Ściany i elewacje – lista artykułów

Technologia fasad wentylowanych - zastosowanie kotwy fasadowej

Wraz z rozwojem technologii budowlanych fasady wentylowane stały się bardzo popularnym rozwiązaniem, które można stosować do różnych konstrukcji budynków zarówno nowych, jak i modernizowanych. Rosnące wymagania odnośnie izolacji termicznej ścian zewnętrznych sprawiają, że rośnie również zapotrzebowanie na produkty, które minimalizują powstawanie mostków termicznych. Wymagania współczesnego budownictwa nie mogą być już spełnione tylko poprzez zastosowanie grubszej izolacji. Z uwagi na to, że w systemie elewacji wentylowanych wymagana jest duża liczba mocowań, na szczególną uwagę zasługują punktowe mostki termiczne.

Dekoracyjny tynk elewacyjny, który po nałożeniu do złudzenia przypomina drewno

Drewniane elewacje doskonale się prezentują i świetnie komponują się z otoczeniem. Wykorzystanie nawet niewielkich fragmentów drewna na elewacji to zabieg podnoszący walory całego obiektu, który zyskuje niepowtarzalny styl i elegancję. Jednak drewno ma swoje wady – jest drogim materiałem wykończeniowym, wymaga również czasochłonnej i kosztownej konserwacji. Czy zatem można cieszyć się drewnianą elewacją bez konieczności inwestowania znacznych środków finansowych, sporej ilości czasu i energii?

Czym wyczyścić elewację z nalotów i zapobiegać powstawaniu nowych

Czysta i estetyczna elewacja to pierwsza wizytówka każdego budynku. Inwestorzy stawiający nowe obiekty powinni myśleć o utrzymaniu fasady w idealnym stanie już na etapie wykończenia. W tej sytuacji sprawdzą się nowoczesne systemy ociepleń, które eliminują ryzyko występowania alg i pleśni. Z kolei do odświeżania już istniejących obiektów przydadzą się produkty do czyszczenia i renowacji elewacji.

Uzupełniające, połówkowe bloczki silikatowe zmniejszają konieczność docinania podczas murowania

Docinanie bloczków bywa dość kłopotliwe – spowalnia prace, stwarza ryzyko większej ilości odpadów i błędów wykonawczych. Im mniej elementów wymaga dostosowania wymiaru na budowie, tym lepiej. Wapienno-piaskowe produkty murowe uzupełniające pozwalają ograniczyć konieczność takich czynności.

Gładzie gipsowe - rodzaje i sposoby nakładania

Jednym z najpopularniejszych w ostatnim czasie sposobów wyrównywania ścian przed malowaniem, jest nakładanie gładzi gipsowej. Zastosowanie gładzi gipsowej pozwala na uzyskanie gładkich ścian, choć wymaga to dużej dokładności i wprawy.

Kolorowe farby do ścian zewnętrznych - odnawiamy elewację na wiosnę

Jaka będzie najbliższa wiosna? Z nową elewacją może być kolorowa. Wprowadzone do oferty rynkowej nowe produkty umożliwiają stworzenie trwałej i estetycznej elewacji, zgodnie z najmodniejszymi trendami kolorystycznymi. Piękno elewacji leży w rękach właściciela budynku. Z wykorzystaniem wysokiej jakości produktów i inspirujących pomysłów, fasada budynku zyska niepowtarzalny wygląd i trwałość na lata.

Płytki cegłopodobne – dzięki nim wykreujesz rustykalną elewację albo ścianę niczym z nowojorskiego loftu

Cegłopodobne płytki są wszędzie – przyciągają entuzjastów skandynawskiego minimalizmu, miłośników surowych loftów czy wielbicieli rustykalnego piękna. Nic dziwnego, w końcu potrafią odmienić wygląd każdej ściany, wnęki lub kominka. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, sprawdźmy, czym się różnią płytki gipsowe od betonowych i które z nich lepiej sprawdzą się w naszej aranżacji!

Co to są tynki mozaikowe i jak je stosować?

Tynki mozaikowe inaczej nazywane dekoracyjnymi tynkami cienkowarstwowymi lub tynkami „kamyczkowymi”, z reguły stosuje się na cokołach budynków bądź innych elementach architektonicznych. Tynk mozaikowy jest trwały i łatwy w utrzymaniu oraz dostępny w gotowej do użycia masie tynkarskiej. Nic więc dziwnego, że tynki mozaikowe są z powodzeniem stosowane na elewacjach zewnętrznych. Jak je zastosować? I z czego są naprawdę wykonane?

Jak prawidłowo stawiać ścianki działowe w suchej zabudowie

Podziały, które nie tylko aranżują przestrzeń, ale też dbają o nasz komfort i bezpieczeństwo? Wewnętrzne ścianki działowe odgrywają ważniejszą rolę, niż mogłoby się wydawać! Zabezpieczenie przed przenoszeniem dźwięków przez sąsiednie ściany i stropy oraz poprawienie pasywnego bezpieczeństwa pożarowego budynku w przypadku tych przegród jest możliwe, jeśli postawimy na właściwe materiały izolacyjne i konstrukcyjne oraz będziemy przestrzegać kilku wykonawczych reguł. Przedstawiamy krótki kurs stawiania nowej ścianki działowej.

Elewacja bardziej nowoczesna - jak przeprowadzić taką metamorfozę domu?

Raz zbudowany dom staje się naszą ostoją na dekady. To nie znaczy jednak, że przez ten czas musi wyglądać tak samo. Zmiana wyglądu elewacji jest dziś łatwiejsza niż kiedykolwiek. Nie wiąże się też z dużymi kosztami i pracochłonnym remontem.


Stron: 63 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  7 8 9 10 11  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19446 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 137

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >