System fotowoltaiczny przeznaczony do powierzchni fasad
W obliczu wzrastających cen energii, wykorzystanie jej odnawialnych źródeł staje się kuszącą perspektywą, zwłaszcza dla właścicieli budynków magazynowych i produkcyjnych.
Idealnym rozwiązaniem problemu rentowności i ochrony środowiska jest system fotowoltaiczny Schüco FSE 3800, dzięki któremu niewykorzystane dotąd powierzchnie fasad mogą dostarczać darmowej, całkowicie ekologicznej energii. Wyznaczone przez Unię Europejską cele zwiększenia udziału nieodnawialnych źródeł energii w ogólnej puli produkcji, stabilny wzrost cen energii czy w końcu wymogi ochrony środowiska sprawiają, że coraz więcej inwestorów przekonuje się do technologii umożliwiających pozyskiwanie całkowicie darmowej energii ze słońca.
Czytaj również: Powstają kolejne biogazownie w Polsce
Fasada Schüco FSE 3800, zbudowana z modułów w innowacyjnej technologii cienkowarstwowej pozwala korzystać z darmowej energii elektrycznej nawet przy braku bezpośredniego oddziaływania promieni słonecznych i działa efektywnie w przypadku wysokich temperatur. Przemyślana konstrukcja pozwala na bezinwazyjny i szybki montaż na każdego rodzaju budynku. Dodatkową zachętą, oprócz ograniczenia kosztów prowadzenia działalności, mogą być również korzyści wynikające z obrotu „zielonymi certyfikatami”.
Efekt z nadwyżką
Wielkopowierzchniowe elewacje i płaskie dachy hal produkcyjnych oraz magazynowych dostarczają szerokich możliwości pod kątem montażu modułów fotowoltaicznych. Ograniczeniem mogła być do tej pory niewielka obciążalność niektórych elementów tego typu budowli. Fasada przyścienna Schüco FSE 3800 została zaprojektowana pod kątem zapewnienia uniwersalności stosowania i jak największej wydajności instalacji. Wstępnie skonfigurowany, kompletny system składa się z 10 modułów o łącznej powierzchni 57,2 m2 (11,20 m x 5,23 m), systemu montażowego oraz falownika do konwersji prądu stałego na zmienny. Lekkie, cienkowarstwowe moduły montowane na kompaktowych, stalowych ramach montażowych nie obciążają nadmiernie elementów budynku.
Czytaj również: Montaż kolektorów słonecznych, czyli jak prawidłowo zamontować instalacje solarne
Konstrukcja jest mocowana do elewacji w sposób bezinwazyjny w zaledwie czterech punktach, zaś podłączenie w technologii plug&play gwarantuje szybkość i bezpieczeństwo instalacji. Taki system pozwala na wyprodukowanie nawet 3 MWh energii elektrycznej rocznie, która może być wykorzystana bezpośrednio w budynku na potrzeby zasilania urządzeń lub podlegać obrotowi. Wykazywanie uzysków „zielonej” energii jest podstawą do wystąpienia do URE o zielony certyfikat, który podlega obrotowi na Towarowej Giełdzie Energii i stanowi źródło dodatkowego zysku. Fasada może być w każdym momencie rozbudowana o dodatkowe moduły, według potrzeb obiektu i inwestora.
„Zielona” wizytówka obiektu
Korzystanie z odnawialnych źródeł energii przynosi wymierne zyski, w postaci niższych rachunków za energię elektryczną potrzebną do zasilania urządzeń i systemów oświetlenia oraz uniezależnienia od sieciowych dostaw. Najkorzystniejsze pod względem wydajności jest umiejscowienie modułów po stronie południowej pod kątem 80°, jednak bardzo wydajna technologia cienkowarstwowa zastosowana w fasadzie przyściennej Schüco FSE 3800 pozwala na zużytkowanie również rozproszonego światła, widocznego podczas zachmurzenia lub zmierzchu.
Czytaj również: Użycie szkła w technologiach solarnych
Fasada przyścienna Schüco FSE 3800 nie tylko pozwala na zamianę światła słonecznego bezpośrednio na ekologiczną energię elektryczną, lecz również stanowi niezwykle praktyczną ozdobę budynku. Estetyczne, lustrzane powierzchnie modułów sprawiają, że wygląd obiektu nabiera nowoczesnego, ekologicznego wymiaru. Wykorzystanie w pełni zrównoważonej technologii wpływa na podniesienie wartości nieruchomości i podnosi jej prestiż w oczach ewentualnych najemców lub nabywców. Moduły cienkowarstwowe są ekologiczne już na etapie produkcji. Zostały wyprodukowane z powszechnie występujących materiałów, takich jak szkło, krzem, aluminium i miedź a ponadto nie zawierają kadmu i ołowiu.
Źródło: E.C.H.O Communications / budnet.pl
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- szambo z szambem Liczba postów: 32 Grupa: Firmy budow... Pompy jednostopniowe znajdują zastosowanie w prostych układach cyrkulacji wody, takich jak baseny, fontanny czy systemy nawadniające. Dzięki swojej konstrukcji....
- usługi i produkcja CNC Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Jestem pewny, że dużo osób skorzysta z gubad . To jest naprawdę bardzo dobra oferta.
- Jak wykończyć narożniki w suchej zabudowie, aby by... Liczba postów: 1 Grupa: Budowa i re...
- Gdzie reklamować firmę wnętrzarską? Liczba postów: 109 Grupa: Firmy budow... Mam świetny pomysł! Udział w targach branżowych. Możesz zdecydować się na hostessy i promotorów, którzy m.in. będą rozdawać swoje ulotki. Jeśli się zainteresuje...
- Odzież robocza najlepsza na upały Liczba postów: 149 Grupa: Budowa i re... Użytkownik Dawidek1 napisał: Co sądzicie o zakupach w sklepach internetowych i jak często korzystacie z tej opcji? W sklepach internetowych lubię kupować, acz...