Roleta estetycznie wkomponowana w elewację

Roleta estetycznie wkomponowana w elewację

Polski producent stolarki otworowej, oferuje rolety, które - oprócz dobrych parametrów technicznych - umożliwiają zachowanie harmonijnego wyglądu elewacji. Zastosować je można zarówno w nowo powstających obiektach, jak i przy modernizacji istniejących już budynków. Czytaj dalej

 

Rolety zewnętrzne DK-RSP od DAKO zapewniają świetną ochronę szyby, a przy tym nie ingerują w spójny wygląd całego domu. Skrzynkę rolety można w łatwy sposób wkomponować w elewację budynku, a tym samym sprawić, że stanowić będą jej integralną część. Rozwiązanie można stosować zarówno w przypadku okien, jak i drzwi tarasowych.

 

Roleta jako część elewacji


Skrzynkę rolety DK-RSP montuje się od zewnętrznej strony okna w warstwie izolacji, a jej czoło pokrywa dowolnym materiałem wykończeniowym – tynkiem lub klinkierem.  Dzięki takiemu zabiegowi roleta doskonale wpasowuje się w fasadę domu. Bogata kolorystyka, oprócz tradycyjnej palety barw, zawiera także szereg kolorów drewnopodobnych, które pozwalają utrzymać naturalny wygląd całej stolarki otworowej. Istotną cechą rolety DK-RSP jest także możliwość dopasowania kolorów prowadnic i skrzyni do kolorystyki pancerza. 

 

 

 

Czytaj również: Aranżacja domu energooszczędnego


Kompleksowe zabezpieczenie i trwała izolacja


Rolety zewnętrzne nie tylko zapewniają zachowanie prywatności i podnoszą walory bezpieczeństwa domu, ale stanowią również dodatkowe zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i hałasem z zewnątrz. Zamontowanie rolety podtynkowej nie ingeruje w konstrukcję nadproża, co sprawia, że bilans energetyczny budynku zostaje nienaruszony. W systemie DK-RSP DAKO oferuje również wersję rolety z moskitierą, która umożliwia ochronę przed owadami przy jednoczesnym przepływie światła i świeżego powietrza do pomieszczeń.

 

 

Czytaj również: Rolety z zimowym lub letnim motywem

 

Sterowanie wygodne dla każdego


Roleta DK-RSP może być sterowana ręcznie lub automatycznie. Pierwsza z opcji bazuje na systemie zwijacza - standardowego lub korbowego, na tzw. przekładni Kardana lub mechanizmie sprężynowym, który ułatwia podnoszenie i opuszczanie rolety. Istnieje również możliwość zastosowania nowoczesnej automatyki, dzięki której sterowanie odbywa się za pomocą systemu przewodowego przy użyciu wyłączników naściennych lub bezprzewodowo - za pomocą pilota. 

 

Źródło: strefa-pr / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19436 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 73

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >