Schody wewnętrzne – lista artykułów

Jakie schody będą najlepszym wyjściem na strych?

Strych to wspaniałe miejsce do przechowywania różnych przedmiotów. Umieścimy na nim na przykład sprzęt sportowy, zabawki ogrodowe, książki z którymi trudno nam się rozstać, a niekiedy również nieużywane meble czy armaturę. Słowem wszystko, co może się nam kiedyś przydać i po co możemy w każdej chwili sięgnąć. Aby zatem mieć stały i bezpieczny dostęp do rzeczy znajdujących się na strychu, warto połączyć go z częścią mieszkalną za pomocą specjalnych, wygodnych schodów. Pozwolą one na szybkie i komfortowe przemieszczanie się, a złożone nie zabiorą cennej domowej przestrzeni.

W jakim stylu najchętniej wybierane są schody wewnętrzne?

2017 rok upływa pod znakiem wnętrz skandynawskich i EKO, manifestujących zamiłowanie do drewna i naturalnych barw oraz stojących w opozycji, stylów industrialnych i ultranowoczesnych, z dużą ilością szkła i stali. Wybraliśmy najciekawsze wzory schodów, które podkreślają panujące trendy wnętrzarskie.

Rodzaje schodów drewnianych

W domach jednorodzinnych, a także w dwupiętrowych apartamentowcach w blokach mieszkalnych, zastosowanie znajdują schody. Oprócz podstawowej roli komunikacyjnej, jaką odgrywają, stanowią one także istotny element wystroju. Warto zadbać, aby były dostosowane do estetyki pomieszczenia. Do wielu stylizacji wnętrz będą pasowały ponadczasowe schody drewniane, które można dobrać pod kątem wyglądu zarówno do pomieszczeń o klasycznej, jak i nowoczesnej aranżacji.

Jakie schody będą pasowały do wnętrza w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski lubi jasne kolory, naturalne materiały, a także proste i wygodne rozwiązania. Sprawdziliśmy, jak zaaranżować schody wewnętrzne, aby podkreślić przytulny, funkcjonalny i przestronny charakter takiego wnętrza. Jakie schody wybrać do skandynawskiego wnętrza? Jaką powinny mieć konstrukcję, balustradę, kolor i dodatki? Podpowiadamy!

Jak zmieniała się moda na schody wewnętrzne w ostatnim ćwierćwieczu?

Jednobiegowe, dwubiegowe, spiralne i wachlarzowe. O konstrukcji stopień-podstopień ZETA lub policzkowej. Ze spocznikiem lub bez. Wybór drewnianych schodów na polskim rynku jest obecnie ogromny. Dużym zainteresowaniem cieszą te bogato zdobione, jak i te proste, pozbawione ozdobników. Jednak nie zawsze tak było. Jak zmieniały się schody i moda na nie w ciągu ostatnich 30 lat?

Schody na strych lepsze drewniane czy metalowe?

Strych jest znakomitym pomieszczeniem do przechowywania różnych przedmiotów. To tutaj umieścimy nie tylko używany sezonowo sprzęt sportowy czy zabawki, ale także pamiątkowe gadżety, bądź wymienione na nowe elementy domowego wyposażenia, z którymi nie chcemy się rozstać. Poza swoją funkcją magazynowo-gospodarczą doskonale chroni on wnętrza przed nadmierną utratą ciepła. Czasami, jeśli spełnia określone parametry użytkowe, może być również adoptowany na przykład na sypialnię, pokój dla dzieci czy pracownię modelarską.

Schody, jak dopasować kształt, konstrukcję i wymiary do wnętrza?

Wybór schodów do mieszkania czy domu jest nie tylko kwestią estetyki. Ich kształt oraz konstrukcja powinny zostać dostosowane przede wszystkim do miejsca, jakim dysponujemy. Istotne jest także to, kto będzie z nich korzystał.

Aranżacje schodów wewnętrznych w kształcie litery L, U, C lub S

Schody wewnętrzne muszą być wygodne, bezpieczne, a przy tym aranżacyjnie spójne ze stylem wnętrza, w którym się znajdą. Dlatego wybór nie może być przypadkowy – tak samo materiału i kolorystyki, jak i rodzaju konstrukcji. Dziś pokazujemy, do jakich domów pasują schody o finezyjnych formach przybierających kształt litery: L, U, C oraz S.

Jakie schody wybrać, aby były funkcjonalne i jednocześnie dekorowały wnętrze

Schody to element mieszkania, którego umiejscowienie w zasadniczym stopniu rzutuje na jego rozkład. Zaprojektowane niewłaściwie, uniemożliwią swobodną aranżację i uczynią pomieszczenie mało funkcjonalnym. Jeśli jednak podejdziemy do nich z pomysłem, staną się nie tylko drogą na wyższe kondygnacje, ale również ozdobą domu.

Rodzaje schodów na strych - jaki wybrać?

Strych to ważne, choć ukryte pomieszczenie w domu. Możemy tu umieścić wszystkie domowe sprzęty, których aktualnie nie potrzebujemy lub też urządzić na przykład pracownię modelarską. Dodatkowo działa on również jak pewnego rodzaju izolator termiczny i w porównaniu z mieszkaniami bez strychu pozwala na istotne zmniejszenie współczynnika utraty ciepła. Bez względu na funkcję, jaką pełni strych w naszym domu musimy znaleźć najlepszy i najbezpieczniejszy sposób poruszania się między strefą mieszkalną a tą, być może rzadziej wykorzystywaną - strychową.


Stron: 11 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  3 4 5 6 7  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19436 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 85

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >