Sprzęt AGD, RTV – lista artykułów
Czy nowe etykiety enegetyczne na sprzęcie AGD zwiększą świadomość energetyczną Polaków?
Nowe etykiety energetyczne dla sprzętu AGD i wyświetlaczy elektronicznych to kolejny krok w stronę popularyzacji idei energooszczędności i troski o środowisko. Obowiązujący od 1 marca 2021 roku standard jest bardziej przejrzysty i ułatwi świadomy wybór osobom, które chcą zakupić np. lodówkę czy zmywarkę. Docenią to również wszyscy zainteresowani ideą inteligentnego domu.
Płyta indukcyjna, piekarnik z funkcją pary - komfortowe gotowanie z nowoczesnym sprzętem AGD
Wspólne przygotowywanie posiłków daje radość całej rodzinie. Firma Franke opracowała nowe, zaawansowane technologicznie urządzenia AGD, które sprawiają, że gotowanie staje się łatwiejsze, a Ty masz więcej czasu dla najbliższych.
Montaż szklanej płyty gazowej krok po kroku
Najczęściej wybieranym miejscem do umieszczenia płyty gazowej jest kuchenny blat. Choć do wykonania montażu możemy zatrudnić specjalistów, prace wykonamy również samodzielnie, gdyż jej przebieg wcale nie jest aż tak skomplikowany. Jak zatem prawidłowo zamontować płytę gazową w blacie?
Jak pielęgnować i czyścić okap kuchenny?
Jedną z podstawowych funkcji okapów kuchennych jest pochłanianie zapachów oraz wilgoci. Od tego, ile czasu spędzamy w kuchni na przygotowywaniu posiłków, zależy regularność z jaką okap i wszystkie jego elementy będą wymagały czyszczenia lub wymiany. Zabrudzenia, osiadanie tłuszczu czy kurzu to naturalne następstwa eksploatowania sprzętów kuchennych. Istnieją jednak metody, dzięki którym czyszczenie okapu staje się szybsze i łatwiejsze, a my możemy cieszyć się dłużej z jego funkcjonalności i nieskazitelnego wyglądu.
Funkcjonalny i jednocześnie designerski okap kuchenny
Wyjątkowe rozwiązania i nowoczesny wygląd- taki jest okap WK-9 Polaris. Zapewni on nie tylko skuteczne pochłanianie oparów, ale będzie też stanowił nowoczesne uzupełnienie kuchennej aranżacji.
Czy gotowanie na płycie gazowej bez płomieni różni się od tradycyjnego?
Korzystanie z płyt kuchennych opartych na technologii gaz-pod-szkłem jest banalnie proste – zwłaszcza dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, do których instrukcje obsługi ograniczają się do minimum, zapewniając użytkownikom pełną wygodę oraz szybkość gotowania. Jednak istnieje wiele ciekawych rozwiązań i wskazówek, dzięki którym gotowanie może okazać się jeszcze bardziej efektywne i oszczędne.
Piekarnik gazowy - jak uzyskać doskonałą chrupkość i soczystość potraw?
Piekarnik to jedno z najważniejszych urządzeń kuchennych dla każdego pasjonata sztuki kulinarnej. Od jego właściwości w bardzo dużym stopniu zależy smak i wygląd potraw. Choć piekarniki zasilane energią elektryczną zdominowały nasze kuchnie, ich gazowe odpowiedniki ponownie wracają do łask. Jednak pomimo ich rosnącej popularności, przed zakupem tego typu sprzętu powinniśmy zapoznać się ze sposobem jego działania. Opowiadamy o tym, jak efektywnie piec w piekarniku gazowym.
Dlaczego warto wybrać piekarnik gazowy?
Nowoczesny piekarnik wyróżnia funkcja termoobiegu oraz umiejscowienie palników zarówno na dole, jak i góry, co umożliwia równomierne przygotowanie dań na słodko i na słono. Piekarniki gazowe to popularne rozwiązanie, które od lat cieszy się popularnością użytkowników. Zasilane gazem, będącym najtańszym paliwem, generują spore oszczędności, gwarantując ekonomiczność oraz wygodę eksploatacji.
Nawet o bardzo dobrej jakości sprzęt AGD trzeba dbać - przedstawiamy najczęściej popełniane błędy
Wiele osób kupuje sprzęt AGD, wierząc, że będzie służył im przez lata. Czy to jednak możliwe? Zdecydowanie tak. Należy tylko pamiętać o przestrzeganiu kilku ważnych wytycznych. Poniżej przedstawiamy najczęstsze mity oraz garść istotnych faktów, które wydłużą cykl życia sprzętów domowych. Sprawdźcie, czy wiedzieliście o nich wszystkich!
Jak można w okresie grzewczym poprawić jakość powietrza we wnętrzu?
Gdy spędzamy coraz więcej czasu w domach, istotne staje się zagadnienie jakości powietrza, którym oddychamy. Nie powinno być zbyt suche, ważne też jest, by było właściwie oczyszczone, bo może zawierać w sobie różnego rodzaju alergeny, roztocza czy napływające z zewnątrz szkodliwe związki chemiczne, będące składnikiem wszechobecnego smogu. Podpowiadamy, jak zadbać o powietrze we wnętrzach, by nie wpływało negatywnie na nasze zdrowie.