Toalety z dodatkowymi funkcjami
Dzisiejsze toalety mogą zmniejszać zużycie wody, chronić przed bakteriami i zarazkami, a ich budowa ułatwia czyszczenie. Możemy wybrać muszle klozetowe stojące lub wiszące, owalne lub kwadratowe. Mogą być wyposażone w deski z systemem wolnego opadania, jak i w baterie z perlatorem. Nowością są bardzo praktyczne miski WC bez kołnierza.
Czytaj dalej
Ładna i funkcjonalna ceramika
Czy ozdobą łazienki może być tylko wanna lub dekoracyjne płytki? Nic z tych rzeczy. Dzięki coraz bardziej designerskiej ceramice, również ten element dodaje charakteru naszemu salonowi kąpielowemu.
Jednak toalety stają się też coraz bardziej praktyczne i użyteczne, gdyż zmniejszają zużycie wody, ułatwiają korzystanie i sprzątanie, a także chronią przed bakteriami i zarazkami. Ze względu na dodatkowe funkcje, miska WC znakomicie wpisuje się w ergonomiczną i ekologiczną przestrzeń.
Tradycyjnie muszle klozetowe dzielimy na:
1. Stojące
Mocujemy je śrubami do podłogi. W ich przypadku możemy wybrać 2 rodzaje odpływu tj.:
- poziomy - połączenie muszli z odpływem ściekowym przy pomocy tzw. kolana
- pionowy (ukryty) - łączy muszlę z odpływem znajdującym się pod nią, na poziomie podłogi.
2. Wiszące
Montujemy je do gotowych stelaży, które obudowuje się płytami, muruje, a następnie dekoruje płytkami. Muszle wiszące łatwiej utrzymać w czystości, wyglądają bardziej oryginalnie, a także optycznie powiększają łazienkę czy toaletę.
Czytaj również: Antybakteryjna glazura w wyrobach ceramiki sanitarnej
Muszle WC możemy również podzielić ze względu na kształt na:
Owalne (okrągłe)
Tradycyjne, okrągłe lub owalne musze klozetowe, możemy najczęściej spotkać w naszych domach i mieszkaniach. Często łatwiej skomponować je z innymi elementami, które znajdują się w łazience. Pasują szczególnie do pomieszczeń urządzonych w stylu retro.
Prostokątne (kwadratowe)
Dzięki odejściu od owalnych rozwiązań, możemy stworzyć oryginalne wnętrze. Prostokątne i kwadratowe muszle klozetowe wpasują się szczególnie do surowych i minimalistycznych łazienek. Część osób ociepla takie pomieszczenie dodatkami, a część podkreśla charakter i wprowadza do niego np. elementy betonowe.
Dodatkowe funkcje.
Miski WC mogą być wyposażone w:
1. Deski z systemem wolnego opadania.
Posiadają specjalne zawiasy, które pod ich ciężarem wyhamowują ruch. Opór tych zawiasów dostosowany jest do tego, ile deska waży. Niestety mechanizm spowalniający może być uszkodzony przez domykanie na siłę.
Deski sedesowe to jeden z elementów, którymi lubią bawić się dzieci. Dlatego deski z tym systemem, przydadzą się szczególnie w domach i mieszkaniach, w których mieszkają najmłodsi. Korzystając z nich - dzieci nie przytrzasną sobie palców. Rozwiązanie to minimalizuje ryzyko uszkodzenia ceramiki czy samej deski.
2. Baterie z perlatorem.
Nakładany na końcówkę kranu perlator jest najprostszą i najbardziej podstawową formą oszczędzania wody. Siatka, która jest w nim zamocowana napowietrza wodę. Dzięki podciśnieniu, które wywierane jest na strumień - następuje mieszanie wody z powietrzem. W efekcie konstrukcja perlatora ogranicza przepływ wody z baterii.
Zmniejsza to nie tylko rachunki za samą wodę, ale też za prąd czy gaz (żeby woda była ciepła należy ją wcześniej podgrzać), a także za odprowadzanie ścieków.
Wady misek WC z kołnierzem.
Niestety wadą tradycyjnych misek WC są trudno dostępne miejsca i zakamarki, w których gnieżdżą się groźne bakterie i do których woda dociera z trudnością. Z tego względu ich czyszczenie pochłania więcej czasu i energii. Poza tym podczas spłukiwania zużywają sporo wody, a także zajmują więcej miejsca (w skutek większej głębokości).
Jak działa miska WC bez kołnierza?
Brak rantu powoduje, że woda ze spłuczki podtynkowej lub zbiornika na wodę, rozprzestrzenia się wewnątrz miski, docierając do wszystkich jej zakamarków. Miski WC bez kołnierza posiadają system optymalnego spłukiwania swojego wnętrza. Woda kierowana jest po całej powierzchni ceramiki, przez specjalne dysze, które nie wychlapują jej na zewnątrz.
Zalety miski bez kołnierza.
1. Miska pozbawiona jest charakterystycznego zagięcia w górnej części, dzięki czemu bakterie i zarazki nie mają się gdzie gromadzić, a także możliwe jest dokładne obmycie całego jej wnętrza.
2. Czyszczenie zajmuje mniej czasu, nie potrzebujemy środków ze specjalnie wyprofilowanym dozownikiem.
3. Redukuje zużycie wody, ze standardowych 6l do 3-4l na spłukiwanie.
4. Dzięki mniejszej głębokości, zajmują mniej miejsca, dlatego lepiej wpasują się do małych łazienek i toalet.
W tekście wykorzystano zdjęcia firmy Duravit
Ze względu na mnogość kombinacji, wyboru toalety WC najlepiej dokonać w sklepie internetowym, jak np. gnsbud.pl. Możemy wybrać odpowiedni produkt w zależności od sposobu montażu, kształtu, a także z kołnierzem czy bez.
Czytaj również: Stelaż wolnostojący do WC najnowsze rozwiązanie w łazience
Więcej informacji nt. toalet https://gnsbud.pl/toalety
Komentarze
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Jaki dobry materac wybrać? Liczba postów: 182 Grupa: Porady i op... A czy zapoznałeś się już może z ofertą New Hever? Jeśli jeszcze nie, to polecam zajrzeć tutaj https://new-hever.pl/ w poszukiwaniu interesujących opcji, poniewa...
- Wyposażenie warsztatu Liczba postów: 341 Grupa: Porady i op... Dzień dobry wszystkim! Chciałem zarekomendować Państwu fantastyczny sklep internetowy, w jakim odnajdziecie profesjonalne środki czystości, przeznaczone zarówno...
- Jak nie tracić czasu na sprzątanie? Liczba postów: 227 Grupa: Wnętrza Z workami do odkurzacza odkurzanie staje się łatwiejsze i bardziej efektywne. Wymiana worków na czas zapewnia lepsze rezultaty i dłuższą żywotność Twojego sprzę...
- 10 powodów, dla których warto wybrać mop obrotowy... Liczba postów: 3 Grupa: Wnętrza
- Jaki obrus wybrać? Plamoodporne obrusy ozdobą Twoj... Liczba postów: 18 Grupa: Wnętrza Jeśli szukasz fajnych tekstyliów hotelowych, to polecam horecatex https://www.horecatex.pl/kont akt to specjalista w wytwarzaniu tekstyliów dla branży hotelarski...