Systemy alarmowe, przeciwpożarowe, oddymiające, kontrola dostępu – lista artykułów
Czad, dym i włamania pod kontrolą czujników
Od 23 grudnia 2024 roku w każdym nowo powstającym budynku mieszkalnym i hotelowym obowiązkowe będzie montowanie dwóch rodzajów czujników: dymu i tlenku węgla, określanego często jako „cichy zabójca”. Te drugie muszą znaleźć się w pomieszczeniach, w których odbywa się proces spalania paliw stałych, ciekłych lub gazowych. Nowe regulacje mają ograniczyć ryzyko pożarów i zatruć tlenkiem węgla, szczególnie częstych w okresie grzewczym. Jak wskazuje ekspertka firmy Eaton, o bezpieczeństwie domów oraz mieszkań warto myśleć kompleksowo, włączając m.in. czujniki multisensorowe do systemów zapewniających sygnalizację włamania i napadu.
Rola monitoringu wideo w obniżaniu kosztów ubezpieczenia od kradzieży i podpalenia
Wiele czynników losowych wpływa na inwestycje, ich koszty, rentowność oraz bezpieczeństwo lokalnych społeczności. Przykładem takich zdarzeń są gwałtowne pożary, do których doszło w ostatnim czasie w Polsce. Pod koniec marca br. w Gdańsku strażacy zostali wezwani do pożaru materiałów budowlanych na budowie bloku mieszkalnego, gdzie prawdopodobnie doszło do podpalenia styropianu. Incydenty takie jak ten generują wysokie koszty i znacznie opóźniają prace. Inne wydarzenie, które poruszyło Warszawę to ogromny pożar hali targowej przy ulicy Marywilskiej 44 w wyniku, którego zniszczeniu uległo około 1400 sklepów.
Jakie są skutecznie metody zabezpieczania placów budowy?
Każdy plac budowy, od wieżowców w centrum miasta po odległe projekty infrastrukturalne, wiąże się z własnymi wyzwaniami w zakresie bezpieczeństwa. Statystyki są alarmujące: według Raportu o Przestępczości BauWatch 2024 ponad 60% specjalistów z branży budowlanej doświadczyło kradzieży na placu budowy przynajmniej raz w roku, co podkreśla skalę tego problemu. Wartościowy sprzęt i materiały są narażone na kradzież, dlatego konieczność dostosowanego zabezpieczenia jest kluczowa.
Nowoczesne otwieranie drzwi. Jak funkcjonuje system drzwiowy z czytnikiem?
Nowoczesne systemy drzwiowe umożliwiają zastosowanie urządzeń z zakresu kontroli wejścia, czyli czytników. Urządzenia tego typu są wygodne i proste w użyciu, a przede wszystkim umożliwiają użytkownikom bezpieczne i szybkie wejście bez użycia klucza. Jak dokładnie działają tego typu „nowocześni odźwierni”?
Alarmy i Monitoring: Kompleksowy Przewodnik po Bezpieczeństwie Domowym
W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo domowe stało się priorytetem dla wielu osób. Wzrost liczby włamań i innych zagrożeń sprawia, że coraz więcej ludzi decyduje się na instalację systemów alarmowych i monitoringu. Te zaawansowane technologie nie tylko chronią nasze mienie, ale także zapewniają spokój ducha. W artykule tym przyjrzymy się, jak znaleźć najlepszych specjalistów do montażu systemów alarmowych w Łodzi, jakie są najnowsze trendy w technologii bezpieczeństwa oraz jakie korzyści płyną z posiadania profesjonalnie zainstalowanego systemu alarmowego.
Otwieranie drzwi wejściowych smartfonem
Odkąd Steve Jobs pokazał pierwszego iPhone’a minęło już 13 lat. W tym czasie telefon z urządzenia do wykonywania połączeń i wysyłania SMS-ów zmienił się w multi-tool, bez którego trudno wyobrazić sobie życie. Według badania przeprowadzonego na zlecenie firmy tedee, aż 84 proc. Polaków regularnie korzysta ze swojego smartfona. Przy okazji wskazując go jako najbardziej użyteczne smart urządzenie, które używają na co dzień. Już dla 7 na 10 naszych rodaków smartfon stał się narzędziem bankowości, służącym do zarządzania finansami i zlecania przelewów. Dla 45 proc. służy jako karta pokładowa na lotnisku, klucz dostępu do paczkomatu czy dowód rezerwacji i opłacenia usług. 20 proc. osób natomiast używa smartfona, jako karty płatniczej lub zastępuje nim bilet papierowy w komunikacji miejskiej.
Inteligentny Alarm Domowy, który wypłoszy włamywacza
Jeden z liderów w dziedzinie rozwiązań inteligentnego domu – wprowadza do sprzedaży Inteligentny Alarm Domowy. Urządzenie zwiększa bezpieczeństwo posesji dzięki głośnej syrenie oraz funkcji odtwarzania dźwięków odstraszających włamywaczy.
Wykorzystanie sztucznej inteligencji w nowoczesnych systemach monitoringu wizyjnego
Rynek systemów monitoringu wizyjnego, wykorzystywanych w celu zabezpieczenia mienia, dynamicznie się rozwija, notując roczny wzrost sprzedaży na poziomie 30 proc. Taki wzrost jest efektem nie tylko zwiększającej się funkcjonalności tych systemów, ale również rosnących kosztów związanych z zatrudnieniem personelu ochrony. Istotną zmianą jest również coraz szersze wykorzystanie sztucznej inteligencji w procesie analizy i interpretacji obrazów z kamer monitoringu.
Bądź bezpieczny w swoim domu z Inteligentnym Czujnikiem Czadu
Inteligentny Czujnik Czadu informuje domowników o podwyższonym poziomie CO na dwa sposoby: za pomocą alarmu sygnalizującego zagrożenie oraz powiadomień w aplikacji mobilnej.
Nowoczesna kontrola dostępu jest już dla każdego z nowym domofonem 2N® CLIP
firma 2N, globalny lider na rynku domofonów i systemów kontroli dostępu z dostępem do Internetu, wprowadza na rynek nowy interkom IP, 2N® Clip. Produkt powstał w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na technologię IP w różnych typach domów, nie tylko w nieruchomościach klasy premium. Dzięki temu najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości dostępne będą dla szerszego grona odbiorców.