„Sypialniane”  dzielnice

„Sypialniane” dzielnice

W każdym większym mieście znajdziemy dzielnice, rejony pełniące funkcję „sypialni”. Zwykle są to bardzo duże osiedla powstałe już jakiś czas temu. Z upływem czasu ewaluowały i chociaż zwykle nie straciły swego pierwotnego charakteru można w nich dzisiaj łatwiej zaspokajać również inne potrzeby niż tylko mieszkaniowe.

 

„Dawne” sypialnie, które przez lata zmieniały swoje oblicze wzbogacając się o nowoczesne obiekty usługowe, rozrywkowe oraz zyskujące lepszą komunikację są zastępowane przez nowe. Przykładami w Warszawie mogą być Białołęka i Wilanów. W Krakowie w ostatnich latach na miano sypialni zasłużyła nowsza część Ruczaju, Górka Narodowa. W Poznaniu sypialnią stawały się w tym czasie Naramowice. Nowe osiedla – sypialnie powstały w miejscach, gdzie dostępne były duże połacie niezagospodarowanych terenów. Intensywny przyrost liczby mieszkańców nie szedł niestety w parze z adekwatnym postępem w kwestii dostępności komunikacyjnej, usług społecznych (edukacja publiczna, opieka medyczna, itd.).

 

Czytaj również: Jak wygląda polski rynek handlowy?

 


 

Średnie ceny mieszkań deweloperskich w poszczególnych dzielnicach sypialniach są bardzo zróżnicowane i uzależnione od wielu czynników takich jak dostępność komunikacyjna, charakter zabudowy, itd. Należy mieć także świadomość, iż w każdej dzielnicy można wskazać przykłady wyraźnie lepszych i gorszych lokalizacji.

2014-03-07
Źródło: Emmerson Realty S.A. / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19436 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 414

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >