Przeszklenia energooszczędne

Przeszklenia energooszczędne

Producent szkła wprowadza nowe rozwiązanie, które umożliwia obniżenie współczynnika przenikania ciepła Ug w jednokomorowej szybie zespolonej wypełnionej argonem do poziomu 0,9 W/m²K. Taki efekt zapewnia zastosowanie udoskonalonego szkła niskoemisyjnego w kombinacji ze szkłem przeciwsłonecznym lub niskoemisyjnym.

 

Straty ciepła dla przeszkleń wyrażane są za pomocą współczynnika przenikania ciepła Ug. Im niższa wartość tego parametru, tym lepsza izolacyjność cieplna szyby. Stosowanie okien z szybami o niskim współczynniku przenikania ciepła zapewnia zarówno korzyści praktyczne tj. obniżenie rachunków za energię i gaz konieczny do ogrzewania pomieszczeń, jak i długoterminowe korzyści dla środowiska naturalnego tj. zmniejszenie emisji CO2. Izolacyjność cieplną przeszkleń można zwiększyć poprzez stosowanie odpowiedniego typu powłok niskoemisyjnych oraz różnicowanie ich ilości i położenia w szybie zespolonej. Na wartość parametru Ug ma także wpływ liczba tafli szkła (szyby jedno lub dwukomorowe), rodzaj gazu w przestrzeni międzyszybowej (argon lub krypton) oraz szerokość i rodzaj ramki dystansowej między szybami.

 

Czytaj również: Świetlana przyszłość zeroenergetycznych budynków

 

Kierując się potrzebą rozwoju coraz bardziej energooszczędnych przeszkleń, NSG Group rozszerza swoją ofertę szyb niskoemisyjnych o nowy produkt – szkło Pilkington K Glass™ N, które jest udoskonaloną wersją dobrze znanego na rynku szkła niskoemisyjnego Pilkington K Glass™. Nowe szkło niskoemisyjne może być stosowane w szybie zespolonej m.in. na pozycji 4 (od strony pomieszczenia). Położenie powłoki w połączeniu z odpowiednio dobranym szkłem przeciwsłonecznym (np. Pilkington Suncool™ 70/35) lub niskoemisyjnym (np. Pilkington Optitherm™ S1) w jednokomorowej szybie zespolonej wypełnionej argonem umożliwia obniżenie wartości współczynnika Ug do poziomu 0,9 W/m²K. Do tej pory osiągnięcie wartości parametru Ug poniżej 1,0 W/m²K w jednokomorowych szybach zespolonych możliwe było jedynie przy wypełnieniu przestrzeni międzyszybowej kryptonem, który jest kilkakrotnie droższym gazem niż argon.

 

Czytaj również: Unijna dyspozycja o zmniejszeniu zużycia energii

 

Poza redukcją strat ciepła i możliwością biernego pozyskiwania energii słonecznej, nowe szkło niskoemisyjne Pilkington K Glass N ma także inne wartości użytkowe. Charakteryzuje się podwyższoną odpornością na zarysowania (co ma istotne znaczenie w przypadku powłoki nie zamkniętej wewnątrz szyby zespolonej) i mniejszą chropowatością (ułatwia utrzymanie szyby w czystości). Neutralne zabarwienie nowego szkła sprawia, że przepuszczane przez nie światło oddaje rzeczywiste barwy otoczenia.

 

Czytaj również: Wylicz koszty ogrzewania dla swojego mieszkania

 


 

Szkło Pilkington K Glass™ N dostępne jest w wersji standardowej (powłoka na bezbarwnym szkle float) lub jako Pilkington K Glass™ N OW (powłoka na ekstrabezbarwnym szkle float). Użycie jako substratu szkła o obniżonej zawartości żelaza zapewnia jeszcze wyższą przepuszczalność światła (dla porównania przepuszczalność światła, LT dla pojedynczej szyby Pilkington K Glass™ N OW o grubości 6 mm wynosi 84%, natomiast ten sam parametr dla szkła Pilkington K Glass™ N o tej samej grubości wynosi 82%).

 

Czytaj również: Plusenergetyczne domy

 

Nowe szkło Pilkington K Glass™ N dostępne jest w dwóch grubościach: 4 i 6 mm. Ponieważ jest szkłem twardopowłokowym, można je z łatwością składować i przetwarzać – hartować, laminować i giąć. Wachlarz jego zastosowań jest bardzo szeroki – od nowo realizowanych projektów budowlanych, po obiekty modernizowane i odnawiane.

 

 

 

Źródło: Effective PR / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19466 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 385

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >