Szkła przeciwsłoneczne - nie tylko w okularch

Szkła przeciwsłoneczne - nie tylko w okularch

Doskonały dostęp naturalnego światła do wnętrza budynku, przy jednoczesnej wysokiej ochronie przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń sprawia, że architekci chętnie sięgają po szklane tafle z tej linii i z powodzeniem wykorzystują je na fasadach tworzonych obiektów. Czytaj dalej

 

Gama przeciwsłonecznych szkieł SunGuard SNX eXtra Selective powiększona została niedawno o kolejny, innowacyjny produkt: SNX 50/23. To co wyróżnia najnowsze szkło firmy Guardian na tle innych rozwiązań to nowe możliwości obróbki w postaci gięcia wklęsłego lub wypukłego, a co za tym idzie szerokie perspektywy tworzenia nowatorskich projektów.


Rodzina szkieł z eXtra wysoką selektywnością SunGuard SNX to sztandarowe produkty firmy Guardian. Do tej pory produkty z gamy SunGuard dostępne było jednak tylko w standardowej  wersji, co mogło mieć wpływ na ograniczenie kreatywności projektantów. Firma Guardian wyszła naprzeciw oczekiwaniom architektów i stworzyła szkło SunGuard SNX 50/23, które można poddawać niestandardowej obróbce tj. gięciu. Dzięki niemu nowoprojektowane budynki mogą zyskać niezwykłą głębię, a designerzy – niespotykaną dotąd wolność twórczą.

 

 

Czytaj również: Zalety rolet w aranżacji pomieszczeń

 

Nowe szkło, sprawdzona jakość

SunGuard SNX 50/23 to nowa odmiana sprawdzonego produktu firmy Guardian, dlatego też zachowało ono wszystkie atuty opcji standardowej. Szkło cechuje się zatem neutralnym wyglądem, doskonałą przejrzystością i niskim odbiciem światła, a przede wszystkim: bardzo wysoką selektywnością. Zastosowanie potrójnej warstwy srebra sprawiło, że przepuszcza ono do wnętrza pomieszczenia aż 50% światła dziennego, przy jednoczesnym odbiciu aż 77% ciepła, pochodzącego z promieniowania słonecznego. Daje to ponad dwa razy więcej światła w stosunku do przenikającego ciepła. Co więcej, powłoka SunGuard SNX 50/23 jest też dostępna na szkle laminowanym z folią dźwiękoizolacyjną Sound Reduction, która zapewnia zwiększoną izolacyjność akustyczną, a tym samym redukuje ilość niechcianych dźwięków dochodzących z zewnątrz.

 

Czytaj również: Szkło we wnętrzach

 

Elastyczne możliwości kreacji


To co z pewnością wyróżnia nowe szkło wysokoselektywne  SunGuard SNX 50/23 to fakt, że otwiera ono nowe perspektywy obróbki i jako jedyne z dostępnych na rynku rozwiązań daje możliwość wykorzystania całej powierzchni szklanej tafli, ponieważ zapewniona jest jednolitość koloru na całości. Fakt ten jest szczególnie warty podkreślenia, gdyż w przypadku niektórych produktów dostępnych na rynku trzeba odciąć aż 10 centymetrów wzdłuż dłuższego boku szyby. Oznacza to ponad 3% straty dla szkła o standardowym rozmiarze 3210x6000 milimetrów. Wybór SunGuard SNX 50/23 w wersji giętej wypukłej lub wklęsłej to natomiast pewność, że każdą taflę szkła wykorzystać będzie można w 100 procentach. Szkło SunGuard SNX 50/23 otwiera przed projektantami ogromne możliwości, pozwalając zmniejszyć koszty zużycia energii i spełnić najbardziej restrykcyjne normy, bez rezygnacji z artystycznej wizji budynku.

Powłoka SunGuard SNX 50/23, zarówno na szkle laminowanym, jaki i w wersji przeznaczonej do hartowania dostępne jest w bezpłatnym programie kalkulacyjnym GuardianKonfigurator, który pobrać można pod adresem:

 

Parametry techniczne :


 

Światło widzialne

Energia słoneczna

Solar factor (g)

[%]

6 mm SNX 50/23 #2 – 16 Ar 90% -

4 mm ExtraClear

Transmisja

[%]

Odbicie na

zewnątrz

[%]

Odbicie do

wewnątrz

[%]

Wskaźnik

oddania

barw

Transmisja

bezpośrednia

[%]

Odbicie na

zewnątrz

[%]

Absorpcja

[%]

 

50

15

15

89

21

41

38

23

Więcej szczegółów na stronie internetowej www.sunguardglass.pl oraz www.guardian-czestochowa.com 

Źródło: flypr / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19403 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 375

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >