Przegląd prasy – lista artykułów

Jak kupić mieszkanie i nie osiwieć

Jeśli planujesz kupić mieszkanie na kredyt, musisz mieć więcej niż minimalny 5-proc. wkład własny. Kolejne kilka procent wartości lokalu pochłoną opłaty towarzyszące transakcji. Na co jeszcze musisz być gotowy?
30-07-2014

Ile zapłacisz za chłód w mieszkaniu

48 tysięcy rodzin ma w domu klimatyzację. W czasie upalnego miesiąca rachunki za energię mogą pójść w górę o ok. 100 - 150 zł.
30-07-2014

O kredyt trudniej, a ciągle drożeje

Rosną koszty kupna mieszkania na kredyt. Powodem nie są wyższe ceny nieruchomości, ale marże banków i warunki stawiane klientom.
30-07-2014

Poznaj świat po Windowsie: Nadchodzi Linux

Przemysł, instytucje finansowe i wojskowe, urządzenia mobilne i największe serwery działają pod kontrolą systemu Linux. Czy warto zainstalować ten system na swoim domowym komputerze?
30-07-2014

Większego opóźnienia z gazoportem już nie będzie

Większego opóźnienia w budowie gazoportu już nie będzie. Tak deklaruje Donald Tusk.
30-07-2014

Przybywa ofiar nieuczciwych deweloperów

W naszym kraju ciągle łatwo jest stracić nie tylko oszczędności całego życia, lecz nawet te, których się jeszcze nie odłożyło. I nie wiadomo, czy kiedykolwiek się odłoży. Znaleźć się w sytuacji o wiele gorszej od takiej, gdy się nie ma nic. Gdy, oprócz zerowego stanu posiadania, bez własnej winy wpada się w ogromne długi. To przypadek osób, które zadłużyły się na trzydzieści albo i więcej lat, po czym ten kredyt hipoteczny wpłaciły deweloperowi, a ten upadł, nie pozostawiając po sobie masy upadłościowej. Zostawił za to na lodzie swoich klientów, których grono błyskawicznie rośnie.
30-07-2014

Państwo powie, ile płacić za lokal

Mamy odpowiedź na gnębiące ludzkość pytanie: co było pierwsze – jajko czy kura? Pierwsze było (i jest) Mieszkanie dla Młodych. Limity, które decydują o tym, czy dany lokal da się objąć pomocą w ramach działającego od kilku miesięcy programu wspomagania młodych w kupowaniu własnego M, niby są oparte na rynkowych cenach.
30-07-2014

Służebność przesyłu: Lawina pozwów za rury w ziemi

Właściciele gruntów już kierują pierwsze pisma do sądów w sprawie bezprawnie położonych pod ich działką mediów komunalnych. Gminy chcą ograniczyć prawa mieszkańców
30-07-2014

Kosztowny problem z ewidencją gruntów

Gminy tracą na błędach w rejestrze. Jeśli działka jest sklasyfikowana jako rolna, to choć faktycznie jest budowlana, nie mogą pobierać podatku od nieruchomości - mówi w wywiadzie dla DGP Dr Rafał Dowgier, adiunkt w Katedrze Prawa Podatkowego Uniwersytetu w Białymstoku, członek zespołu eksperckiego ds. lokalnego prawa podatkowego
30-07-2014

Coraz ciaśniej na budowie węzła DK1 - al. JP II. Kolejne utrudnienia od środy

Tego dnia o godz. 9 zamknięta zostanie południowa jezdnia al. Jana Pawła II od pl. Trzech Krzyży do DK1, czyli ta, którą z centrum wyjeżdża się na Katowice.
30-07-2014


Stron: 689 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  135 136 137 138 139  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19490 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 238

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >