Ściany i elewacje – lista artykułów
Kiedy można zacząć ocieplać dom? Ocieplanie domu
Na jakim etapie budowy można wykonać docieplenie budynku? W dzisiejszych czasach prawidłowo przeprowadzone prace izolacyjne w budynku to nie tylko gwarancja komfortu termicznego dla jego mieszkańców, ale także znaczące oszczędności na kosztach ogrzewania. Na ten moment, ze względu na swoje właściwości oraz stosunkowo niską cenę, to styropian uchodzi za jeden z najbardziej popularnych materiałów wykorzystywanych do termomodernizacji. Jednak, tak jak w przypadku wielu prac budowlanych, istnieje "złoty czas", kiedy ocieplanie jest najbardziej efektywne i przynosi oczekiwane rezultaty.
Oczyszczanie, naprawa drobnych uszkodzeń i zabezpieczanie elewacji przed sezonem jesienno-zimowym
Sezon jesienno-zimowy to poważny test dla ścian zewnętrznych. W tym czasie są one narażone na oddziaływanie opadów atmosferycznych, wysokiej wilgotności oraz wahania temperatur. Warto więc sprawdzić stan elewacji i przygotować ją na ten okres. Wyjaśniamy, jak to zrobić.
Ponadczasowa estetyka - cegła elewacyjna w nowoczesnym wydaniu
Wyjątkowy dom to taki, który podkreśla indywidualny styl i buduje poczucie bezpieczeństwa. Wnętrza, którymi się otaczamy powinny opowiadać naszą historię – odzwierciedlać to, kim jesteśmy. Estetyka nadawana wnętrzu pozwala wyrażać pasje i osobowość, sprawiając, że realizowany projekt budynku staje się domem. Aby urzeczywistnić marzenia inwestorów o niepowtarzalnych aranżacjach wnętrz i elewacji, Wienerberger wprowadził do swojej oferty pięć oryginalnych wersji kolorystycznych cegieł elewacyjnych Terca, każdy w dwóch formatach , łącząc nieskończone możliwości aranżacyjne z nieporównywalną trwałością ceramiki.
Estetyczna elewacja budynku wykończona kamieniem naturalnym
Kamień naturalny staje się coraz bardziej modnym materiałem wykończeniowym, znakomicie wpisującym się w nowoczesne trendy. Jego wszechstronność pozwala na zastosowanie go praktycznie wszędzie, niezależnie od warunków otoczenia. Kamień naturalny to także gwarancja trwałej i oryginalnej elewacji, wyróżniającej się wyjątkowym wyglądem, wytrzymałością oraz długowiecznością. Jeśli marzysz o nowoczesnej elewacji, która przyciąga wzrok i wyróżnia się spośród innych, koniecznie poznaj możliwości kamienia elewacyjnego.
Czy można naturalnie i ekologicznie ochronic elewację przed brudem i szarzeniem
Przedwczesne starzenie się fasady pod wpływem warunków atmosferycznych to wyzwanie, z jakim często przychodzi się mierzyć inwestorom i zarządcom nieruchomości. Doprowadzenie elewacji do oryginalnego wyglądu wiąże się z dodatkowymi kosztami, których jednak można uniknąć, już na samym początku realizacji ocieplenia czy renowacji. Panaceum jest sięgnięcie po odpowiedni tynk cienkowarstwowy. Na dodatek można to zrobić w duchu eko, czego świadectwem jest nowość produktowa od Baumit.
Drewno, jako na surowiec na elewację domu - TOP 5 gatunków drewna elewacyjnego
Elewacja to wizytówka każdego domu. A ta wykonana z drewna, oprócz bezdyskusyjnych walorów reprezentacyjnych, oferuje szereg benefitów dla mieszkańców. Jednak, by taka elewacja mogła spełniać swe funkcje przez lata, przy okazji nie tracąc pięknego wyglądu, musi być wykonana z odpowiedniego rodzaju drewna. Jaki gatunek będzie dla nas najodpowiedniejszy? Czym charakteryzują się dobre deski elewacyjne?
Drewniana elewacja - czym malować i konserwować deski elewacyjne?
Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Dotyczy to zarówno nas samych, jak i otoczenia, w którym mieszkamy. Zadbaj o wizytówkę swojego domu i odśwież drewnianą elewację, aby wyglądała jak nowa.
Wady i zalety wykonania elewacji z kamienia naturalnego
We współczesnych trendach projektowania elewacji coraz częściej dominują wstawki w postaci kamienia naturalnego. Materiał znany od tysięcy lat do dzisiaj jest popularny, ciesząc się świetną opinią wśród osób, które się na niego zdecydowały. Jakie wady i zalety ma kamień elewacyjny?
Wykończenie elewacji tynkiem modelowanym
Każdy chce, aby jego dom wyglądał jak z obrazka. Realizując marzenie o własnych czterech kątach staramy się więc, aby elewacja była niepowtarzalna i gwarantowała wyjątkowe doznania estetyczne, a zarazem tworzyła niezwykły klimat miejsca, sprzyjający wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Poświęcamy sporo uwagi, by wybrać odpowiednie wykończenie budynku, coraz częściej poszukując odwołań do samej natury.
Połączenie cegły i drewna - interesujący kontrast na elewacji domu
Nieszablonowa i interesująca, a jednocześnie wpisująca się w środowisko naturalne i stanowiąca miły akcent krajobrazu – taka jest elewacja łącząca w sobie cegłę i drewno. To materiały, które bezpośrednio nawiązują do polskiej architektonicznej tradycji, a przy tym doskonale sprawdzają się w nowoczesnych budynkach.