Technologia modułowa dla użytkowników biurowców

Technologia modułowa dla użytkowników biurowców

Budowa nowoczesnego biura w zaledwie kilka tygodni, łatwość rozbudowy, idealne dostosowanie planu budynku do potrzeb klienta przy relatywnie niskich kosztach. Czym jeszcze technologia modułowa jest w stanie przekonać do siebie wymagających użytkowników biurowców? Czytaj dalej

 

Przedłużający się kryzys w Europie oraz niepewna sytuacja gospodarcza  i zawirowania rynkowe sprawiają że przedsiębiorcy podchodzą z dużą rezerwą do zakupu lub wynajmu nowych powierzchni biurowych. Na ogół wiąże się to z długoterminowym okresem najmu. Możliwość wynajęcia dodatkowej przestrzeni jest często utrudniona, co z kolei zmniejsza możliwości rotacji liczbą pracowników dostosowaną do aktualnych potrzeb rynkowych. Tymczasem podjęcie decyzji o rozbudowie powierzchni biurowej i zatrudnieniu dodatkowych pracowników często może mieć kluczowe znaczenie dla utrzymania rozwoju firmy.

 

W jaki sposób nie hamować rozwoju firmy, a jednocześnie być pewnym uzasadnionej ekonomicznie decyzji, dotyczącej zwiększenia powierzchni spółki?

 

- Bez wątpienia decydując się na biura budowane w technologii modułowej. Jedną z ich największych zalet jest możliwość postawienia biura w szybkim terminie, nawet kilku tygodni. Po drugie - budynki są skalowalne – można je zmniejszać i powiększać w zależności od aktualnych potrzeb. W związku z tym jest to idealne rozwiązanie dla firm, które potrzebują dodatkowych powierzchni biurowych. Co ciekawe, niejednokrotnie okazywało się że biura o podwyższonym standardzie, posiadające elegancką elewację, sieci komputerowe, systemy kontroli dostępu, klimatyzację zapewniły tak wysoki komfort użytkowania, że przestawały być pomieszczeniami tymczasowymi. Firmy przenosiły się do nich na stałe! – podkreśla Jakub Łazowy z firmy Touax.

 

Dodatkową zaletą technologii jest fakt, że budynki te nie odbiegają parametrami od obiektów budowanych metodami tradycyjnymi. W połączeniu z kolejnymi udogodnieniami związanymi z możliwością wprowadzenia zmian w aranżacji pomieszczeń, zastosowania panoramicznych okien, zmiany przeznaczenia poszczególnych modułów, technologia ta stanowi doskonałą alternatywę dla każdego rodzaju budownictwa.  

 


 

Jak wyposażone są biura modułowe o podwyższonym standardzie?

Dla użytkowników biur modułowych udostępnione są kompletne sieci komputerowe, telefoniczne, systemy wykrywania pożarów,  kontrola dostępu, rejestracja czasu pracy a także systemy klimatyzacyjno – wentylacyjne, centralne oraz. pół-centralne.

 

Podłogi mogą być wykończone w sposób preferowany przez użytkowników, np. panele, wykładziny, drewno.

 

Standard modułów podwyższany jest poprzez zastosowanie paneli zewnętrznych (np. HPL, nowoczesne płyty ceramiczne). Wizualną atrakcyjność obiektu podnoszą całościowe przeszklenia (wewnętrzne i zewnętrzne)  a także specjalne mrożenia i obrandowanie. Niektóre budynki posiadają tarasy, na których urządzane są m.in. zielone dachy.   

 

Jak sfinansować bezpieczną inwestycję?

Decydując się na wybór technologii modułowej klient ma możliwość wielorakiego finansowania inwestycji. Pierwszą możliwością jest zakup modułów. Drugą – zakup z odkupem przez producenta, trzecią leasing, a czwartą najem.

 

- Co ciekawe - właściciel biura modułowego może wybudować je na dzierżawionym terenie. Po zakończonym okresie dzierżawy może z łatwością przenieść biuro w inne miejsce, a teren pozostawić gotowy do zagospodarowania dla kolejnego użytkownika. Jest to ciekawa opcja np.  dla właścicieli restauracji typu fastfood – mówi Jakub Łazowy.

 

Eksperci dostawcy modułów wykonują kalkulację opłacalności inwestycji i proponują klientowi najbardziej korzystne rozwiązanie. Zastosowanie technologii modułowej może być korzystne zarówno na okres krótko- (nawet kilka tygodni, np. w przypadku przebudowy głównego budynku firmy  – nie ma wówczas potrzeby wstrzymywania prac firmy) czy długoterminowy (odpowiednio konserwowane modułów pozwala na komfortowe korzystanie z nich przez 40 lat).  

 


 

Jak wybrać dostawcę modułów?

Aby inwestycja spełniła pokładane w niej oczekiwania, należy być pewnym dostarczonych rozwiązań. Na co najlepiej zwrócić uwagę?

 

- Gdybym miał kupować budynek złożony z modułów, to zdecydowanie wybrałbym wykonany z modułów stalowych – taki, który nie jest oparty na konstrukcji drewnianej. Po drugie muszą być to moduły z izolacją zarówno w podłodze ścianach wewnętrznych, zewnętrznych jak i suficie. Komfort użytkowania zapewnią przegrody między pomieszczeniami. Pustka powietrzna znacząco wycisza wnętrze budynku – podkreśla Jakub Łazowy.

 

Należy zwrócić także uwagę na jakość i trwałość modułów oraz to w ilu piętrach mogą być one postawione (moduły wysokiej jakości pozwalają nawet na wybudowanie czteropiętrowych kondygnacji). Istotnym elementem jest również by każdy moduł  miał   autonomiczną sieć elektryczną z własną rozdzielnią i zabezpieczeniami.

 

Źródło: Multi PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 19420 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 554

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >