Ściany i elewacje – lista artykułów
Jakie właściwości posiada tynk silikonowy i gdzie najlepiej go stosować
Szukając produktu najwyższej klasy, który spełni wymagania nawet najbardziej wymagających osób, dobrze zatrzymać się właśnie przy tynku silikonowym. Skąd bierze się ta wysoka jakość? Kiedy sprawdzi się on najlepiej?
Malowanie elewacji, czyli dlaczego ochrona Twojego domu jest ważna?
Malowanie elewacji to prosty zabieg, dzięki któremu zewnętrzne ściany budynku pozostaną w dobrej kondycji przez długi czas. Nie warto odwlekać prac ani ich pomijać, a gdy tylko zauważymy oznaki starzenia się elewacji – od razu zaplanować renowację.
Malowanie budynku z zewnątrz - jaką farbą?
Dbałość o elewację jest niezwykle ważna, jeśli chcemy długo cieszyć się schludnym wyglądem całego budynku. Aspekt wizualny to jednak nie wszystko – stosując profesjonalne produkty malarskie do prac zewnętrznych zapewniamy elewacji dobry stan techniczny przez wiele lat jej eksploatacji.
Gont elewacyjny - bitumiczna okładzina na fasady i ogrodzenia
Zadbana i starannie wykonana elewacja stanowi wizytówkę domu oraz jest pierwszym elementem, którzy przyciąga spojrzenie odwiedzających nas gości. Jest także świadectwem zmysłu estetycznego domowników i podnosi wartość nieruchomości. Jednym z materiałów szturmem podbijających polski rynek jest gont elewacyjny. Swoją popularność zawdzięcza temu, że jest to wyjątkowo efektowny, łatwy w montażu i, co szczególnie ważne, bardzo solidny materiał. To także oryginalna alternatywa dla tradycyjnych wykończeń elewacyjnych, idealna do obudowy nowych domów czy ozdobienia lub renowacji budynków wymagających odświeżenia.
Odświeżenie i zabezpieczenie przed działaniem czynników atmosferycznych drewnianej elewacji po zimie
Naturalny urok drewna sprawia, że jest ono chętnie wykorzystywane na ścianach zewnętrznych domu. Aby tak wykończona fasada zdobiła budynek przez długi czas, powinna być odpowiednio zabezpieczona – materiał ten jest bowiem narażony na stałe działanie czynników atmosferycznych. Przegląd drewnianej elewacji i prace renowacyjne warto zaplanować już teraz.
Negatywne skutki smogu na elewację domu - jak ją chronić
O negatywnych skutkach smogu dla naszego zdrowia i kondycji wiemy już wiele. Mieszanka związków chemicznych – dwutlenku węgla i siarki, związki azotu – oraz pyły zawieszone fatalnie wpływają również na stan budynków. Zagrożone są zarówno zabytki, jak i domy jednorodzinne. Jakich materiałów używać, aby ochronić elewacje?
Fasada z dominacją szkła - estetyczne rozwiązania również w domach jednorodzinnych
Przeszklone fasady można już nazwać stałym elementem miejskiej architektury. Elewacje budynków, zwłaszcza tych o biurowym charakterze są nierzadko w całości pokryte są szklanymi ścianami osłonowymi, wykonanymi z tafli o różnorodnym kształcie i rozmiarze. Warto pamiętać, że szkło świetnie sprawdzi się również na fasadach budynków mieszkalnych np. formie balustrad czy zadaszeń. Co warto wiedzieć o zastosowaniu szkła na fasadzie?
Kompleksowy system do wznoszenia ścian prosto i szybko
Szybkość i precyzja rzadko idą w parze. Tymczasem w trakcie budowy ważne jest nie tylko to, aby prace przebiegały jak najszybciej, ale także, by efektu końcowego nie zepsuły błędy wykonawcze, które mogłyby mieć poważne konsekwencje. W nowej, ofercie rynkowej znajdziemy rozwiązania, które usprawniają murowanie, a jednocześnie pozwalają sprostać wymogom sztuki budowlanej.
Zasady spoinowania ścian na tzw. cienką spoinę
Do niedawna ściany murowe zazwyczaj były wznoszone na zaprawę cementowo-wapienną nakładaną grubą warstwą. Takie spoiny stanowią jednak źródło mostków termicznych, które obniżają termoizolacyjność przegród zewnętrznych. Rozwiązaniem tego problemu okazała się zaprawa klejowa, którą nanosi się w postaci znacznie cieńszej warstwy. Zapytaliśmy eksperta - czy każdy materiał można łączyć na tzw. cienką spoinę?
Zalety fasad aluminiowych w budownictwie
Fasady aluminiowe stały się wyznacznikiem nowoczesnego budownictwa i od dawna cieszą się sporym uznaniem w branży architektonicznej - są estetyczne i bardzo dobrze się prezentują, są lekkie i wytrzymałe, odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, łatwe w czyszczeniu i konserwacji, dają szerokie możliwości konstrukcyjne i są łatwe w montażu.