Ściany i elewacje – lista artykułów
Jak zabezpieczyć materiały dekoracyjne?
Cegła klinkierowa, kamień elewacyjny czy płyty włóknisto-cementowe to coraz częściej wykorzystywane materiały do wykonywania elewacji lub pokrycia powierzchni ścian wewnątrz budynków. Są trwałe, estetyczne i pozwalają na osiągnięcie oryginalnych efektów dekoracyjnych i aranżacyjnych. Na zewnątrz odświeżają elewację, a wewnątrz: idealnie sprawdzą się jako ozdoba salonu, kuchni, łazienki czy też holu.
Prace przy elewacji w okresie jesienno-zimowym
Ze względu na panujący w Polsce klimat, prowadzenie prac budowlanych późną jesienią i zimą jest znacznie utrudnione. Niskie temperatury i duża wilgotność powietrza czasami wręcz uniemożliwiają aplikację tynków zewnętrznych oraz ich malowanie. Efektem jest wydłużenie czasu wykonania inwestycji oraz zwiększenie jej kosztów. Jak tego uniknąć?
Kamień elewacyjny z dekoracyjną fakturą
Użycie kamienia elewacyjnego jest popularnym i chętnie stosowanym sposobem wykończenia zarówno zewnętrznych ścian budynków i ogrodzeń, jak również wnętrz. Przesądza o tym z jednej strony różnorodność oraz duża dostępność na rynku tego typu materiałów, a z drugiej możliwość efektownej dekoracji i jednocześnie nadawania budynkowi indywidualnego charakteru.
Jak prawidłowo zamontować kamień dekoracyjny?
Jeszcze do niedawna w polskich wnętrzach królowały biała farba, nudna boazeria oraz nieciekawe tapety. Dziś, dzięki znaczącym zmianom w projektowaniu, ściany nabierają wyrazistego charakteru poprzez zastosowanie materiałów o intensywnych barwach lub różnorodnej fakturze. Wśród nich niezwykłą popularnością cieszy się kamień dekoracyjny. Podpowiadamy, jak go montować, by na długie lata pozostawał piękną ozdobą naszych wnętrz.
Dekoracyjna Sevilla – kamień elewacyjny firmy Libet
Sevilla jest jedną z propozycji kamieni elewacyjnych tworzących linię produktów Libet Fassade. Wyróżnia się piaskowo-szarą barwą i dekoracyjną fakturą. Wszędzie tam, gdzie się pojawia od razu staje się pierwszoplanowym elementem zdobniczym i motywem przewodnim całej aranżacji.
Rodzaje ścian z betonu komórkowego
Wybór stosowanych obecnie technologii oraz materiałów budowalnych powoduje, że inwestorzy z dużą uwagą podchodzą do decyzji o ich wbudowaniu. Chcąc pogodzić odpowiednie właściwości, które zagwarantują nie tylko trwałość budowli, ale również pozwolą na oszczędności budżetowe, starają się różnicować stosowane produkty i dostosowywać modele optymalne do wznoszonej konstrukcji.
Jak w prosty i ekologiczny sposób przywrócić lamperiom elegancki charakter?
Lamperia to tradycyjny i sprawdzony sposób na zabezpieczenie ścian, z powodzeniem stosowany od wielu lat, zarówno w mieszkaniach, w szczególności w kuchniach i łazienkach, jak i na korytarzach czy klatkach schodowych. Skutecznie chroni powierzchnie przed zabrudzeniami, jak również nadaje im estetyczny wygląd. Jednak z upływem czasu lamperia olejna traci swój blask, na jej powierzchni pojawiają się drobne uszkodzenia, a kolory płowieją.
Prace przy elewacji
Ze względu na panujący w Polsce klimat, prowadzenie prac budowlanych późną jesienią i zimą jest znacznie utrudnione. Niskie temperatury i duża wilgotność powietrza czasami wręcz uniemożliwiają aplikację tynków zewnętrznych oraz ich malowanie. Efektem jest wydłużenie czasu wykonania inwestycji oraz zwiększenie jej kosztów. Jak tego uniknąć?
Kamienie elewacyjne i płytki cegłopodobne we wnętrzach
Materiały elewacyjne we wnętrzach są modne i ciągle zyskują nowych zwolenników. Zawdzięczają to swoim walorom estetycznym, ale również wielości zastosowań. Kamienie elewacyjne i płytki cegłopodobne z linii Libet Fassade przeznaczone są na elewacje budynków, ale świetnie sprawdzą się w aranżacji salonu, kuchni, na ścianie i obudowie kominka czy wanny.
Nowoczesny, praktyczny wizualizer kolorów
Wybór koloru na elewację może stanowić problem dla właściciela domu. Trzeba nie tylko pogodzić gusta wszystkich domowników, ale też spróbować dopasować się do sąsiedztwa, do stylu naszego domu, do panujących trendów itp. Dodatkowo trzeba "zgrać" kolor elewacji z kolorem dachu. Jakby tego było mało, elewacja to nie tylko kolor ściany, ale też barwa przyziemia (cokołu), jak również elementy dekoracyjne (np. bonie).