Systemy alarmowe, przeciwpożarowe, oddymiające, kontrola dostępu – lista artykułów

Nowoczesne instalacje przeciwpożarowe stosowane w zakładach przemysłowych

Najczęstszymi przyczynami pożarów w Polsce były zaniedbania związane z urządzeniami elektrycznymi i grzewczymi, nieostrożność w obchodzeniu się z ogniem oraz podpalenia. Do takich zdarzeń przyczyniają się uszkodzone lub przeciążone instalacje elektryczne oraz niewłaściwe użytkowanie urządzeń grzewczych, szczególnie na paliwa stałe. Przyczyną pożarów może też być starzenie się infrastruktury przemysłowej. Wiele zakładów produkcyjnych w Polsce funkcjonuje od dziesięcioleci, a inwestycje w unowocześnienie nie zawsze są przeprowadzane w odpowiednim czasie.

Jakie zabezpieczenia przeciwpożarowe powinny się znajdować w garażach dla aut elektrycznych?

Nowe wytyczne przeciwpożarowe dla garaży z miejscami do ładowania aut elektrycznych kładą szczególny nacisk na skuteczne wykrycie pożaru i zapobieganie jego rozprzestrzenianiu. Zostały one opracowane przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej (CNBOP), Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej oraz Polskie Stowarzyszenie Nowej Mobilności (PSNM). E.ON Polska zakończył wdrożenie pionierskiego systemu przeciwpożarowego zgodnego z zaleceniami w budynku Spark C w Warszawie.

Dom przygotowany na ewentualne włamania podczas nieobecności domowników w sylwestrową noc

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie zabezpieczyć swoje mienie i cieszyć się spokojem, będąc daleko od domu?

Czad, dym i włamania pod kontrolą czujników

Od 23 grudnia 2024 roku w każdym nowo powstającym budynku mieszkalnym i hotelowym obowiązkowe będzie montowanie dwóch rodzajów czujników: dymu i tlenku węgla, określanego często jako „cichy zabójca”. Te drugie muszą znaleźć się w pomieszczeniach, w których odbywa się proces spalania paliw stałych, ciekłych lub gazowych. Nowe regulacje mają ograniczyć ryzyko pożarów i zatruć tlenkiem węgla, szczególnie częstych w okresie grzewczym. Jak wskazuje ekspertka firmy Eaton, o bezpieczeństwie domów oraz mieszkań warto myśleć kompleksowo, włączając m.in. czujniki multisensorowe do systemów zapewniających sygnalizację włamania i napadu.

Rola monitoringu wideo w obniżaniu kosztów ubezpieczenia od kradzieży i podpalenia

Wiele czynników losowych wpływa na inwestycje, ich koszty, rentowność oraz bezpieczeństwo lokalnych społeczności. Przykładem takich zdarzeń są gwałtowne pożary, do których doszło w ostatnim czasie w Polsce. Pod koniec marca br. w Gdańsku strażacy zostali wezwani do pożaru materiałów budowlanych na budowie bloku mieszkalnego, gdzie prawdopodobnie doszło do podpalenia styropianu. Incydenty takie jak ten generują wysokie koszty i znacznie opóźniają prace. Inne wydarzenie, które poruszyło Warszawę to ogromny pożar hali targowej przy ulicy Marywilskiej 44 w wyniku, którego zniszczeniu uległo około 1400 sklepów.

Jakie są skutecznie metody zabezpieczania placów budowy?

Każdy plac budowy, od wieżowców w centrum miasta po odległe projekty infrastrukturalne, wiąże się z własnymi wyzwaniami w zakresie bezpieczeństwa. Statystyki są alarmujące: według Raportu o Przestępczości BauWatch 2024 ponad 60% specjalistów z branży budowlanej doświadczyło kradzieży na placu budowy przynajmniej raz w roku, co podkreśla skalę tego problemu. Wartościowy sprzęt i materiały są narażone na kradzież, dlatego konieczność dostosowanego zabezpieczenia jest kluczowa.

Nowoczesne otwieranie drzwi. Jak funkcjonuje system drzwiowy z czytnikiem?

Nowoczesne systemy drzwiowe umożliwiają zastosowanie urządzeń z zakresu kontroli wejścia, czyli czytników. Urządzenia tego typu są wygodne i proste w użyciu, a przede wszystkim umożliwiają użytkownikom bezpieczne i szybkie wejście bez użycia klucza. Jak dokładnie działają tego typu „nowocześni odźwierni”?

Alarmy i Monitoring: Kompleksowy Przewodnik po Bezpieczeństwie Domowym

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo domowe stało się priorytetem dla wielu osób. Wzrost liczby włamań i innych zagrożeń sprawia, że coraz więcej ludzi decyduje się na instalację systemów alarmowych i monitoringu. Te zaawansowane technologie nie tylko chronią nasze mienie, ale także zapewniają spokój ducha. W artykule tym przyjrzymy się, jak znaleźć najlepszych specjalistów do montażu systemów alarmowych w Łodzi, jakie są najnowsze trendy w technologii bezpieczeństwa oraz jakie korzyści płyną z posiadania profesjonalnie zainstalowanego systemu alarmowego.

Otwieranie drzwi wejściowych smartfonem

Odkąd Steve Jobs pokazał pierwszego iPhone’a minęło już 13 lat. W tym czasie telefon z urządzenia do wykonywania połączeń i wysyłania SMS-ów zmienił się w multi-tool, bez którego trudno wyobrazić sobie życie. Według badania przeprowadzonego na zlecenie firmy tedee, aż 84 proc. Polaków regularnie korzysta ze swojego smartfona. Przy okazji wskazując go jako najbardziej użyteczne smart urządzenie, które używają na co dzień. Już dla 7 na 10 naszych rodaków smartfon stał się narzędziem bankowości, służącym do zarządzania finansami i zlecania przelewów. Dla 45 proc. służy jako karta pokładowa na lotnisku, klucz dostępu do paczkomatu czy dowód rezerwacji i opłacenia usług. 20 proc. osób natomiast używa smartfona, jako karty płatniczej lub zastępuje nim bilet papierowy w komunikacji miejskiej.

Inteligentny Alarm Domowy, który wypłoszy włamywacza

Jeden z liderów w dziedzinie rozwiązań inteligentnego domu – wprowadza do sprzedaży Inteligentny Alarm Domowy. Urządzenie zwiększa bezpieczeństwo posesji dzięki głośnej syrenie oraz funkcji odtwarzania dźwięków odstraszających włamywaczy.


Stron: 27 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19466 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 419

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >