Targi Infrastruktura 2012

Targi Infrastruktura 2012

Inwestycja - to słowo, które nierozerwalnie wiąże się z branżą infrastrukturalną i kojarzone jest raczej w aspektach pozytywnych. Co jednak zrobić, gdy inwestycji grozi upadłość? Dyskusję na ten temat, a także tematy związane z procesem inwestycyjnym wydobywania gazu łupkowego, podejmą eksperci z Kancelarii Miller Canfield.

 

Poprowadzone przez nich debaty i wykłady znalazły się w programie X Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego, Kolejowego oraz  Zarządzania Ruchem „Infrastruktura 2012” odbywających się w dniach 23-25 października  w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie.Wydarzenia organizowane przez kancelarię zapowiadają się wyjątkowo interesująco i na wysokim poziomie merytorycznym. Do wiodących obszarów praktyki Miller Canfield w Polsce należą bowiem m.in.: prawo budowlane, prawo upadłościowe oraz  prawo zamówień publicznych i PPP.

 

Tematy, które pojawiły się w programie targów, zostaną poprowadzone przez takich ekspertów, jak: dr Konrad Marciniuk – specjalista w doradztwie prawnym w zakresie obrotu nieruchomościami oraz realizacji inwestycji budowlanych, Agnieszka Kowalczuk - prawo cywilne, prawo obrotu nieruchomościami i doradztwo prawne w toku realizacji inwestycji, Tomasz Milewski - prawo obrotu nieruchomościami, prawo budowlane, prawo cywilne i prawo spółdzielcze.

 

Czytaj również: Forum Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Licencjonowanych Zarządców Nieruchomości Ekspert

 

Zapobiec niepowodzeniomJedna z debat, która odbędzie się 24 października -  drugiego dnia targów, nosi tytuł „Upadłość  w procesie inwestycyjnym”, który jest odpowiedzią na szereg pytań dotyczących dalszych losów branży drogowej,  a związanych z trudną sytuacją na rynku budowlanym. Podczas dyskusji będzie można  podzielić się  poglądami dotyczącymi aktualnej sytuacji  w odniesieniu do możliwych rozwiązań prawnych i  skutków upadłości. Wszystko po to, by zapobiec w przyszłości kolejnym niepowodzeniom w tego rodzaju inwestycjach.

 

 

Eksperci poruszą zatem temat wyjątkowo aktualny, który w zestawieniu z wymianą poglądów i pomysłów, może podsunąć uczestnikom debaty rozwiązanie trudnej sytuacji lub wskazać kierunek opracowania przyszłej strategii inwestycyjnej.Potencjał do wykorzystaniaCzy gaz łupkowy to potencjał do wykorzystania i realne perspektywy rozwoju dla przedsiębiorców? Do podjęcia szerszej dyskusji na ten temat zapraszają prowadzący drugą z debat  „Zagadnienia inwestycyjne związane z gazem łupkowym”.

 

Tematyka debaty powinna zainteresować przede wszystkim  wielu inwestorów z uwagi na nadchodzące zmiany na rynku energetycznym. Panelowa dyskusja będzie okazją do wymiany poglądów oraz dotychczasowych doświadczeń w odniesieniu zarówno do samego procesu wydobywania gazu łupkowego, jak i budowy związanej z tym procesem. Nie zabraknie odniesień do potencjalnej realizacji towarzyszących wydobyciu inwestycji infrastrukturalnych. Jaka infrastruktura będzie niezbędna, gdzie istnieją pola do wykorzystania dla potencjalnych inwestorów?

 

Czytaj również: Bezpłatne szkolenia Nedap

 

Odpowiedź na to pytanie znajdą wszyscy, którzy drugiego dnia targów wezmą udział w tej debacie.Odpady po nowemu  Interesująco zapowiada się również przygotowane  przez Kancelarię seminarium „PPP w gospodarce odpadami”, które odbędzie się ostatniego dnia – 25 października.  Głównym motywem do zorganizowania seminarium była ubiegłoroczna nowelizacja ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach, która  wymusza na samorządach wprowadzenie nowego systemu gospodarki odpadami. Podczas  wykładu eksperci omówią podstawowe zasady funkcjonowania nowego systemu, a także zalety zastosowania partnerstwa publiczno-prywatnego przy budowie regionalnych stacji przetwarzania odpadów.

2012-10-04
Źródło: MT Targi / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19466 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 441

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >