Stropy – lista artykułów

Czyścimy wykładziny dywanowe i elastyczne

Stosunkowo łatwe w utrzymaniu są płytki ceramiczne. Do równie niekonfliktowych, jeśli chodzi o sprzątanie, należą wykładziny elastyczne. Te, które wykonane są z tworzyw sztucznych zwykle wymagają okresowego przetarcia powierzchni przy pomocy ściereczki zwilżonej w wodzie z rozpuszczonym detergentem.

Stropy żelbetowe

Strop jest niezwykle ważnym elementem konstrukcyjnym budynku. Dzieli go na kondygnacje, a przede wszystkim przenosi ciężar wszystkiego co się na nim znajduje, na ściany nośne lub belki i słupy. W zależności od swojej konstrukcji stropy w większym lub mniejszym stopniu usztywniają budynek i jest to bardzo ważna funkcja.

Izolacja akustyczna stropów

Do wykonania stropów w budownictwie mieszkaniowym wykorzystuje się drewno, beton i żelbeton. Najczęściej stosowane są stropy gęstożebrowe ceramiczne, betonowe płytowe (prefabrykowane lub monolityczne) lub kanałowe.

Stropy drewniane

W domach jednorodzinnych stropy drewniane są stosowane szczególnie przy drewnianej konstrukcji ścian oraz w domkach letniskowych o małej szerokości pomieszczeń. Główną zaletą stropów drewnianych jest ich niewielki ciężar, przy wysokich parametrach wytrzymałościowych.

Kilka praktycznych zasad stosowanych przy wyborze podłóg

Jeszcze kilkanaście lat temu znaliśmy właściwie tylko dwa rodzaje podłóg - płytki PCV i parkiet (rzadziej jasne deski). Płytki były tak brzydkie, że należało jak najszybciej czymś je przykryć, a parkiet tak neutralny, że aż nijaki. Jak w przypadku płytek, lądował na nim dywan a parkiet pokrywały kolejne warstwy lakieru. Przy urządzaniu wnętrza podłoga na ogół nie była brana pod uwagę. Teraz jednak oferta „podłogowa” jest ogromna, a możliwości dobrania podłogi do własnych potrzeb wręcz nieograniczone.

Kto pyta nie błądzi - 7 ważnych pytań do sprzedawcy podłóg drewnianych

Wybór podłóg drewnianych dostępnych na rynku może przyprawić o ból głowy. Potencjalny inwestor musi zastanowić się nad estetyką i właściwościami drewna, ale także wziąć pod uwagę konstrukcję podłogi oraz sposób jej montażu. Znaczący dla domowego budżetu koszt inwestycji nie pozostawia miejsca na pomyłki, dlatego tak ważny jest kontakt ze sprzedawcą oraz informacje, które możemy od niego uzyskać, zanim podejmiemy decyzję o zakupie. Poniżej 7 pytań do sprzedawcy, które pomogą w podjęciu właściwego wyboru oraz zaplanowaniu montażu.

Stropy gęstożebrowe CERAM 45 B - Charakterystyka ogólna stropu i przenaczenie

Strop CERAM 45B jest gęstożebrowym monolitycznym stropem o konstrukcji ceramiczno-żelbetowej wykonywanym na budowie z gotowych elementów tj. belek stalowo-ceramicznych i pustaków ceramicznych. Do wykonania stosowane są pustaki ceramiczne o wysokości 20 cm zalane betonem B-15 o grubości 3 cm stanowiącym górną płytę stropową gdzie całkowita wysokość konstrukcyjna stropu wynosi 23 cm. Belki stropowe mają długość 2,37 - 5,97 m ze stopniowaniem co 0,3 m ułożone w rozstawie 45 cm. Stropy mają zastosowanie w obiektach budownictwa ogólnego o dopuszczalnych granicznych obciążeniach stropu

Wykonanie stropu Ackermana

Strop Ackermana jest najszerzej stosowanym w polskim budownictwie stropem monolitycznym z wypełnieniem sztywnym i trwałym. Wypełnienie stropu stanowią pustaki ceramiczne o wysokości 18 i 20 cm. Rozstaw osiowy żeber stropu wynosi 31cm, obliczeniowa szerokość żebra 7 cm, grubość górnej płyty betonowej 3 lub 4 cm, zależnie od wartości i rodzaju obciążenia zmiennego.

Nano srebro o wymiarach atomowych Rczych11; najbardziej efektywne dla zastosowań bakteriobójczych

Antybakteryjne oddziaływanie srebra znane jest od wieków i ta właściwość tego metalu wykorzystywana była w wielu zastosowaniach „leczniczych”, również dla wytwarzania barier bakteriobójczych (jak np. srebro koloidalne). Aktywne oddziaływanie srebra odbywa się poprzez jego oddziaływanie powierzchniowe, toteż jeszcze niedawno dla zwiększenia aktywności srebra do opisywanych aplikacji stosowano również jego postać płatkową. Istnieje oczywiście wartość powierzchni progowej dla skutecznego oddziaływania srebra co oznacza że niezbędne jest użycie określonej ilości tego metalu dla „rozpoczęcia” jego skutecznego oddziaływania – a to w efekcie ma wpływ na cenę wyrobu.

Jak wypełnić pęknięcie na łączeniu płyt stropowych?

Pęknięcia sufitu na łączeniu płyt wynikają z wady konstrukcyjnej stropu. W czasie jego wykonania zapomniano wykonać łączniki żelbetowe pomiędzy płytami, które eliminują tzw. "klawiszowanie" stropu podczas użytkowania.


Stron: 5 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  2 3 4 5  ▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19470 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 174

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >