Standardy dotyczące prac budowlanych

Standardy dotyczące prac budowlanych

Zbliżający się koniec lata to wciąż sezon budowlany w pełni. Wszystkim, którzy planują rozpoczęcie budowy, kontynuację zaczętych robót czy po prostu drobne prace remontowe, z pomocą przyjdzie uniwersalny cement Lafarge – Standard. Czytaj dalej

 

Doskonały do wszelkich prac ogólnobudowlanych, cechuje się podwyższoną urabialnością, dobrą plastycznością i przyczepnością do podłoża.Standard marki Lafarge to cement portlandzki wieloskładnikowy klasy 32,5, który zawiera specjalne dodatki mineralne. Ze względu na swoje właściwości może być używany praktycznie we wszystkich pracach budowlanych, zarówno przez profesjonalistów, jak i osoby, które nie zajmują się zawodowo budownictwem.

 

Czytaj również: Membrana stosowana do ochrony ścian i dachów

 

 

Doskonała przyczepność do powierzchni powstałych na jego bazie zapraw murarskich i tynkarskich (ograniczająca straty materiałowe), dobra urabialność oraz plastyczność mieszanki betonowej sprawiają, że produkt znajdzie zastosowanie na każdej budowie.Szerokie zastosowania ogólnobudowlaneMieszanka betonowa wytworzona przy użyciu cementu Standard przez optymalny czas zachowuje swoje właściwości robocze.

 

 

Ze względu na umiarkowaną wytrzymałość wczesną oraz dobrą dynamikę narastania wytrzymałości w długich okresach dojrzewania, produkt doskonale nadaje się do produkcji betonu zwykłego klas C8/10 do C30/37. Umiarkowane ciepło hydratacji oraz niski skurcz, a także obniżone ryzyko występowania wykwitów węglanowych sprawiają, że użycie cementu Standard znacząco wpływa na estetykę i trwałość konstrukcji oraz elementów budowlanych.

 

Czytaj również: Co można zrobić z siatki cięto-ciągnionej?

 

 

Ze względu na odpowiednio dobrany skład oraz dodatki mineralne cement może być szeroko stosowany do przygotowywania zapraw. Eliminuje on lub znacznie ogranicza konieczność stosowania wapna hydratyzowanego, co przekłada się bezpośrednio na koszty przygotowania zaprawy. Zaprawy murarskie przygotowane na Standardzie nadają się do ścian nadziemnych oraz fundamentowych budynków stawianych na gruntach suchych.

 

 

Z kolei zaprawami tynkarskimi można tynkować ściany wewnętrzne i zewnętrzne. Ponadto, użycie cementu zapewnia optymalny czas zachowania właściwości roboczych mieszanki betonowej, dlatego też można używać go do betonu do stabilizacji gruntów nienawodnionych i podbudowy konstrukcji nośnych (chudy beton).Beton C12/15Przygotowanie mieszanki betonowej polega na ręcznym lub mechanicznym wymieszaniu zawartości worka z kruszywem, piaskiem i odpowiednią ilością wody. Zalecana kolejność dodawania składników to: kruszywo, piasek, 2/3 części wody, cement, pozostała część wody do wymaganej konsystencji.

 

Czytaj również: Mostki termiczne

 

Mieszanka betonowa zachowuje swoje właściwości użytkowe przez około 2 godziny.Zaprawa murarska M10Przygotowanie zaprawy polega na ręcznym lub mechanicznym wymieszaniu zawartości worka cementu z piaskiem i odpowiednią ilością wody. Zalecana kolejność dodawania składników to: piasek, 2/3 części wody, cement, pozostała część wody do wymaganej konsystencji. Gotowa zaprawa zachowuje swoje właściwości użytkowe przez około 3 godziny.

 

Źródło: GlobalBrand Institute / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19468 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 612

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >