Tradycyjna murowana czy szkieletowa - jaką technologią wybudować dom?

Tradycyjna murowana czy szkieletowa - jaką technologią wybudować dom?

W 2016 roku zdecydowana większość sprzedanych projektów domów obejmowała nieruchomości budowane technologią murowaną. Ta najpopularniejsza metoda uznawana jest za najsolidniejszą i najtrwalszą. Czytaj dalej


Klienci biur projektów domów mają do wyboru kilka technologii, wedle których nieruchomość ma powstać. Mogą wybrać technologię murowaną, szkieletową lub domy z bali. Zdecydowanie najpopularniejszą jest pierwsza z wymienionych.


jaką metodą wybudować dom - tradycyjną murowaną czy szkieletową

Projekt domu Amaranta G2, źródło: Extradom.pl

 

Budowa domu technologią murowaną

Spośród wszystkich sprzedanych w 2016 roku projektów aż 96% stanowiły domy wznoszone technologią murowaną. Skąd taka popularność? Uznawane są one za najbardziej trwałe i solidne. W Polsce budujemy domy, które mają służyć także kolejnym pokoleniom – są zatem inwestycją długoterminową, a technologia murowana współgra z tą popularną myślą inwestorów.

 

– Domy murowane mają wiele zalet. Jako podstawowe można wymienić: mocną konstrukcję, dużą akumulację ciepła, dostępność materiałów budowlanych, tradycyjną technologię, wykorzystywaną od wieków, ale również unowocześnianą – komentuje architekt Judyta Rybka, ekspert firmy Extradom.pl.

 

Domy szkieletowe i domy z bali

3% osób, które zakupiły w minionym roku projekt domu, wybrały dom budowany metodą szkieletową. Jako podstawowe zalety tej technologii podaje się krótki czas realizacji i dobrą izolację cieplną. Wybór na tego typu domy pada rzadko z uwagi na ich małą popularność – to błędne koło, jednak Polacy nie chcą inwestować w coś, czego nie znają.

 

Czytaj również: W jakiej technologi można najtaniej wybudować dom?

 

 


 

Technologie budowy domów


Domy z bali okazały się najrzadszym wyborem w 2016 roku. Nieruchomości zaprojektowane w tej technologii wybrał 1% klientów biura Extradom. Choć często domy drewniane zachwycają formą, ich mała popularność wynika z braku przekonania co do trwałości, cena (dom o takiej samej powierzchni często okazuje się droższy, niż murowany), brak możliwości budowania systemem gospodarczym (gromadzone materiały nie mogą długo leżeć z uwagi na zawilgocenie). Zwraca się również uwagę, że domy te szybko się wychładzają, a ich wygląd nie zawsze wpisuje się w otoczenie.

 

Czytaj również: Zima to najlepszy czas na wybór projektu domu

 


Źródło: publicon / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Zalety budownictwa szkieletowego Liczba postów: 3 Grupa: Budowa i re... Mam taki dom i jestem z niego w 100% zadowolony. Domy szkieletowe kraków to świetne rozwiązanie - oszczędne i wydajne pod kątem zużycia energii.
  • Bezpieczne i stylowe okulary ochronne Liczba postów: 77 Grupa: Budowa i re... Dobrze dobrane okulary korekcyjne to kluczowy krok w dbaniu o zdrowie oczu. Na rynku znajdziemy wiele firm oferujących różnorodne modele, które mogą spełnić róż...
  • Szkolenia Liczba postów: 59 Grupa: Firmy budow... Jeśli zależy Ci na skutecznej nauce języka, British School ICT jest miejscem, które warto wziąć pod uwagę. Kursy są starannie dopasowane do poziomu uczestników,...
  • Jakie stoły do zbijania palet warto kupić? Liczba postów: 3 Grupa: Moja budowa Jakie stoły do zbijania palet warto kupić? Planuję wymianę sprzętu i potrzebuję wskazówek dotyczących jakości i ceny. Czy balansery to dobre rozwiązanie?
  • Naprawa ocieplonej elewacji przed zimą - krok po k... Liczba postów: 1 Grupa: Budowa i re... Szanowni Państwo, Gdy chcemy efektownie i trwale udekorować ściany, warto rozważyć ułożenie płytek klinkierowych King Klinker https://kingklinker.com/. Płytki s...

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19405 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 394

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >