Rządowe dopłaty do termomodernizacji - jak przygotować dokumenty?

Rządowe dopłaty do termomodernizacji - jak przygotować dokumenty?

Nie czekaj - zacznij oszczędzać na ogrzewaniu i przyłącz się do walki ze smogiem. Jeśli ocieplisz dom możesz się ubiegać o dotację lub pożyczkę w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”, jak również masz możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej z tytułu prac ociepleniowych. Czytaj dalej

 

Jak podkreślają eksperci, termomodernizacja to najlepszy sposób na ograniczenie smogu i właśnie dlatego każdy, kto zdecyduje się na jej przeprowadzenie, może liczyć na finansowe wsparcie. Termo Organika na swojej stronie internetowej udostępniła szczegółowe informacje zawierające wskazówki, jakie dokumenty należy złożyć, aby dołączyć do programu rządowego „Czyste Powietrze”, czy skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Producent udostępnił także specjalny kalkulator, który pomoże wyliczyć wymaganą grubość ocieplenia.

 

Rządowe dopłaty do termomodernizacji - jak przygotować dokumenty?

 

Dobry izolator to podstawa skutecznego ocieplenia – pamiętaj o lambdzie i grubości

Decydując się na przeprowadzenie termomodernizacji będziesz musiał podjąć decyzję o tym, jaki materiał do izolacji wybrać. Jeśli zależy Ci na najwyższej jakości i najlepszych parametrach użytkowych, postaw na grafitowy styropian TERMONIUM PLUS fasada o najkorzystniejszym współczynniku lambda λ=0,031W/mK w kompletnym systemie ociepleń. Jeżeli nie wiesz, jaką grubość wybrać, skorzystaj ze specjalnego kalkulatora: https://termoorganika.pl/kalkulator-u. Wystarczy, że wybierzesz: rodzaj przegrody (ściana/strop/dach), rok realizacji budynku (np. przed 1998 r.) oraz rodzaj styropianu Termo Organiki, którym planujesz wykonać ocieplenie.

 

W walce o czyste powietrze

Według danych z raportu Politechniki Warszawskiej pod redakcją dr inż. Szymona Firląga pt.: „Określenie głównych zalet ocieplania budynków istniejących oraz wpływu termomodernizacji na ograniczenie smogu (niskiej emisji)” wynika, że kompleksowa termomodernizacja pozwala na największą redukcję emisji niebezpiecznych substancji aż o 95% dla pyłów, 98% rakotwórczego benzo(a)pirenu, 80% dwutlenku siarki, 43% dla tlenków azotu czy w końcu o 72% dwutlenku węgla. Dlatego warto wspierać ideę termomodernizacji, która bez wątpienia jest jednym z najlepszych i najprostszych sposobów ograniczających smog. Ponadto pamiętaj, że jest to inwestycja w zdrowie Twoje i Twoich bliskich, ale także przyszłych pokoleń.

 

Rządowe dopłaty do termomodernizacji - jak przygotować dokumenty?

 

Czytaj również: Wymiana pieca kopciucha na nowy z dopłatą - czy to ostatnia szansa na 100 % dofinansowanie?

 

Jeśli więc zdecydujesz się na wykonanie termomodernizacji, a przy tym skorzystasz z dostępnych możliwości - pożyczki lub dofinansowania - wygrasz podwójnie, ponieważ nie tylko przez następne lata będziesz oszczędzał na ogrzewaniu, ale też część kosztów poniesionych na termomodernizacje zwróci się niemal od razu.

 

Czytaj również: Czy sezon grzewczy może być tańszy? Wymiana pieca na nowy i ekologiczny z dotacją

 

Więcej informacji na temat programu „Czyste Powietrze” oraz ulgi termomodernizacyjnej znajduje się na stronie: https://termoorganika.pl/czyste-powietrze.

Źródło: Neuroexpander PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19436 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 419

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >