Projektowanie ogrodu – lista artykułów

Jak przygotować ogród na wiosnę?

Kalendarzowa wiosna dopiero 21 marca, jednak już wkrótce należy rozpocząć pierwsze wiosenne prace ogrodowe. W tym okresie zdejmujemy z roślin zabezpieczenia zimowe, przycinamy krzewy i drzewa ozdobne, porządkujemy kwiatowe rabaty.

Budowa wiaty ogrodowej

Wiata ogrodowa to zazwyczaj lekka konstrukcja o wybranym zastosowaniu. Może pełnić funkcję garażu lub miejsca odpoczynku. Można ją dostać gotową lub zbudować samodzielnie. Jest ona potrzebnym elementem w naszym ogrodzie. Nasz artykuł pomoże ci w wyborze odpowiedniej wiaty.

Stylowa aranżacja w ogrodzie

Wykorzystanie eleganckich, stylowych płytek to jeden z najmodniejszych i najciekawszych trendów w aranżacji ścian zewnętrznych budynku. Tego typu okładzina na całej elewacji lub na wybranej części fasady sprawia, że dom doskonale prezentuje się i wyróżnia na tle innych obiektów w okolicy.

Czym się charakteryzuje ogród holenderski? Pełen kwitnących rozwiązań

Z czego mógłby słynąć ogród holenderski, jeśli nie z bogatych nasadzeń poprzetykanych eleganckimi i funkcjonalnymi ścieżkami? Ogrody w stylu holenderskim czerpią z założeń ogrodów francuskich, jednak na przestrzeni lat Holendrzy wypracowali swój własny sposób na miły dla oka, przyjazny i nietuzinkowy ogród.Z jakich rozwiązań skorzystali?

Jak można zaaranżować podwórko-studnie?

Z czym kojarzy nam się powyższy termin? Czy nie ze starymi, przedwojennymi kamienicami? Wtedy podwórka-studnie były praktycznym, funkcjonalnym rozwiązaniem. Istniały, aby rozświetlić przylegające do nich klatki schodowe i pomieszczenia. Dziś już ich rola nieco się zmieniła.

Jak można zaaranżować podwórkową studnię?

Nikt nie powiedział, że studnie mają być nudne, nawet jeśli stanowią w ogrodzie jedynie element dekoracyjny. Jeśli dodatkowo są również bardzo cennym ujęciem wody, pozwalają na dużą oszczędność kosztów, związanych z utrzymaniem ogrodu.

Jak zagospodarować teren przed ogrodzeniem domu?

Dobrze zaaranżowany ogród obejmuje również teren przed ogrodzeniem, który jest, jakby nie patrzeć, wizytówką naszej całej posesji. To także pierwsza rzecz, jaką widzą i oceniają odwiedzający nas goście, jak i przechodnie.

Ogród japoński czym się charakteryzuje i jak go zaprojektować?

Coraz częściej w polskich ogrodach możemy spotkać aranżację w stylu japońskim, czyli nic innego niż odzwierciedlenie natury (nie kopiowanie) w miniaturze. W ogrodzie japońskim charakterystycznymi elementami są przede wszystkim kamienie, skały oraz woda (strumyki, małe wodospady). Jak zaprojektować taki ogród?

Jak projektować ogród kontrastami?

Samodzielne projektowanie ogrodu może wydawać się trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli zależy nam na oryginalnym i ciekawym wyglądzie naszego ogrodu. Jednak znając kilka prostych reguł można stworzyć ładne, funkcjonalne i proste w utrzymaniu rabaty. Aby ogród przyciągał uwagę warto wprowadzić na rabaty kilka interesujących i kontrastowych zestawień roślin. Projektując ogród możemy skupić się na barwach, kolorach lub też pokrojach i fakturach.

Jak zabezpieczyć teren przed erozją

Erozja to proces niszczenia powierzchni terenu przez wodę, wiatr, słońce, siłę grawitacji i działalność organizmów. Wpływa ona na zmianę rzeźby terenu, a czasem także na zmianę struktury podłoża.


Stron: 22 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  12 13 14 15 16  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 98

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >