Systemy elewacyjne

Systemy elewacyjne

System optycznie zamkniętej elewacji wentylowanej o wysokim stopniu trwałości

 

Hunter Douglas rozszerzył ofertę o nowy system elewacyjny QuadroClad 200 (QC200). Firma chce w ten sposób zaspokoić widoczne na rynku zapotrzebowanie na łatwe w komponowaniu systemy elewacyjne. Kasetony mogą być montowane na różnych podkonstrukcjach, dzięki temu architekci zyskują swobodę w projektowaniu, a instalatorzy więcej opcji montażu. System QuadroClad 200 pozytywnie przeszedł testy wytrzymałości dla obciążeń wiatrem o wartości nawet 3000 N/m2 – większych niż w trakcie huraganu o sile 12o w skali Beauforta. Poza tym, QC200 wpisuje się w aktualne trendy odnośnie efektu czystej fasady. Zapewniają go 12,5 mm połączenia pomiędzy panelami, które wydają się być domknięte, jednak umożliwiają wentylację oraz odprowadzanie wód deszczowych oraz kondensatu poza płaszczyznę elewacji.

Opracowany przez firmę Hunter Douglas system QuadroClad 200 jest łatwy w instalacji, ponieważ utrzymują go mocowania do konstrukcji nośnej, a nie oddzielne wsporniki i zaciski. Kasetony mogą być instalowane na podkonstrukcjach od różnych producentów, co sprawia, że w prosty sposób można dostosować ciężar konstrukcji do technicznej specyfikacji projektu, bez wpływania na jakość systemu. Niezależnie bowiem od podkonstrukcji, QC200 wytrzymuje obciążenia wiatrem do 3000 N/m2. Odporność na to zjawisko jest zatem dwukrotnie wyższa, niż w przypadku standardowych systemów elewacyjnych.

 

 

Czytaj również: Zanim sprzedasz dom

 

QuadroClad 200 odpowiada też na trend dotyczący gładkiej i czystej fasady. Efekt ten uzyskuje się dzięki 12,5 mm łączeniom - na pierwszy rzut oka wydają się być zamknięte, jednak umieszczone w nich pochylone paski pozwalają na swobodny przepływ powietrza. Płaska powierzchnia i sztywność kasetonów oraz zintegrowany profil odwadniający przyczyniają się do osuszania elewacji z wód deszczowych i kondensatu, w ten sposób pozostaje ona w czystości, co w pozytywny sposób wpływa na jej trwałość.

Konstrukcja kasetonów przypomina kanapkę - składa się z dwóch warstw, z wypełnieniem aluminiowym o strukturze plastra miodu. Największe kasetony o wymiarach 1500 x 6000 mm, mogą posłużyć do pokrycia większej powierzchni przy pomocy mniejszej liczby elementów, co przyczyni się do stworzenia gładkiej, czystej i estetycznej elewacji.

 

Czytaj również: Modna lamperia nie tylko w PRL-u

Źródło: tbt / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19400 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 268

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >