.jpg)
Projekt URBAN RIGGER® – pływające misteczko studenckie
Wiele europejskich miast boryka się wciąż z problemem niewystarczającej ilości mieszkań dla studentów. W ciekawy sposób poradziła sobie z nim Kopenhaga – na terenie dawnego portu przemysłowego powstała pływająca wioska ze spiętrzonych, komfortowo wyposażonych kontenerów morskich. Projekt opracowany przez URBAN RIGGER® we współpracy z duńskimi architektami Bjarke Ingels Group (BIG), został w 2017 roku nominowany jako finalista do nagrody World Architecture Festival (WAF).
Czytaj dalej
Za wyposażenie mieszkań odpowiada marka BoConcept.
Studencki projekt mieszkaniowy URBAN RIGGER® tworzy dwanaście rezydencji, które mogą pomieścić od jednej do dwóch osób. Projekt uwzględnia także przestrzenie wspólne wewnątrz i na zewnątrz. Pełne światła apartamenty oferują godny pozazdroszczenia widok na port, a także stylowe, wygodne i kompaktowe meble BoConcept, idealne do niewielkich przestrzeni.
Czytaj również: Czym się charakteryzują domy lustrzane?
URBAN RIGGER® współpracował z duńską marką – kojarzoną z wysoką jakością, funkcjonalnością i ponadczasowym skandynawskim designem – przy projektowaniu wnętrz i wyposażenia. Ze względu na wyjątkowy design i filozofię URBAN RIGGER® potrzebowaliśmy rozwiązania wymagającego ścisłej współpracy z firmą projektową – mówi Peter Mayntzhusen, dyrektor operacyjny URBAN RIGGER®. Z BoConcept łączy nas wyjątkowe zaangażowanie i pasja do pracy, natomiast z handlowego punktu widzenia podoba nam się prostota i trwałość mebli tej marki.
Kompatybilność, funkcjonalność, zrównoważony rozwój
Meble BoConcept doskonale wpisują się również w istotną dla URBAN RIGGER® koncepcję zrównoważonego rozwoju. Konstrukcja ma być samowystarczalna i trwała, jej system grzewczy pobiera ciepło z wody morskiej, wykorzystując technologię o nazwie Hydro Source Heating. Projekt mieszkaniowy koncentruje się na dzieleniu się, uczestniczeniu i wzięciu przez lokatorów odpowiedzialności za społeczność i środowisko. Dlatego na przykład w częściach wspólnych stanęły sofy BoConcept wykończone materiałem wykonanym w 100% z REPREVE®, marki poliestru pochodzącego z recyklingu zużytych plastikowych butelek. W przestrzeniach służących wspólnej nauce znajdziemy również funkcjonalne stoły do pracy z kolekcji Billund i Torino oraz wygodne krzesła Ottawa i Adelaide.
Czytaj również: Surowa, minimalistyczna bryła domu RE: HOUSE IN THE ROCK
URBAN RIGGER® zamierza rozszerzyć swoją działalność i już opracowuje kolejne konstrukcje pływających miasteczek studenckich w innych portach miejskich. Możemy spodziewać się, że w nowych lokalizacjach także zagoszczą meble BoConcept. Pomysł URBAN RIGGER® idealnie pasuje bowiem do „glokalnego”, skalowalnego podejścia duńskiej marki. BoConcept może dostarczać duże ilości mebli na całym świecie, pozostając wiernym swojemu dziedzictwu i pozostając wrażliwym na różne konteksty i potrzeby kulturowe.
Komentarze
Czytaj też…
Czytaj na forum
- PRAWO JAZDY Liczba postów: 35 Grupa: Innowacje w... Znalazłem ich przez polecenie znajomego i nie żałuję – https://www.elkaschool.pl Jeździłem z dwoma instruktorami i obaj byli konkretni, bez zbędnego gadania, al...
- Wyjątkowa galeria sztuki powstaje na ul. Długiej... Liczba postów: 5 Grupa: Architektur...
- Rozmowa z arch. Magdaleną Federowicz-Boule z praco... Liczba postów: 4 Grupa: Architektur...
- elewacja z cortenu Liczba postów: 19 Grupa: Innowacje w... Nie wygląda źle, bardzo nowocześnie. Jeśli jednak o mnie chodzi wolę elewacje Gregbud z naturalnych kamieni. Sądzę też, że to trwalsze rozwiązanie.
- Nowoczesne budownictwo?] Liczba postów: 67 Grupa: Innowacje w... Wielkie projekty budowlane wymagają sprawnej koordynacji i zarządzania. W tym tekście podkreślono, jaką rolę odgrywa generalny wykonawca, który odpowiada za nad...