaniu do zespołu i ustalaniu dalszej ścieżki kariery” – podkreśla Wojciech Miecznikowski, współwłaściciel DDJM.

 

Czytaj również: Autodesk przedstawia najnowsze rozwiązania dla architektury, budownictwa i infrastruktury


Właściciele obu pracowni są zgodni, że poziom egzaminów jest wysoki i odzwierciedla poziom wiedzy pracowników. Stuprocentowa zdawalność daje nie tylko satysfakcję obu stronom, przede wszystkim potwierdza umiejętności i zaangażowanie członków zespołu, które wcześniej mogły być trudne do zweryfikowania. Dla pracodawcy to również dowód zwrotu inwestycji w najnowsze oprogramowanie oraz szkolenia dla pracowników. Certyfikowani pracownicy przyczyniają się także do kreowania wizerunku biura. Zdany egzamin potwierdzony specjalnym osobistym certyfikatem umożliwia do wykorzystania logo certyfikacji na wizytówkach czy też w stopce maila.

 

„Zespół architektoniczny DDJM dobieramy bardzo starannie – tworzą go wykwalifikowani i doświadczeni architekci. Uzyskanie przez nich certyfikatów ze znajomości oprogramowania Autodesk to ważny wyznacznik również dla naszych klientów i element decydujący o wyborze pracowni” – powiedział Wojciech Miecznikowski, współwłaściciel DDJM.

 

Program Certyfikacji Autodesk działa w Polsce od października zeszłego roku. Prowadzony jest przez firmę KnowledgePoint – dystrybutora Autodesk oraz dostawcy materiałów szkoleniowych i marketingowych. W ramach programu można uzyskać certyfikat na poziomie Associate lub Professional w zakresie AutoCAD, Autodesk Inventor, AutoCAD Civil 3D, Autodesk Revit Architecture, Autodesk Maya i Autodesk 3ds Max. Kursy i egzaminy dla AutoCAD dostępne są w języku polskim, dla pozostałych w języku angielskim.

 


Certyfikacja nie jest trudna

Certyfikacja prowadzona jest na dwóch poziomach – Associate lub Professional. Egzamin Associate jest egzaminem teoretycznym, składa się z 30 pytań, które sprawdzają wiedzę z zakresu narzędzi, funkcji i często wykonywanych zadań w programach. Na egzaminie pojawiają się pytania wielokrotnego wyboru, dopasowywania pozycji oraz wskazywania kursorem (hotspoty). Egzamin trwa godzinę. Aby zdać należy uzyskać od 70 do 80 % poprawnych odpowiedzi.

 

Egzamin Professional jest egzaminem praktycznym. Składa się z 20 pytań. Każde pytanie wymaga użycia programu w celu stworzenia lub zmodyfikowania pliku danych, a następnie wpisania odpowiedzi w polu wprowadzania. Egzamin trwa 90 minut. Aby otrzymać uprawnienia na poziomie Professional, uczestnik musi zdać egzamin na poziomie Associate. Egzaminy mogą być zaliczane w dowolnej kolejności.

 

Źródło: Omega Communication / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Hale namiotowe, hale magazynowe Liczba postów: 370 Grupa: Firmy budow... Również polecam https://partiez.pl/
  • Logistyka Liczba postów: 39 Grupa: Moja budowa Firmą specjalizującą się w świadczeniu kompleksowych usług w zakresie transportu międzynarodowego oraz krajowego, nowoczesnymi pojazdami o DMC do 40t. jest http...
  • Czy profesjonalne ubranie robocze ma jakieś znacze... Liczba postów: 78 Grupa: Budowa i re... As a student, I highly recommend StudyProfy if you're considering pay someone to write my paper. Their service is exceptional! The team is professional, the qua...
  • Czujnik wypełnienia szamba Liczba postów: 24 Grupa: Moja budowa Niezawodnym rozwiązaniem zapobiegającym przepełnieniu szamba może być zainstalowanie przewodowego systemu monitorowania z czujnikami mierzącymi poziom wody w g...
  • Brama garażowa z napędem Liczba postów: 369 Grupa: Budowa i re... Artykuł na portalu https://dbamyobramy.pl/konserwacja-i-czy szczenie-bramy-garazowej-jak-i-czym-to-z robic-praktyczny-poradnik-n-2.html oferuje praktyczne wskazów...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19420 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 547

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >