Ściany i elewacje – lista artykułów
Kiedy po zimie elewacja potrzebuje odświeżenia i drobnych napraw
Mróz, śnieg, osad z kominów i duża wilgotność powietrza pozostawiają ślady na budynkach. Obok widocznych na pierwszy rzut oka zabrudzeń, mogą się także pojawić uszkodzenia w strukturze elewacji, pęknięcia czy naloty bakteryjne. Wraz z początkiem wiosny warto zaplanować prace naprawcze. Ich zakres zależy przede wszystkim od materiału elewacyjnego.
Drewniana elewacja – jak dopasować kolor do okien, drzwi i dachu?
Drewniana elewacja to chętnie wybierane rozwiązanie przy budowie domów, w których liczy się estetyka i jakość wykonania. Wiele osób jednak zastanawia się: czy w pierwszej kolejności należy zwrócić szczególną uwagę na właściwości drewna czy jego kolor, który ma przecież tworzyć spójną całość z takimi elementami jak okna, drzwi czy dach?
Przygotowanie i wybór materiałów do tynkowania elewacji
Umiarkowane nasłonecznienie, temperatura 15-20 stopni i brak opadów to idealne warunki do rozpoczęcia prac tynkarskich. Pół roku po wymurowaniu ścian, postawieniu dachu i wykonaniu wszystkich zewnętrznych prac instalacyjnych, a także po nałożeniu zapraw wewnątrz budynku, możemy podjąć się wykończenia.
Techniki i wątki układania cegły
Najprostsze formy są często najlepszą bazą do tworzenia wyjątkowych projektów. Doskonały przykład to znana wszystkim cegła. Klasyczny materiał o niezmienionej od wieków budowie zaskakuje możliwościami tworzenia zróżnicowanych aranżacji. I nie chodzi tu tylko o kolor czy fakturę, ale także wykorzystywanie różnego rodzaju wiązań, czyli technik ułożenia.
Jak najprościej wykonać ściankę działową samodzielnie
Pełne światła otwarte przestrzenie są wizytówką nowoczesnego stylu, który coraz bardziej zyskuje na popularności. Czasami jednak podniesienie komfortu życia mieszkańców wiąże się ze zwiększeniem liczby pomieszczeń w domu. Najprostszym sposobem na osiągnięcie celu jest ścianka działowa, którą bez problemu postawimy samodzielnie.
Co na elewację domu - może drewno?
Drewno, które wybierzemy na elewację naszego domu, w dużym stopniu wpłynie na jego wygląd i charakter. To poważna decyzja, której efekty będziemy widzieli przez wiele lat. Duże znaczenie odgrywa nie tylko kolor i rodzaj desek. Na co zatem należy zwrócić uwagę i jak wybrać tę najbardziej odpowiednią elewację drewnianą? O tym przeczytacie poniżej.
Jak doborze wybrać kolor elewacji domu?
Wbrew stereotypom, które zainteresowanie kolorami i ich odmianami przypisują – w nieco żartobliwym tonie – kobietom, obcowanie z przedmiotami oraz obiektami codziennego użytku o odpowiednich barwach dla każdego jest i powinno być kwestią niezwykle istotną. Mają one bowiem niebagatelny wpływ na nasze emocje, odczuwanie i skojarzenia, a także, co niemniej ważne, wrażenia estetyczne.
Najmodniejsze odcienie szarości farb do wnętrz i elewacji
Szarość od kilku sezonów jest jednym z najbardziej pożądanych kolorów, dlatego wprowadzono do oferty nowe odcienie tej eleganckiej barwy do farb wewnętrznych, zewnętrznych oraz tynków. Najnowszy wzornik Colors of Termo Organika posiada 264 kolory, a ponadto producent zastrzega, że istnieje możliwość tworzenia dodatkowych barw według indywidualnych preferencji klienta.
Elewacja pokryta cegłą klinkierową w kolorze intensywnej szarości
Emanujący spokojem, harmonią i naturalnym pięknem: taki jest nie tylko Tybet, ale również inspirowana tą niezwykłą krainą cegła klinkierowa. Jej niepowtarzalna uroda i wyjątkowe właściwości to dla architektów i inwestorów szczególna okazja, by z wybranym projektem zdobyć Himalaje stylu.
Elewacja z desek z drewna tradycyjnego i modyfikowanego termicznie - co wybrać?
Drewniane deski elewacyjne na ścianach domów to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań architektonicznych ostatnich lat. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ dodają budynkom niepowtarzalnego charakteru, ocieplają ich wygląd, a do tego są ponadczasowe. O czym jednak warto wiedzieć decydując się na ich montaż?