Rozpalaj ogień w kominku przy pomocy ekologicznego brykietu!

Rozpalaj ogień w kominku przy pomocy ekologicznego brykietu!

Nic nie wprowadza tak gustownego klimatu do wnętrza mieszkalnego, jak stylowy kominek, z którego subtelnie wydostaje się dźwięk spalanego drewna. Czym jednak palić w kominku, aby otrzymywać nie tylko przyjemne ciepło, lecz jednocześnie mieć pewność, że stosujemy rozwiązanie ekologiczne, bezpieczne oraz oszczędne? Czytaj dalej

 

Rozpalaj ogień przyjaznym środowisku brykietem drzewnym!



Ile to razy rozpalając węglem, miałem czy innym tradycyjnym opałem, musiałeś walczyć z wydobywającą się sadzą? Jednocześnie stałeś zapewne przed koniecznością wielokrotnego dokładania do piecyka, a także wybierania gromadzącego się popiołu. Gdybyś jednak znał już wtedy ekologiczny brykiet kominkowy, wtedy na pewno uniknąłbyś tego rodzaju problemów.



Ten jakże przyjazny środowisku naturalnemu naturalny opał, powstaje w procesie prasowania pod wpływem bardzo wysokiej temperatury, pozostałości po drewnie z drzew liściastych lub iglastych. Pozyskuje się go bezpośrednio po wycinkach leśnych lub pracy tartaków i innych zakładów przemysłowych. Ostateczna forma brykietu kominkowego jest przy tym pozbawiona żywicy oraz dodatkowych substancji sklejających. Ponadto jego palenie nie wydziela do ekosystemu jakichkolwiek ilości dwutlenku węgla (CO2), ani żadnych innych substancji o wysokim stopniu toksyczności.

 

 

Czytaj również: Jaki wybrać komin do kominka?

 

Na co zwracać uwagę przy zakupie?



Wysokiej jakości brykiet kominkowy cechuje się przede wszystkim niskim poziomem wilgotności, długim czasem palenia, a także utworzeniem wyłącznie z naturalnych trocin. Warto za każdym razem przed ostatecznym zakupem sprawdzać informacje od producenta podawane na opakowaniu. Może się bowiem okazać, że skład brykietu zawiera sztuczne dodatki, takie jak na przykład pozostałości z płyt meblowych.



Zwracajmy również uwagę na twardość brykietu kominkowego oraz formę jaką przyjmuje. Powinien on zajmować niewiele miejsca, a tym samym być łatwy w składowaniu. Pomimo tego musi cechować się dużym stopniem tak zwanej kaloryczności, a tym samym palić się i zapewniać przyjemne ciepło przez wiele godzin.

 

Czytaj również: Na co zwrócić uwagę przy obudowie kominka?

 

Nadal niezdecydowany?



Jeżeli brykiet kominkowy nie przekonał Cię jeszcze swoimi niewątpliwymi zaletami przedstawionymi powyżej, na pewno przemówią do Ciebie argumenty ekonomiczne. Okazuje się bowiem, że jest to opał niezwykle wydajny i oszczędny, zapewniając optymalną temperaturę wewnątrz mieszkania. Kosz samego brykietu również nie przekracza ceny węgla kamiennego, dlatego tym łatwiej ograniczysz wydatki finansowe, zauważalnie zmniejszając comiesięczne rachunki za opał.



Musisz również wiedzieć, że wybór brykietu kominkowego do ogrzewania mieszkań zapewnia niezwykle wygodne, szybkie, bezpieczne, a co najważniejsze – całkowicie czyste rozpalanie ognia. Zapomnisz dzięki temu raz na zawsze o zabrudzeniach rąk i twarzy w konsekwencji rozpalania bardzo brudzącym miałem lub węglem kamiennym. Brykiet taki pozwala ponadto ograniczyć gromadzenie się pokładów popiołu wewnątrz kominka oraz wydostawanie się sadzy do wnętrza pomieszczenia. Warto więc postawić na tak ekonomiczne, czyste i oszczędne rozwiązanie do domowych kominków!

 

Autor artykułu:

 

Artykuł powstał we współpracy z epellet.eu

Źródło: epellet.eu / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19509 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 235

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >