Ściany i elewacje – lista artykułów
Elewacja domu dobrze zabezpieczona farbą hybrydową
Długotrwała ekspozycja na warunki środowiska zewnętrznego, błędy wykończeniowe czy niskiej jakości materiały mają bezpośredni wpływ na trwałość i wygląd elewacji każdego budynku. W celu zapewnienia optymalnego wyglądu i trwałości powierzchni zewnętrznej powstały specjalne farby hybrydowe dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej. Produkt przez długie lata nie straci nic ze swoich estetycznych walorów i będzie niezmiennie cieszył nas nieskazitelnym wyglądem
Jak się buduje fasady wentylowane bez mostków termicznych
Wiodący producent nośnych elementów izolacyjnych, bazując na unikalnych właściwościach włókien szklanych, opracowała kotwy termiczne Isolink TA-S zastępujące jednocześnie konsole podkonstrukcji elewacji wentylowanej oraz kotwy montażowe. Parametry termoizolacyjne kotew zostały potwierdzone certyfikatem niemieckiego Instytutu Domów Pasywnych.
Jesienna impregnacja drewnianej elewacji - jak ją sprawnie przeprowadzić krok po kroku
Jesień to idealny moment, by zabezpieczyć drewnianą elewację domu bądź jej elementy przed trudnymi, jesiennymi i zimowymi warunkami atmosferycznymi. Deszcz, silny wiatr, mróz i wilgotność nie sprzyjają utrzymaniu drewnianej elewacji w idealnym stanie, dlatego już pod koniec lata należy pomyśleć o właściwej ochronie elementów wykonanych z tego pięknego, aczkolwiek wymagającego materiału.
Techniczne drabiny ewakuacyjne - jak je projektować i montować na elewacji budynku
Drabiny pionowe, zwane także ewakuacyjnymi lub technicznymi, są nieodłącznym elementem ścian zewnętrznych budynków przemysłowych, magazynowych, a niekiedy także biurowych. Z jednej strony, w sytuacji zagrożenia, pomagają w bezpiecznej ewakuacji wszystkim znajdującym się w środku osobom. Z drugiej natomiast, stanowią wygodny i bezpieczny dostęp do dachu budynku oraz zainstalowanej tam aparatury technicznej czy pomiarowej. Jak wygląda proces projektowania, produkcji oraz montażu takich drabin opowiada specjalista od takich rozwiązań.
Płytki ścienne, które odwzorowują barwę i strukturę cegły - sprawdzą się na elewacji i we wnętrzu
Cegła we wnętrzu lub na elewacji to bestseller ostatnich sezonów. Nic dziwnego – prezentuje się znakomicie i wszędzie, gdzie się pojawi tworzy wyjątkowy klimat. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na to tradycyjne rozwiązanie, pomyślmy o płytkach cegłopodobnych, które nie tylko wyglądają jak prawdziwa cegła, lecz nawet ją przewyższają pod wieloma względami. To swoisty przykład sytuacji, w której uczeń przerasta swojego mistrza. Zobaczcie sami.
Odnowienie i ocieplenie elewacji w domu użytkowanym od kilkudziesięciu lat
Z elewacją budynku jest podobnie jak z ubraniem. Zadbane i dobrze dobrane sprawia, że wyglądamy dużo korzystniej niż w nieco przyszarzałym, mającym najlepsze lata za sobą ubiorze. Odnowiona elewacja może nadać atrakcyjny wygląd nawet starszemu budynkowi i pozwala na podkreślenie jego walorów architektonicznych.
Rodzaje tynków zewnętrznych – który sprawdzi się w Twoim przypadku?
Ogromny wybór tynków zewnętrznych może być nie lada przeszkodą w wykończeniu domu. Dokładna analiza własnych potrzeb powinna jednak ułatwić podjęcie właściwej decyzji. Podobnie jak wiedza o tym, jakie właściwości mają poszczególne rodzaje tynków zewnętrznych. Dzięki temu szanse na dokonanie właściwego wyboru wzrosną, a Twoja elewacja będzie dobrze chroniona przed działaniem czynników zewnętrznych.
Dlaczego cokół elewacyjny wymaga specjalnej uwagi i zabezpieczenia?
Porządnie wykonany cokół chroni elewację przed zabrudzeniem, zawilgoceniem od strony gruntu czy uszkodzeniami mechanicznymi. Pełni również funkcję dekoracyjną, wpływa bowiem na wygląd fasady. Odpowiednio dobrany pozwala idealnie wkomponować budynek w jego najbliższe otoczenie, dzięki czemu całość architektury jest spójna w odbiorze. Jaki materiał sprawdzi się najlepiej w roli wykończenia podmurówki domu? Jednym z możliwych rozwiązań, wartych rozważenia ze względu na swoje bardzo dobre właściwości, są mozaikowe tynki dekoracyjne.
Elewacja domu od strony frontu - jak zaaranżować efektowne wejście
Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz – głosi słynne powiedzenie. I trudno się z nim nie zgodzić. Dlatego warto zadbać o dobre wejście – i to dosłownie. To w końcu ta część posesji, z której korzystamy nie tylko my, ale także nasi goście. Warto zatem poświęcić jej więcej uwagi i zaaranżować w taki sposób, by godnie reprezentowała dom i jego mieszkańców.
Jakie właściwości i zalety posiadają fasady szklane ze skórą podwójną
Projektując fasadę ze skórą podwójną należy wybrać odpowiednie zestawienie szkła, by móc zoptymalizować korzyści płynące z jego użytkowania. Wśród nich wymienić można: zarządzanie energią, dynamiczną selektywność, właściwości termoizolacyjne, poprawiony komfort oraz zmniejszoną kondensację, mówi Ralf Greiner, Product Application Manager w Guardian Glass in Europe.