Stropy – lista artykułów
Czym wykończyć i ocieplić strop?
Oferta firmy Selena poszerza się o nowy system TYTAN EOS STROP, dedykowany do ociepleń stropów i sufitów metodą bezsiatkową. Przyjazne dla użytkownika produkty- oprócz najwyższej jakości, pozwalają przyspieszyć prace termomodernizacyjne oraz gwarantują uzyskanie doskonałego efektu, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku.
Jak przyspieszyć budowę stropu?
Budowa ścian domu o powierzchni 120 m2 w systemie YTONG może trwać zaledwie 2 tygodnie. Jednocześnie strop gęstożebrowy wykonuje się nawet przez 3 tygodnie, co zdecydowanie przedłuża czas budowy.
Jak oddzielamy kondygnacje? Budujemy dom cz. IV
Ten etap budowy tak naprawdę w dużej mierze zależy od naszych wcześniejszych decyzji. Materiał i rodzaj stropu wybierzemy na podstawie kształtu budynku oraz rozmieszczenia pomieszczeń wewnątrz. Pamiętajmy, że jego właściwości związane są z produktami, jakie użyjemy.
Jakie roboty żelbetonowe i betonowe wyróżniamy? Vademecum robót remontowo-budowlanych cz. II
Podczas remontu czy budowy domu wykonujemy bardzo wiele przeróżnego rodzaju prac. Zaczynając od fundamentów, przechodząc do ścian i kończąc na dachu niejednokrotnie potrzebujemy pomocy profesjonalisty. W kolejnych częściach naszego vademecum wyszczególnimy działalności remontowo-budowlane, które ułatwią państwu określenie fachowcom jaką robotę mieliby wykonać przy modernizacji czy konstrukcji państwa budynku.
Jakie rodzaje stropu spotykamy w budownictwie? Funkcje stropu i jego rodzaje.
Budując budynek niejednokrotnie oddzielamy poszczególne elementy kondygnacji stropem. To właśnie od prawidłowego wykonania pułapu zależy wytrzymałość i stabilność budynku. Lecz czym tak naprawdę jest strop i jakie są jego rodzaje?
Jakie roboty ziemne wyróżniamy? Vademecum robót remontowo-budowlanych cz. I
Podczas remontu czy budowy domu wykonujemy bardzo wiele przeróżnego rodzaju prac.Zaczynając od fundamentów, przechodząc do ścian i kończąc na dachu niejednokrotnie potrzebujemy pomocy profesjonalisty. W kolejnych częściach naszego vademecum wyszczególnimy działalności remontowo-budowlane, które ułatwią państwu określenie fachowcom jaką robotę mieliby wykonać przy modernizacji czy konstrukcji waszego budynku.
Inteligentny strop - strop ze zintegrowanym ogrzewaniem i opcją chłodzenia
Zastanawiałeś się kiedyś, od czego zależy komfort cieplny w Twoim domu, mieszkaniu lub biurze? A może, jak najskuteczniej zapewnić optymalną temperaturę w budynku, rezygnując z tradycyjnych grzejników? Nowy strop DX-Therm ze zintegrowanym ogrzewaniem i opcją chłodzenia oferuje komfortowe, energooszczędne i przyjazne dla zdrowia ciepło każdego pomieszczenia.
Jaki strop wybrać? Jaki rodzaj stropów jest najlepszy? Porady dotyczące wyboru odpowiedniego stropu
Stropy stanowią poziome przegrody międzykondygnacyjne, które prócz swojej podstawowej funkcji - przenoszenia obciążeń - mają zapewnić mieszkańcom pełen komfort użytkowania.
Stropy izolacyjne. Jakie stropy zastosować w liku kondygnacjach budynku?
Współczesne budynki mieszkalne wykonywane są w różnych technologiach. Stropy w nich mogą być wykonane z drewna, betonu i żelbetonu a ich konstrukcja musi być spójna z konstrukcją całej bryły budowli. Ogólne wymagania odnośnie izolacyjności cieplnej, ogniowej i akustycznej zależą w dużej mierze od wymagań stawianych przez funkcje poszczególnych pomieszczeń rozdzielanych stropami.
Jakie ocieplenie stropu na poddaszu nieużytkowym?
Konstrukcja stropu poddasza nieużytkowego (o odpowiedniej odporności ogniowej) powinna umożliwiać w przyszłości jego ewentualną zmianę na użytkowe. Ocieplając strop poddasza, musimy pamiętać, że w pierwszej kolejności wykonujemy konstrukcję więźby dachowej wraz z pokryciem, a dopiero potem układamy materiał termoizolacyjny, jednocześnie z rusztem pod pomost komunikacyjny lub podłogę.