Przegląd prasy – lista artykułów
Wokół Pałacu będzie inaczej
Radni stolicy wprowadzili nowe zasady zagospodarowania przestrzeni wokół PKiN i pl. Defilad i uchwalili wyższe podatki od nieruchomości
10-11-2010
80 mln euro dofinansowania z UE dla gazoportu w Świnoujściu
Komisja Europejska przyznała 80 mln euro dofinansowania dla polskiego gazoportu w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) - poinformowała we wtorek rzeczniczka spółki Polskie LNG Justyna Bracha-Rutkowska.
09-11-2010
Obosieczne komunałki
Za przyznanie mieszkania matce urzędniczki szef Wydziału Zasobów Lokalowych na Bemowie stracił stanowisko. W dzielnicy wstrzymano przydziały.
09-11-2010
Fenomen zamkniętych osiedli
Liczba zamkniętych osiedli mieszkaniowych powiększa się w błyskawicznym tempie. Dlaczego tak bardzo chcemy się grodzić?
08-11-2010
Ostatni dzwonek na starą "Rodzinę na Swoim"
Od nowego roku na kredyt z rządową dopłatą będzie można kupić jedynie nowe mieszkanie. Obniżony zostanie także limit ceny i wiek kredytobiorcy. Wszystkie te czynniki mogą ograniczyć dostęp do kredytów aż o 60 proc. Aby zdążyć zaciągnąć kredyt na starych zasadach należy podpisać umowę przedwstępną przed nowym rokiem. Jest to mało czasu, bo szukanie mieszkania zajmuje przeciętnie 23 dni.
08-11-2010
Na obligacjach trudno zarobić, gdy stopy rosną
Inwestycje w większość funduszy papierów dłużnych w październiku skończyły się stratą.
08-11-2010
Szef Microsoftu sprzedał akcje swojej firmy za 1,3 mld dolarów
Szef Microsoftu, Steve Ballmer sprzedał akcje swej firmy za 1,3 miliarda dolarów. Uczynił to po raz pierwszy od siedmiu lat.
08-11-2010
Nie płacą, bo spółdzielnia zmienia konto
Część mieszkańców bloków należących do spółdzielni Przy Metrze nie musi do odwołania płacić czynszu
08-11-2010
12 czy 30 metrów na osiedlu domów?
Czy w rejonie Służewa Niskiego, gdzie dominuje zabudowa willowa, powstaną wysokie budynki? Na takie obiekty zezwalało uchwalone wbrew procedurom studium zagospodarowania
08-11-2010
Do kogo po kredyt?
Najlepszy kredyt złotowy można dostać w Pekao, a po kredyt w euro najlepiej pójść do Deutsche Banku PBC – wynika z najnowszego rankingu kredytów mieszkaniowych Open Finance.
05-11-2010