
Rosyjskie wieżowce
Szklane konstrukcje, jeden z głównych trendów nowoczesnej architektury, wprawiają w podziw nawet najbardziej surowych krytyków.
Czytaj dalej
Rosyjskie miasta zachwycają zabytkowym budownictwem, które przeplata się z aluminiowymi wieżowcami. Doskonale odnalazł się tam również Aluprof, lider w dziedzinie systemów okiennych i fasadowych. Jedną z cech współczesnej architektury, poza imponującym wyglądem, są oryginalne rozwiązania technologiczne. Innowacyjne technologie, jakie stosuje firma Aluprof znalazły swoje zastosowanie m. in. w rosyjskich centrach handlowych i biurowcach.
Kaliningrad 750 to galeria znajdująca się w stolicy rosyjskiego Obwodu Kaliningradzkiego. W budynku wykorzystany został system MB-SG50, pozwalający na tworzenie wyjątkowo lekkich konstrukcji. Estetyczny i łatwy w montażu produkt umożliwił stworzenie obszernych szklanych tafli, zastosowanych wraz z szybami w kolorze białym, co nadało budowli ciekawego wyglądu szachownicy. Mechanizm przystosowany jest dodatkowo do zabezpieczenia szyb zgodnie z indywidualnymi wymaganiami. Przed obiektem znajduje się fontanna, która potęguje efekt lekkości i dodaje centrum elegancji.
Imponującą inwestycją firmy Aluprof w Rosji jest także złoto-czarny Akwilon wybudowany w Sankt Petersburgu. Zastosowano w nim dwa systemy. Pierwszym jest nadający budowli złotych akcentów MB-SR50. Słupki oraz rygle o zaokrąglonych narożach nadają powierzchni nie tylko oryginalnego wyglądu, ale również zapewniają trwałość i wytrzymałość konstrukcji. Ponadto ogranicza do minimum zjawisko wykraplania pary wodnej na elementach aluminiowych. Drugim rozwiązaniem jest MB-60 stosowany przy budowie okien. Pozwala on na uzyskanie jednej powierzchni od strony zewnętrznej. Oba mechanizmy charakteryzują się niską przenikalnością ciepła, co wpływa na efekt izolacji termicznej budynku. Całość prezentuje się niczym tafla lustra, a pozłacane elementy doskonale wpisują się w architekturę tego pięknego, pełnego przepychu miasta.
Równie okazale prezentuje się petersburski biurowiec Aeroplaza. Zaokrąglona fasada, z wsparta od dołu na okrągłych filarach skonstruowana została przy pomocy systemów MB-SR50 EFEKT i MB-60. W pełni szklana, niebieska ściana nadaje budynkowi lekkości, a nieregularna bryła sprawia, że całość przypomina falującą wodę. Ponadto MB-SR50 EFEKT odznacza się wyjątkową izolację termiczną, dzięki zastosowaniu ciągłej przekładki z materiału HPCV oraz uszczelek przyszybowych wykonanych z EPDM. Oryginalny wygląd budynku przyciąga wzrok mieszkańców oraz turystów.
Źródło: Royal Brand / budnet.pl
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Wyjątkowa galeria sztuki powstaje na ul. Długiej... Liczba postów: 5 Grupa: Architektur... Wordle unlimited is an engaging word puzzle game where players guess hidden words within a set number of tries. Test your vocabulary and challenge yourself dail...
- Rozmowa z arch. Magdaleną Federowicz-Boule z praco... Liczba postów: 4 Grupa: Architektur... Slope game is an exciting 3D running game requiring agility and precision. Navigate your ball through dynamic slopes, avoiding obstacles. Play now at https://sl...
- elewacja z cortenu Liczba postów: 19 Grupa: Innowacje w... Nie wygląda źle, bardzo nowocześnie. Jeśli jednak o mnie chodzi wolę elewacje Gregbud z naturalnych kamieni. Sądzę też, że to trwalsze rozwiązanie.
- Nowoczesne budownictwo?] Liczba postów: 67 Grupa: Innowacje w... Wielkie projekty budowlane wymagają sprawnej koordynacji i zarządzania. W tym tekście podkreślono, jaką rolę odgrywa generalny wykonawca, który odpowiada za nad...
- Dom energooszczędny Liczba postów: 175 Grupa: Innowacje w... W takim domu najlepszym wyborem będzie pompa ciepła. Polecam kontakt z firmą Fonko, która ma urządzenia najwyższej jakości.