Tajemnica szybkiego suszenia
Oszczędzają czas i miejsce, redukują ilość prasowania, dbają o jakość i świeżość Twoich ubrań – suszarki. Nowy model wie kiedy skończyć suszenie, sam się czyści i jest o 60% bardziej energooszczędny w porównaniu do klasy efektywności energetycznej A. Suszarka, którą będzie można połączyć z pralką tej samej serii, poszerzyła ofertę jesiennych nowości.
Czytaj dalej
Jak działa suszarka iQ800?
Czy ubrania mogą być wyjątkowe miękkie i pięknie pachnące po każdym praniu? Właściciele suszarek do ubrań odpowiedzą zdecydowanym „Tak”, a ich przekonanie o tym podkreślać będzie technologia działania urządzenia. By ją zrozumieć, należy zajrzeć do wnętrza suszarki. Zamykając drzwi bębna, rozpoczynamy proces, w którym ubrania traktowane są wyjątkowo. Po wybraniu odpowiedniego programu suszenia, w środku urządzenia wzrasta temperatura, a wilgoć z prania zmienia się w parę wodną. Woda, już jako para wodna, wydostaje się z bębna przez specjalny przewód i trafia na zimny wymiennik ciepła. W efekcie gorąca para ponownie ulega skropleniu i spływa po wymienniku ciepła, skąd jest odprowadzana do osobnego zbiornika. Powstałe wtedy suche powietrze ponownie jest ogrzewane i znów wraca do bębna.
Czytaj również: Czy warto inwestować w ekspres do kawy?
W najnowszych suszarkach iQ800 za chłodzenie wnętrza suszarki odpowiada pompa ciepła. Dzięki niej suszarka chłodzi parę w jej wnętrzu powietrzem z zewnątrz urządzenia – woda skrapla się dokładnie tak samo, ale dzięki nowej technologii urządzenie zużywa o 60% mniej energii w porównaniu z innymi suszarkami w klasie efektywności energetycznej A. Kiedy skroplona woda spływa po wymienniku ciepła, zostawia na nim drobne zanieczyszczenia z włókien tkanin. Zbierają się one we wnętrzu urządzenia i zapychają je. Do niedawna o czyszczeniu każdy użytkownik musiał pamiętać sam, usuwając pozostałości po wysuszonych ubraniach. Dbając o komfort i wygodę, inżynierowie Siemensa opracowali samoczyszczący się wymiennik ciepła. Dzięki niemu suszarka sama się przepłukuje podczas każdego cyklu suszenia.
Czytaj również: Nowa technologia piekarników
Stop efektowi „sztywnych” ubrań
Suszarki z praniem rozwieszonym na sznurkach zna większość. Poza koniecznością wygospodarowania na nie miejsca, skracają żywotność naszych ubrań, które często tracą swój oryginalny fason i trudno je wyprasować. Sztywne koszule i spodnie to efekt cząsteczek kurzu, które osadzają się na nich w trakcie suszenia. By przekonać się o ich ilości wystarczy wstrząsnąć np. suchymi dżinsami lub spojrzeć na podłogę, na której rozstawiona była suszarka. Suszarka iQ800 marki Siemens doskonale radzi sobie z opisanymi problemami. Ubrania z niej wyciągnięte są miękkie tak jak wtedy, gdy pierwszy raz przynieśliśmy je ze sklepu. Suszenie w suszarce jest nie tylko łatwe i wygodne, ale przede wszystkim - delikatne i sprawia, że dłużej cieszymy się naszymi ulubionymi ubraniami.
Czytaj również: Pralka sterowana smartfonem
Sposoby na wszelkie potrzeby
W swoich urządzeniach Siemens stosuje technologię iSensoric – czujniki precyzyjnie mierzą ile prania jest w środku, dostosowując cykle prania i suszenia. Nowy model suszarki wyróżnia sensor autoDry badający stopień wilgotności ubrań. Czujnik ten definiuje odpowiedni czas suszenia, zapobiegając przegrzewaniu urządzenia i przesuszaniu ubrań. Suszarka sama rozpozna kiedy pranie będzie suche i skończy program. Chronione w ten sposób ulubione koszule, czy spodnie, zachowują niezwykłą miękkość i są znacznie mniej pogniecione. Suszarka dba także o kondycję wełnianych swetrów, a nawet obuwia sportowego. Na zwykłym wieszaku, mokre swetry rozciągają się i przez to deformują. Włożone do specjalnego kosza wewnątrz suszarki, zachowają swój kształt i rozmiar, a przede wszystkim wyschną o wiele szybciej niż podczas tradycyjnego suszenia.
Czytaj również: Nowe powłoki kabli światłowodowych
Wszystkie programy i funkcje suszarki marki Siemens obsługiwane są za pomocą nowatorskiego w AGD wyświetlacza TFT. Dodatkową zaletą, wpływającą na wygodę obsługi jest suszarki jest możliwość łączenia suszarki z pralką, ustawiając urządzenia kolumnowo – jedna na drugiej.
Zobacz galerie zdjęć
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- płytki w salonie?? Liczba postów: 137 Grupa: Porady i op... Jeżeli robisz remont i potrzebujesz klejów oraz hydroizolacji czy uszczelniaczy to odwiedź witrynę https://diy.bostik.com/pl-PL Nie tylko znajdziesz odpowiednie...
- Projekt i aranżacja kuchni - kuchnia zamknięta czy... Liczba postów: 5 Grupa: Wnętrza Niezależnie co wybierzesz zainteresuj się ofertą tego producenta granitu https://igranit.pl/spieki-kwarcowe/ U niego zakupisz nie tylko płytki, schody czy parap...
- pomoc tłumacza Liczba postów: 46 Grupa: Ciekawe pom... Możecie sobie sprawdzić stronę https://nowatkowski.pl/tlumacz-przysiegl y-wloskiego-w-warszawie/ , na której znajdziecie ofertę profesjonalnego tłumacza przysięg...
- Wyposażenie warsztatu Liczba postów: 339 Grupa: Porady i op... Szczególnie jeśli mamy do czynienia ze stalą nierdzewną, warto poddawać ją takim zabiegom jak https://passeco.pl/obrobka-elektrolitycz na/ . Wydajne środki do el...
- Jak zamontować lustro? Liczba postów: 109 Grupa: Ciekawe pom... Co sądzicie o lustrze w sypialni?