Przytulne, nastrojowe oświetlenie w sypialni

Przytulne, nastrojowe oświetlenie w sypialni

Ciepłe barwy, przytulne tkaniny, nastrojowe światło – to przepis na klimatyczną sypialnię, w której będziecie mogli odpocząć, poczytać książkę, a także w spokoju popracować! Zobaczcie sprawdzone triki na podkręcenie nastroju w sypialni!

 

 

Nastrojowa sypialnia powinna być spójna, wyciszająca i zapraszająca do relaksu. Planując aranżację tego pomieszczenia, warto zwrócić uwagę nie tylko ma główny mebel, czyli łóżko, ale także na dodatki, które potrafią zmienić klimat. Jak je wybrać?

 

Przytulne, nastrojowe oświetlenie w sypialni

 

- Podstawą jest oczywiście duże i wygodne łóżko, które zapewni nam wieczorny relaks i spokojny sen w nocy. To jednak nie wszystko – urządzając sypialnię, warto zadbać o detale w postaci miękkich tekstyliów, naturalnych tkanin i kwiatów, które ukoją nasze zmysły po dniu ciężkiej pracy – mówi Michał Kichler, manager ds. doradztwa technicznego i szkoleń Häfele.

 

Przytulne, nastrojowe oświetlenie w sypialni

 

Czytaj również: Jak zaaranżować oświetlenie w mieszkaniu urządzonym w stylu urban jungle

 

Co więc wybrać? Przede wszystkim neutralne barwy, które zagoszczą na ścianach, ale także na podłodze czy dodatkach. Sprawdzą się tu doskonale odcienie bieli, ecru i brązów. Sypialnia będzie przytulniejsza, gdy zadbamy o takie elementy, jak: tapicerowane wezgłowie łóżka, tapetę o przyjemnej strukturze w ciepłym kolorze, miękki dywan np. typu shaggy lub z modnej ostatnio juty. Z dodatków warto postawić na klimatyczne poduchy, puszyste pledy na łóżko, otulające zasłony oraz osłonki do kwiatów doniczkowych. Najmodniejsze są te w stylu boho, a prym wiodą tu stonowane barwy i naturalne materiały takie jak: len, wełna, juta, ratan i muślin. Klimat sypialni pokreśli światło, które wkomponuje się w całość i dodatkowo podkręci nastrój.

 

Światło podkręci nastrój

Odprężone ciało, „wolna” głowa i chwila odpoczynku po długim dniu pracy. Tak powinniśmy relaksować się w sypialni. Jak o to zadbać? Wybierając uspokajające stonowane kolory, dużą dawkę zieleni i odpowiednie światło, które można regulować w zależności od potrzeb – do oglądania telewizji, czytania książek czy do snu. – Nasz organizm najlepiej wypoczywa, gdy w pomieszczeniu światło ma ciepłą temperaturą barwową, czyli w przedziale 2700-3000 kelwinów. Sprzyja ona relaksowi i jest najlepszym wyborem do sypialni – mówi Michał Kichler.

 

Myśląc o świetle, warto zdecydować się na to będące najbardziej w trendach, czyli na oświetlenie liniowe. Profile z taśmami LED są łatwe w montażu i przede wszystkim pozwalają na instalację światła dosłownie wszędzie, np. na suficie, wzdłuż wezgłowia lub cokołu łóżka albo na półkach z książkami. – To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych punktowych opraw świetlnych. Dzięki oświetleniu linowemu możemy uzyskać subtelne i nastrojowe światło, które wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie i pozwoli przejść organizmowi na tryb relaksu i odpoczynku – zauważa Michał Kichler.

 

Oświetlenie to także funkcjonalność. Warto postawić tu na funkcjonalny gadżet taki jak czujnik ruchu i zmierzchu, który oświetli nam drogę np. z łóżka do drzwi, nie budząc przy tym osoby drugiej. Dodatkowo możemy samodzielnie ustawić przy jakim poziomie zaciemnienia czujka włączy oświetlenie.

 

Odpoczynek a może jednak praca?

Przejście na tryb home office, a także coraz powszechniejsze użycie urządzeń cyfrowych sprawiło, że sypialnia służy nie tylko do odpoczynku, ale częściowo zamienia się także w biuro. Wiedzą o tym doskonale osoby, które mają wydzielone w sypialni specjalne miejsce do pracy lub też są przyzwyczajone dosłownie zabierać pracę do łóżka i klikać do późnych godzin na komputerze, gdy druga połowa już smacznie śpi. Jak znaleźć balans? Tu również z pomocą przychodzi światło, a dokładniej oświetlenie typu Multi-White, przy pomocy którego można ustawić temperaturę barwową światła odpowiednią zarówno do pracy (4000-5000 kelwinów) jak i do odpoczynku (2700-300 kelwinów). – Sterowanie nim ułatwi nam system Connect Mesh. Dzięki niemu jednym kliknięciem na urządzeniu mobilnym lub pilocie możemy grupować źródła światła w konkretne scenariusze, np. do pracy, do oglądania TV lub do odpoczynku i włączać je w zależności od potrzeb – tłumaczy Michał Kichler.  


Przytulne, nastrojowe oświetlenie w sypialni

 

Czytaj również: Jakie lampy do sypialni wybrać?


Kropką nad „i” będzie lampka Loox LED 2034 stanowiąca niezbędny element wyposażenia sypialni wszystkich moli książkowych. Dzięki elastycznemu wysięgnikowi i dwóm poziomom jasności światła pozwoli na komfortowe czytanie ulubionej lektury. Co więcej, posiada ona gwiazdo USB. Oznacza to, że e-booka lub telefon można naładować bez wstawania z łóżka.

 

Sypialnia nie potrzebuje rewolucji, by stać się pomieszczeniem nastrojowym i wypełnionym pozytywnymi wibracjami. Wystarczy zmienić kilka detali i przełączyć światło, by cieszyć się chwilami pełnymi odpoczynku.

 

Źródło: PR Expert / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jaki dobry materac wybrać? Liczba postów: 72 Grupa: Porady i op... A czy zapoznałeś się już może z ofertą New Hever? Jeśli jeszcze nie, to polecam zajrzeć tutaj https://new-hever.pl/ w poszukiwaniu interesujących opcji, poniewa...
  • Czy można kłaść płytki na farbie olejnej? Liczba postów: 6 Grupa: Porady i op... Tak, można, ale pod pewnymi warunkami. Farba olejna tworzy gładką i niechłonną powierzchnię, co może utrudnić przyczepność kleju do płytek. Dlatego należy odpow...
  • Jak urządzić sypialnię? Liczba postów: 369 Grupa: Ciekawe pom... Dużym plusem paneli tapicerowanych w sypialni, czy innym pomieszczeniu w domu jest to, że można je szybko samodzielnie położyć. Zobacz jak zrobić ścianę z panel...
  • jak urządzić sypialnie? pomocy :) Liczba postów: 338 Grupa: Porady i op... Jeśli ozdoba do sypialni to najlepiej coś na ścianę. Świetne ozdoby ażurowe mają na http://nowoczesnedekoracje.pl
  • Nowoczesny salon Liczba postów: 194 Grupa: Ciekawe pom... Ja ze swojej strony mogę polecić szklane dodatki, na przykład w formie blatów na stół czy komodę. Bardzo nowocześnie i estetycznie to wygląda. Sam mam takie od....

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19470 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 290

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >