Surrealistyczne projekty na Targach w Mediolanie

Surrealistyczne projekty na Targach w Mediolanie

Endless Stair, intrygująca konstrukcja z połączonych kondygnacji schodów z paneli z tulipanowca amerykańskiego, zostanie zaprezentowana w zupełnie nowej konfiguracji jako Scale Infinite na wystawie „Feeding New Ideas for the City” organizowanej przez legendarny włoski magazyn Interni Magazine na targach FuoriSalone w Mediolanie już 7 kwietnia 2014 r. Czytaj dalej

 

Instalacja, która jest wynikiem współpracy Stowarzyszenia Handlowego Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC) ze studio architektonicznym dRMM, firmą inżynieryjną Arup oraz firmami Imola Legno i Nüssli, będzie dostępna dla zwiedzających do 18 kwietnia 2014 r.

 

Czytaj również: Dyskutowano o inwestowaniu w nieruchomości

 

Konstrukcja została zaprojektowana w taki sposób, aby można było ją dowolnie konfigurować i adaptować do różnych lokalizacji. Podczas Festiwalu Designu w Londynie w 2013 roku zdobiła plac przed galerią Tate Modern. Teraz wpisze się w nowy kontekst, stojąc przed słynnym renesansowym budynkiem Ca’ Granda (dawniej Ospedale Maggiore) w samym centrum Mediolanu

 

 

Włoskie wcielenie Endless Stair będzie składać się z 6 kondygnacji schodów połączonych w zaskakujący sposób, kontrastując z klasyczną formą Ca’ Granda. Studio architektoniczne dRMM po raz kolejny starało się podkreślić nieskończone możliwości odkrywania konstrukcji dzięki różnym połączeniom schodów. Zwiedzający będą także mogli podziwiać budynek Ca’ Granda z zupełnie nowej perspektywy, stojąc na wysuniętym punkcie widokowym utworzonym przez jedną z kondygnacji instalacji.Endless Stair to jednak nie tylko intrygująca instalacja z drewna.

 

Czytaj również: Odbyły się Targi Perimeter Protection w Norymberdze

 

Jest to także część projektu mającego na celu popularyzowanie wiedzy na temat wykorzystania drewna w budownictwie oraz korzyści dla środowiska wynikających z zastosowania tego surowca. To w Endless Stair po raz pierwszy zastosowano panele z drewna liściastego klejone warstwowo (cross-laminated timber – CLT), do których wykonania zwykle służyło drewno iglaste. Drewno tulipanowca amerykańskiego pozwoliło na uzyskanie o wiele cieńszych paneli, które charakteryzowały się trzy razy większą wytrzymałością niż panele z drewna iglastego. Dzięki temu każdy panel CLT, składający się z 3 warstw, miał jedynie 60 mm grubości.

 

 

Za swój wkład w przyszłość budownictwa drewnianego Endless Stair otrzymała w 2013 roku prestiżową nagrodę Timber in Construction Award.„Dzięki temu projektowi mogliśmy pokazać światu, że wytrzymałe i bardzo atrakcyjne wizualnie drewno liściaste otwiera nowe możliwości dla budownictwa. Jesteśmy dumni z tego, że konstrukcja Endless Stair uświetni targi FuoriSalone w Mediolanie i mamy nadzieję, że będzie tematem wielu inspirujących rozmów o przyszłości projektowania” – powiedział David Venables, dyrektor AHEC na Europę.

2014-03-04
Źródło: QuestiaPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19396 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 488

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >