Ściany i elewacje – lista artykułów
Konstrukcje ścianek działowych z betonu komórkowego - łatwy remont i wykończenie domu
Niskie ścianki działowe, przepierzenia, zabudowa wanny czy brodzika, szafa wnękowa, regał na książki, wyspa kuchenna, a nawet grill ogrodowy to tylko niektóre z pomysłów, które można zrealizować przy użyciu płytek z betonu komórkowego wchodzącego w skład kompleksowego systemu. Dzięki nim możemy w szybki i prosty sposób przeprowadzić różnorodne drobne prace murarskie na etapie wykańczania domu czy remontu mieszkania.
Dekoracyjna płytka elewacyjna inspirowana szlifem diamentów
Podobno kto raz był w Amsterdamie, zakocha się w tym miejscu i będzie do niego wracać. Nic więc dziwnego, że to ukształtowane malowniczymi kanałami i kilkusetletnią tradycją obróbki diamentów miasto zainspirowało twórców wyjątkowych płytek dekoracyjnych. Od pierwszego wejrzenia zwracają uwagę niepowtarzalną rzeźbą ręcznie ciosanego kamienia, oferując wysoką trwałość i ponadczasowość projektu realizowanego na zewnątrz lub wewnątrz budynku.
Ściany chroniące przed zimnem i upałami wznosi się z bloczków silikatowych
Przyjemnie chłodne wnętrze jest bardzo pożądane w czasie letnich upałów. Taki efekt można osiągnąć bez nadużywania klimatyzacji, jeśli ściany budynku zostaną zbudowane z odpowiedniego materiału. Na czym polega akumulacyjność cieplna i dlaczego silikaty mogą zapewnić optymalną temperaturę pomieszczeń przez cały rok - wyjaśnia ekspert budowlany.
Czym naprawiać pęknięcia i rysy na elewacji domu
Lato to sezon intensywnych prac budowlanych na zewnątrz. To dobry czas, aby m.in. skontrolować stan elewacji i naprawić jej ewentualne uszkodzenia. W przypadku mniejszych ubytków poradzimy sobie z takimi zadaniami samodzielnie. Wystarczy dobrać odpowiednie do tego celu produkty. Z pomocą przychodzą specjalne akryle do tynków.
Tynkowanie elewacji - jaki rodzaj tynku wybrać spośród wielu propozycji rynkowych
W sferze dekoracyjnej systemów ociepleń, na elewacjach budynków królują cienkowarstwowe tynki strukturalne. Dobór właściwej wyprawy wierzchniej to decyzja na lata. Aby fasada budynku długo spełniała swoje funkcje, stanowiąc przy tym efektowną wizytówkę domu, wybór tynku powinien być świadomy i opierać się nie tylko na doborze odpowiedniej kolorystyki. Co jeszcze powinniśmy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu tej ważnej decyzji zapytaliśmy eksperta.
Renowacja drewnianej elewacji za pomocą lazurowania
Powiedzmy sobie wprost – tegoroczna wiosna zaskoczyła chyba każdego z nas! W jednej chwili temperatura sięgała niemal 30 stopni, by kilka dni później spaść gwałtownie w akompaniamencie obitego deszczu i porywistego wiatru. Skutki kapryśnej pogody wystawiły na ciężką próbę nie tylko nasze samopoczucie, ale i przydomowe drewno, któremu należy się dziś szczególna ochrona. Czy można je zabezpieczyć, a jednocześnie dodać mu estetycznej świeżości? Można! Wystarczy wysokiej jakości lazura i odrobina manualnego zacięcia.
Projektowanie fasad wentylowanych - zasady, o których powinien pamiętać konstruktor
Dużą popularnością, zarówno w przypadku konstrukcji masywnych, jak lekkich szkieletów drewnianych, cieszą się ostatnimi czasy w Polsce fasady wentylowane. Ściany wykonywane w tej technologii oferują sporo korzyści, w tym m.in. wysoki komfort termiczny zarówno zimą, jak i latem. Pustka powietrzna znajdująca się wewnątrz konstrukcji wymaga jednak od architektów i konstruktorów szczególnej uwagi na kwestie związane z działaniem wiatru i wilgoci. O czym należy pamiętać, projektując fasady wentylowane?
Aranżacja ściany tarasowej inspirowana architekturą śródziemnomorską
Podróżować, podróżować jest bosko! – śpiewała Kora i z pewnością miała rację. A gdyby tak z wakacyjnych wojaży przywieźć nie tylko pamiątki i fotografie, ale również architektoniczne inspiracje, które będziemy mogli wykorzystać we własnych domach? Te pomysły mogą okazać się szczególnie przydatne, jeśli w planach mamy aranżację tarasu – to właśnie on w sezonie letnim w dużym stopniu pełni funkcje salonu i jadalni, stając się swoistą oazą relaksu oraz częstym miejscem spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Przedstawiamy kilka pomysłów na aranżację tarasu z udziałem płytek dekoracyjnych, inspirowanych architekturą popularnych kierunków podróży.
Cegłopodobne, dekoracyjne płytki bez fugowania - oryginalne wykończenie elewacji i ścian
Myślisz o oryginalnej dekoracji z cegieł na ścianie lub elewacji, ale odstrasza cię wizja skomplikowanych i czasochłonnych prac? W takiej sytuacji powinny cię zainteresować płytki z gotową fugą. To praktyczne rozwiązanie, oferujące szybkość i łatwość aplikacji. Dodatkowo, dzięki opatentowanej przez polską firmę Stegu technologii są dostępne również z wbudowaną fugą w kolorze innym niż lico.
Oryginalna elewacja z dekoracyjnym motywem betonowego kamienia
Choć kojarzony jest głównie z wystrojem wnętrz, w swojej betonowej odmianie równie efektownie prezentuje się na elewacji, ogrodzeniu czy jako element architektury ogrodu. Mowa naturalnie o kamieniu dekoracyjnym, stanowiącym nieszablonową alternatywę dla standardowych materiałów wykończeniowych takich jak tynki czy klinkier. To rozwiązanie nadaje budynkowi indywidualny styl i podkreśla jego wyjątkowy charakter, a jakie są jeszcze jego zalety?