Systemy Zabezpieczeń

Systemy Zabezpieczeń

Oprogramowanie BIS (Building Integration System) Bosch Security Systems pozwala teraz na jeszcze ściślejszą współpracę wszystkich zainstalowanych w obiekcie systemów i na optymalny ogląd sytuacji. Dzięki temu możliwe staje się natychmiastowe reagowanie na pojawiające się zdarzenia. Czytaj dalej

 

Zarządzanie budynkiem w oparciu o informacje na temat zawartości tlenu w powietrzu, podejmowanie decyzji po zapoznaniu się z danymi dotyczącymi wilgotność powietrza czy temperatury w pomieszczeniach oraz stałe śledzenie aktualnego zużycia prądu. To tylko niektóre możliwości, które daje operatorowi najnowsza wersja oprogramowania BIS (BIS 3.0).

 

Nowa wersja oprogramowanie BIS pozwala na jeszcze prostszą integrację z produktami i podsystemami innych producentów. Możliwe jest więc zarządzanie budynkiem na przykład z wykorzystaniem czujników analogowych do kontroli temperatury, zawartości tlenu w powietrzu lub zużycia prądu. Wartości wskazywane przez czujniki są stale monitorowane i prezentowane operatorowi systemu BIS w formie graficzne, przez co może on wystarczająco wcześnie podjąć odpowiednie działania i zapobiec niebezpieczeństwu.

 

Czytaj również: System automatyki budynkowej

 

BIS 3.0. łączy funkcje kompleksowego wideodozoru i kontroli dostępu. Zapewnia personelowi ochrony optymalny ogląd sytuacji i pozwala na jeszcze skuteczniejsze reagowanie na rejestrowane zdarzenia. Jeśli na przykład system wykryje pozostający bez opieki bagaż, można natychmiast zarządzić ewakuację. Można też otworzyć dodatkowe wyjścia awaryjne, jeżeli po ogłoszeniu alarmu pojawi się zator przy jednych drzwiach. Błyskawiczną reakcję na pojawiające się zdarzenia umożliwia funkcja inteligentnej analizy obrazu IVA firmy Bosch, która zapewnia dodatkowe kryteria monitoringu umożliwiające lepszą ocenę sytuacji. Wersja 3.0 obsługuje wszystkie systemy zapisu Bosch – od cyfrowych rejestratorów wizyjnych 400/600/700, poprzez Bosch Recording Station (HD) aż do nowej wersji oprogramowania VRM (Video Recording Manager).

 

- Aby zapewnić kompleksowe bezpieczeństwo i ochronę budynku, konieczna jest optymalna współpraca wielu różnych elementów. BIS umożliwia równoczesną obsługę i monitoring wszystkich systemów bezpieczeństwa i kontroli w danym obiekcie. Zwiększa szybkość reagowania i usprawnia działanie w nagłych przypadkach. Pozwala na lepszą koordynację sygnałów alarmowych i zapisów wideo. W przypadku integracji z systemem kontroli dostępu, może przetwarzać większą liczbę równocześnie pojawiających się danych, na przykład skanowanych kart dostępu – zauważa Paweł Piekut z Bosch Security Systems.

 

 

BIS 3.0 łączy najnowocześniejszą technikę zabezpieczeń, funkcje ochrony, rozwiązania komunikacyjne i zarządzanie budynkiem w ramach jednej platformy z indywidualnie konfigurowanym interfejsem. Tworzy bazę pozwalającą na integrację wielu systemów, w tym między innymi sygnalizacji pożaru, sygnalizacji włamania i napadu, monitoringu, kontroli dostępu, czy nagłośnieniowo-ewakuacyjnego.

 

Czytaj również: Cykl konferencji i seminariów na Targach LUBDOM 2013

 

Do tej pory na całym świecie oprogramowanie BIS zainstalowano już w ponad 3000 obiektów. Sprawdza się zarówno w średnich, jak i w dużych projektach. Raz zainstalowane może być stale rozbudowywane o nowe, pojawiające się w czasie eksploatacji budynku elementy, takie jak na przykład czujniki analogowe do kontroli temperatury.

 

Źródło: Bosch / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19401 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 300

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >