Sypialnia – lista artykułów
Domowe sposoby na poprawę jakości snu
Naukowcy twierdzą, że człowiek przesypia średnio ponad 20 lat swojego życia. Sen jest nam równie potrzebny, co tlen, woda czy jedzenie. Dlatego dbałość o jego odpowiednią jakość jest bardzo ważna. Jak zapewnić sobie zatem komfortowe i zdrowe spanie? Oprócz zmiany nawyków, warto zadbać chociażby o właściwą aranżację sypialni.
Wybierz materac na prezent i podarój zdrowy sen swoim bliskim
Wybór materaca na prezent to gest pełen troski, który może znacząco poprawić komfort snu oraz zdrowie i samopoczucie obdarowanej osoby. Choć nietypowy, taki upominek staje się coraz bardziej popularny wśród tych, którzy chcą podarować coś naprawdę wartościowego. Aby jednak zakup okazał się trafiony, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.
Kilka inspiracji na aranżację sprzyjającej wyciszeniu sypialni
Krótkie dni i coraz niższe temperatury w okresie jesienno-zimowym przynoszą potrzebę poszukiwaniu ciepła i przytulności we własnym domu. Większego znaczenia w tym okresie nabiera aranżacja sypialni, w której ze względu na dłuższe wieczory spędzamy więcej czasu. Urządzona z pomysłem i dbałością o detale będzie sprzyjać zarówno nocnemu odpoczynkowi, jak i popołudniowemu relaksowi przy ulubionej lekturze czy serialu.
Jak poprawić jakość snu jesienią? Materace i dodatki, które wspomagają regenerację
Odpowiednia regeneracja jest kluczowa, zwłaszcza w okresie chłodniejszych miesięcy. Jesień to czas, gdy nasza odporność jest szczególnie osłabiona, dlatego warto ją wspierać poprzez zdrowy sen i relaks, dzięki którym utrzymamy organizm w dobrej kondycji. Oto materace i akcesoria, które z pewnością zagwarantują nam komfortowy i regenerujący odpoczynek każdej nocy.
Prosty sposób na przytulną sypialnię - panele tapicerowane
Tkaniny i poduszki to sprawdzony patent na dodanie wnętrzu przytulności. Dlatego tapicerowane wezgłowia nie wychodzą z mody. Prostym sposobem na szybkie i efektowne odświeżenie sypialni są tapicerowane panele. Dzięki gotowym zestawom paneli stworzenie wymarzonej sypialni, która otuli Cię ciepłem, stało się jeszcze łatwiejsze.
Kiedy sypialnia jest również biurem i garderobą
Jaka jest modna sypialnia? To wnętrze nie tylko estetyczne, ale też funkcjonalne. We współczesnych mieszkaniach sypialnia pełni więcej funkcji niż tylko przestrzeni do snu i odpoczynku. Nierzadko staje się domowym biurem oraz garderobą, dlatego warto dobrze przemyśleć jej projektowanie.
Kilka kluczowych trendów, które będą dominować w aranżacjach sypialni przez najbliższe dwanaście miesięcy
Wraz z nadejściem nowego roku świat wnętrzarski ewoluuje, dostarczając nam świeżych inspiracji i pomysłów na aranżację sypialni. Jakie zmiany czekają nas w estetyce tej części domu? Trendsetterzy wskazują, że skoncentrujemy się głównie na komforcie, funkcjonalności i zrównoważonych materiałach, używanych do produkcji łóżek, materacy oraz tkanin
Jaką kołdrę wybrać na zimę?
Temperatura zimą w domu czy mieszkaniu nie zawsze jest optymalna. Często również ogranicza się ilość ciepła i temperaturę wieczorem, by oszczędzić na rachunkach. W związku z tym ciepła kołdra na zimę to podstawa. Jaką wybrać i jakie mamy możliwości?
Praktyczne porady cenionej architektki wnętrz na temat urządzania sypialni
Wraz z sezonem zimowym nadeszły długie i chłodne wieczory. Naturalnie coraz więcej czasu spędzamy we wnętrzach naszych domów i mieszkań i to one przynoszą nam upragniony komfort i ciepło. Niewątpliwie jednym z tych miejsc, które pełni w naszych domach szczególną funkcję, jest sypialnia – przestrzeń najbardziej intymna, osobista oraz spełniająca fundamentalną potrzebę bezpieczeństwa. Czy pomóc może nam w tym wszystkim odpowiednie wyposażenie jej wnętrza? I jakimi zasadami kierować się projektując i urządzając sypialnię?
W jakim stopniu wentylacja w sypialni wpływa na jakość snu i sprawność funkcji poznawczych kolejnego dnia?
Odpowiednia wentylacja sypialni poprawia jakość snu – wynika z badań opublikowanych w „Science of the Total Environment”. Badania przeprowadzone przez naukowców z różnych uczelni, m.in. z Danii i Belgii, wykazały, że przy słabym poziomie wentylacji warunki w sypialniach były najgorsze. Wraz ze zwiększaniem jej mocy obniżał się poziom zanieczyszczenia powietrza, co pozwalało uczestnikom badania osiągnąć głębszy sen i rzadziej wybudzać się w nocy.