Sprzęty AGD w kuchni - lepsze w zabudowie, czy wolnostojące?

Sprzęty AGD w kuchni - lepsze w zabudowie, czy wolnostojące?

Aranżacja wnętrza kuchni zależy od dostępnej przestrzeni, planów dotyczących przyszłej funkcjonalności pomieszczenia oraz efektu estetycznego, jaki chcemy uzyskać. Wtedy także pojawia się pytanie o to, czy lepiej postawić na sprzęty AGD w zabudowie, czy pozostawić je na widoku. Jakie plusy posiada każda z tych opcji? A która z nich jest lepsza? Czytaj dalej

 

Kuchnia często stanowi serce domu, stąd ważne jest, by była odpowiednio zaaranżowana i wyposażona w funkcjonalne sprzęty AGD. Z tego względu to, czy płytę kuchenną, piekarnik lub lodówkę zabudujemy, czy może pozostawimy na widoku, będzie jedną z najważniejszych decyzji aranżacyjnych dotyczących tego wnętrza. Jak wyjaśnia Stanisław Szyling, ekspert polskiego producenta płyt gazowych bez płomienia – firmy Dynaxo – każda z tych opcji ma swoje zalety i wady, które warto wziąć pod uwagę podczas dokonywania konkretnych wyborów. O czym tu mowa?

 

Wolność… AGD

Sprzęty wolnostojące charakteryzują się możliwością modyfikacji. Jeśli więc lubimy co jakiś czas zmieniać aranżację naszej kuchni, będzie to doskonała opcja ułatwiająca swobodne przenoszenie lub wymianę wyposażenia. Lodówka zamiast szafki? Czemu nie!

 

- Z pewnością sprzęt wolnostojący to opcja ekonomiczniejsza, jednak pod względem estetycznym dla wielu osób stanowi dość znaczący minus. Dlatego w tej kwestii musimy „mocniej” przyłożyć się do projektu wymarzonej przestrzeni kuchennej, głównie mając na uwadze charakterystyczność tego typu wyposażenia. Widoczne fronty AGD powinny więc dobrze zgrywać się z meblami kuchennymi i innymi elementami wyposażenia, tworząc wizualną harmonię – bez względu na zastosowany styl – wyjaśnia ekspert marki Dynacook.

 

Sprzęty AGD w kuchni - lepsze w zabudowie, czy wolnostojące?Fot. DYNACOOK

Czytaj również: Na czym suszyć pranie w okresie letnim? Teraz możesz wygrać suszarkę!

 

Ponadto, wolnostojące urządzenia AGD często oferują większe pojemności i szeroki wybór funkcji, co może być korzystne dla osób o bardziej zaawansowanych potrzebach kulinarnych.

 

A może jednak w „zamknięciu?”

Sprzęty w zabudowie to opcja zdecydowanie bardziej estetyczna. Jednolity wygląd mebli sprawia, że kuchnia wygląda na nowoczesną i minimalistyczną, przez co staje się zdecydowanie bardziej schludna. W tym przypadku to sprzęt AGD dopasowuje się do nas, a nie my do niego.

 

- Sprzęt AGD w zabudowie jest harmonijnie wkomponowany we wnętrze. Będzie to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie oszczędność przestrzeni, gdyż wyposażenie nie będzie zajmować dodatkowego miejsca na podłodze. To z kolei otwiera kolejne możliwości organizacji wolnego metrażu – na przykład za pomocą dodatkowych półek, szafek, oświetlenia czy małych „spiżarni” – podpowiada Stanisław Szyling i dodaje:

 

- Mamy także większą elastyczność w dostosowaniu rozmiaru, konfiguracji i funkcji do swoich indywidualnych potrzeb. Możemy skomponować kuchnię w taki sposób, który będzie odpowiadał stylowi gotowania i preferencjom kulinarnym. Pamiętajmy, że zabudowane urządzenia kuchenne mają jeszcze jeden, bardzo ważny walor użytkowy - brak szczelin, w których będą gromadzić się zabrudzenia. To zdecydowanie ogromna zaleta tego typu opcji aranżacji, ponieważ urządzeń nie musimy odkurzać ani przesuwać. Utrudnieniem z kolei może być wymiana sprzętów, jednak należy pamiętać, że aktualna oferta AGD jest na tyle szeroka, że nawet zmiana na nowe urządzenie nie powinna być kłopotem.


W zabudowie czy wolnostojące - na co postawić?

Porównując te dwie opcje, kuchnia w zabudowie zdaje się mieć więcej korzyści. Szczególnie warto zwrócić tutaj uwagę na to, iż kuchnię taką możemy zaprojektować w sposób bardzo swobodny i dopasowany do naszych potrzeb, chociażby jeśli chodzi o wysokość umiejscowienia sprzętów.

 

Sprzęty AGD w kuchni - lepsze w zabudowie, czy wolnostojące?Fot. DYNACOOK

Czytaj również: 3 palnikowa, ceramiczna płyta gazowa - nowoczesne i ekonomiczne gotowanie

 

- Sprzęt AGD jest doskonale wkomponowany w meble kuchenne, tworząc jednolitą estetykę wnętrza. To z kolei często sprawdza się w przypadku kuchni otwartych, gdzie spójny design odgrywa kluczową rolę. Taka opcja jest także wyjątkowo oszczędna, nie zajmując dodatkowej powierzchni, dlatego będzie doskonała w projektach mniejszych przestrzeni kuchennych. Co ważne, zabudowane urządzenia AGD umożliwiają ukrycie nieestetycznych elementów – przewodów lub rur – które zazwyczaj są widoczne przy wolnostojących sprzętach – mówi ekspert Dynacook.

 

Estetyka to jedno, ale co z użytecznością i komfortem podczas gotowania? W tym aspekcie doskonale sprawdzą się gazowe płyty ceramiczne DYNACOOK, czyli bezpieczne i wygodne rozwiązanie do kuchni w zabudowie. Dzięki uniwersalności, minimalistycznemu designowi oraz różnorodności dostępnych rozmiarów, idealne dopasuje się do całości aranżacji – bez względu na styl czy ulokowanie pozostałych urządzeń. Płyta nie posiada również wystających elementów, dzięki którym również jej czyszczenie jest bardzo łatwe.

 

Źródło: GutPR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Praca za granicą - jak ją znaleźć Liczba postów: 80 Grupa: Ciekawe pom... jak nie wiesz jak sie za to zabrac samodzielnie i wolisz uniknac zbednych problemow to jednak lepiej sie skontatowac od razu z agencja Mondi https://mondi.pl/.....
  • Komfortowa jadalnia w małym mieszkaniu Liczba postów: 16 Grupa: Wnętrza Szanowni Państwo, Dobrą alternatywą dla tynków dekoracyjnych, betonu architektonicznego, tapet czy kamieni są płytki klinkierowe. King Klinker https://kingklink...
  • Biuro księgowe w Warszawie Liczba postów: 11 Grupa: Porady i op... Samodzielne prowadzenie księgowości w e-commerce może być korzystne finansowo, ale wiąże się z ryzykiem popełnienia błędów. Wymaga to znajomości zasad podatkowy...
  • Wieszaki na ręczniki Liczba postów: 14 Grupa: Najnowsze t... Ja tam specjalnie nie kombinuję. Wziąłem najzwyklejsze wieszaki z przyssawkami, bodaj 5 na jednym kiju. Jakiejś marki no-name, kompletnie nie pamiętam. To wszys...
  • Meble laboratoryjne Liczba postów: 58 Grupa: Porady i op... Przechowywanie próbek biologicznych w temperaturach ultra-niskich wymaga specjalistycznych zamrażarek, które gwarantują stabilność warunków nawet przy -86˚C. Te...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 475

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >