Przedłużki do wideł - jak je dobrać? Podpowiadamy!
Widły do jedne z najczęściej montowanych i wykorzystywanych elementów osprzętu wymiennego do wózków widłowych. Jeśli pracujesz z paletami (czy po prostu ładunkami) różnej wielkości, konieczna bywa wymiana wideł nawet do kilku razy dziennie. Co zrobić, by tego uniknąć? Zastosować praktyczne przedłużki do wideł!
Czytaj dalej
W poniższym artykule zaprezentujemy:
-
czym są przedłużki do wideł;
-
rodzaje przedłużek;
-
jak właściwie dobrać te elementy;
-
kiedy warto skorzystać z przedłużek, a kiedy z kolei wybrać tradycyjne widły do wózków widłowych.
Mamy nadzieję, że dzięki temu będzie łatwiej podejmować Wam decyzje o ewentualnym zakupie przedłużek, który będzie służył usprawnieniu pracy Waszego przedsiębiorstwa.
Czym są przedłużki do wideł?
Przedłużki do wideł to bardzo niepozorne elementy, które nakłada się na powierzchnię widły w celu zwiększenia jej długości roboczej (stąd też inna ich nazwa - "nakładki"). Konstrukcja przedłużki powinna być jednocześnie solidna, jak i lekka; tak aby wytrzymać obciążenie ładunku, sama w jak najmniejszym stopniu wpływając na udźwig wózka widłowego. Warto bowiem wspomnieć, iż waga przedłużki musi zostać doliczona do wagi dźwiganego towaru.
Przedłużki są tanie i szybkie w montażu. Mogą różnić się:
-
długością (należy dobrać ją bazując na długości widły, na której będą montowane, o czym więcej dowiecie się w dalszej części artykułu);
-
grubością;
-
jakością;
-
sposobem montażu;
-
typem.
Rodzaje przedłużek na widły
Czytaj również: Zamiatarki budowlane - Maszyny do utrzymania porządku na placach budowy
Istnieją dwa główne typy przedłużek do wideł, które warunkują również dalszy typ montażu tych elementów. Są to:
-
przedłużki z profilu otwartego - nakładane na widłę, puste od spodu, które charakteryzuje niższa cena ale także krótsza żywotność;
-
przedłużki z profilu zamkniętego - wytwarzane z pełnego profilu pełnego, "nasuwane", a nie nakładane na widłę, cechuje je większa wytrzymałość.
Wybierając nakładkę z profilu pełnego należy pamiętać, iż jej otwór powinien być o ok. 1-1,5cm szerszy niż szerokość samej widły, tak aby z łatwością można było nałożyć przedłużkę. Równie ważna jest odpowiednia długość elementu. Dlaczego? Tego dowiecie się w kolejnym akapicie!
Jak poprawnie dobrać odpowiedniej długości przedłużki do wideł?
Wielu przedsiębiorcom dobór odpowiedniej długości przedłużki do wideł spędza sen z powiek. A niepotrzebnie! Prawidłowy wybór właściwej maksymalnej długości przedłużki jest bardzo łatwy!
Wystarczy trzymać się jednej i jedynej zasady - widła powinna stanowić 60% wsparcia dla całej przedłużki. W przypadku założenia dłuższych przedłużek na stosunkowo krótkie widły, nie tylko nie spełnią one swojego zadania, ale także mogą:
-
zsunąć się z wideł;
-
złamać;
-
wygiąć;
w każdym z powyższych przypadków nieprawidłowy dobór elementów będzie skutkował ich uszkodzeniem, możliwym uszkodzeniem wideł oraz ewentualnym zniszczeniem transportowanego ładunku.
W jakich sytuacjach wybrać przedłużki?
Przedłużki do wideł warto wykorzystywać w sytuacji, gdy w ciągu dnia kilka razy konieczne jest zwiększenie długości roboczej wideł, np. w celu transportowania różnej wielkości palet. Nałożenie przedłużki na widłę jest znacznie szybsze i łatwiejsze niż demontaż oraz ponowny montaż innego typu wideł.
Czytaj również: Akumulatorowe poziomice laserowe
Ponadto, wykorzystanie przedłużek jest tańsze niż zakup drugiej pary wideł. Przez co dla wielu firm rozwiązanie to będzie bardziej ekonomiczne.
Więcej o tym, kiedy warto wybrać przedłużki dowiecie się z tekstu "Przedłużki do wideł - kiedy warto je wybrać?".
Warto z nich skorzystać!
Czy to w przypadku wózków widłowych elektrycznych pracujących w magazynie czy wózków terenowych transportujących ciężkie ładunki - nakładane przedłużki idealnie sprawdzają się jako elementy zwiększające długość roboczą wideł. Akcesoria te są tanie, łatwe w montażu i użyciu. Sprawdź już dziś jak działają!
Komentarze
Czytaj też…
Czytaj na forum
- 21 października w Europie obchodzony jest Dzień... Liczba postów: 2 Grupa: Budowa i re... Pod warunkiem że zoptymalizuje się pod nią ogrzewanie podłogowe, inaczej rachunki za ogrzewanie moga byc duże. Tutaj poradnik https://projekt-ogrzewania.pl/rozs...
- Własna firma Liczba postów: 289 Grupa: Firmy budow... Moi pracownicy często zamawiają opakowania na wynos, chcemy by były jednak zorganizowane i sygnalizowane naszym logo, dlatego po długim reaserchu zdecydowaliśmy...
- Budowa domu to najlepsza inwestycja Liczba postów: 28 Grupa: Budowa i re... Planujesz remont lub kupno nieruchomości? Współpraca z rzeczoznawcą budowlanym pozwoli uniknąć kosztownych niespodzianek. Fachowa ocena stanu technicznego budyn...
- Budowa domu jednorodzinnego Liczba postów: 349 Grupa: Firmy budow... Hej! Szukam sklepu online, gdzie mogę kupić wiertarki magnetyczne akumulatorowe https://wkretarka.com.pl/99-wiertarki-ma gnetyczne/. Potrzebuję narzędzia do prec...
- szambo z szambem Liczba postów: 32 Grupa: Firmy budow... Pompy jednostopniowe znajdują zastosowanie w prostych układach cyrkulacji wody, takich jak baseny, fontanny czy systemy nawadniające. Dzięki swojej konstrukcji....