Świąteczne porządki - jak sprawiedliwie podzielić obowiązki pomiędzy domowników

Świąteczne porządki - jak sprawiedliwie podzielić obowiązki pomiędzy domowników

Mycie okien, ścieranie kurzy oraz pranie to obowiązki, które, chcąc nie chcąc, musimy wykonywać w naszym codziennym życiu. Jednak, gdy dzielimy z kimś życie, sprawy mogą się nieco skomplikować. W jaki sposób podzielić się obowiązkami domowymi, tak, by nikt nie czuł się poszkodowany, a praca była wykonana? Podział zadań to kość niezgody w wielu związkach. W jaki sposób podzielić obowiązki domowe, by w naszym życiu mogła gościć harmonia? Prezentujemy kila wskazówek, które mogą w tym pomóc. Czytaj dalej

Urte Paaßen, ekspertka od spraw utrzymania czystości firmy Kärcher radzi: „Generalnie wszystko sprowadza się do tolerancji. Nie każdy z nas ma takie samo podejście do utrzymania czystości i porządku. To, co dla jednego jest czyste, dla drugiego będzie nie do zaakceptowania. Niekiedy, aby obie strony były zadowolone, konieczny jest kompromis. Otwarta i szczera, ale pozbawiona agresywnego nastawienia komunikacja jest kluczem do sukcesu. Problemy i konflikty należy rozwiązywać od razu, zanim sprawy przyjmą nieprzyjemny obrót. Bywa, że nawet subtelne zwrócenie uwagi o konieczności odkurzenia podłóg, staje się zarzewiem kłótni”.

 

 O podziale obowiązków domowych podczas sprzątania!

 

Po pierwsze - sprawiedliwie

Aby uniknąć nieporozumień praca musi być rozdzielona równomiernie. Ważna jest świadomość, które czynności w domu nasz partner lubi wykonywać, lub bardziej realistycznie, które nie należą do najbardziej znienawidzonych przez niego. Badania wskazują, że mężczyźni mniej chętnie sprzątają w łazience niż kobiety. Natomiast mycie okien, zmora wszystkich, jest mniej lubiane przez kobiety niż przez mężczyzn. Badania badaniami, lecz rozdzielenia obowiązków między sobą każda para musi dokonać indywidualnie, kierując się własnymi preferencjami w tym zakresie. Jeśli obie osoby zgodnie twierdzą, że nie lubią jakiejś czynności, najlepiej wymieniać się w jej wykonywaniu  lub rzucić monetą.

 

Czytaj również: Jak pielęgnować i myć podłogi z drewna?

 

świąteczne porządki - jak sprawiedliwie podzielić obowiązki pomiędzy domownikami

 

Po drugie – im szybciej, tym lepiej

Mimo różnic, jest jedna kwestia, w której obie strony są zgodne. Większość osób obu płci nie lubi sprzątać i uważa to za zło konieczne. W zleconych YouGov przez firmę Kärcher międzynarodowych badaniach internetowych, zadeklarowało to aż 65% badanych. Dlatego im szybciej uporamy się ze sprzątaniem, tym lepiej. Pomóc może dobrze dobrany sprzęt czyszczący. Przykładowo, parownica marki Kärcher to urządzenie, za pomocą którego wyczyścimy wszelkie wodoodporne powierzchnie w domu w tym również podłogi, bez stosowania jakichkolwiek środków chemicznych. Model SC1 – czyli najmniejsza, kompaktowa parownica, dzięki swym wymiarom jest bardzo łatwa w przechowywaniu, a praca nią to czysta przyjemność.

 

Czytaj również: Jak ułatwić sobie sprzątanie w domu, kiedy mamy zwierzaki?

 

świąteczne porządki - jak sprawiedliwie podzielić obowiązki pomiędzy domownikami

 

Po trzecie – razem raźniej

Poza urządzeniami, które nam pomogą ważne jest również towarzystwo. Warto wspólnie  sprzątać, na przykład w weekendy. Dzięki temu można się nawzajem motywować do pracy i spędzić trochę czasu razem. Współpraca to klucz do sukcesu. Gdy jedna osoba skończy wycierać kurze, druga może wkroczyć z odkurzaczem. Dzięki temu sprzątanie zajmuje mniej czasu, jest usystematyzowane i skuteczne. Natomiast ze zmorą, jaką jest mycie okien, warto poradzić sobie za pomocą myjki Kärcher WV 2 plus. To urządzenie pozwala szybko i bez wysiłku wymyć okna oraz wszelkie inne szklane powierzchnie w domu.

 

Źródło: effectosystem / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19417 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 114

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >