Trendy w aranżacji sypialni

Trendy w aranżacji sypialni

Nowoczesna i nastrojowa sypialnia? Wystarczy kilka zabiegów, by zamienić dotychczasowe wnętrze w modną i jednocześnie wygodną przestrzeń.

 

Modnie i przytulnie – najnowsze trendy w aranżacji sypialni  

 

Co wpływa na komfort wypoczynku i jak połączyć najnowsze trendy w aranżacji sypialni z funkcjonalnością podpowiada ekspert z firmy Komandor.

                          

Wygodne łóżko, funkcjonalna szafa, spokojna kolorystyka i delikatne oświetlenie to podstawowe elementy, o które należy zadbać w aranżacji przytulnej i komfortowej sypialni. Jak mówi Anna Wróbel projektant mebli z firmy Komandor, zgodnie z najnowszymi trendami efekt ten osiągniemy dzięki pikowaniom oraz lekkiej kolorystyce. − Pikowane zagłówki i fronty szaf w połączeniu z neutralnymi kolorami to przepis na stylowe wnętrze w nowoczesnym wydaniu − mówi Anna Wróbel. − Podczas urządzania sypialni szczególną uwagę należy zwrócić na wygodne i dostosowane do naszych potrzeb łóżko oraz przestrzeń, która nie powinna być przeładowana dodatkami i gadżetami.

 

 

Czytaj również: Czerń nie musi być nudna

 

Miękko, wygodnie i stylowo


Sypialnia powinna być nie tylko przytulna, ale przede wszystkim wygodna. W tym przypadku kluczowy jest wybór łóżka, w szczególności materaca. Najlepszym rozwiązaniem dla kręgosłupa jest wkład ze sprężynami schowanymi w kieszonkach. Dzięki temu ciało jest równomiernie rozłożone, a kręgosłup podczas odpoczynku odpowiednio odciążony. Dodatkowo zaleca się, by materac obracać co ok. 5 tygodni. W ten sposób można uniknąć zniekształceń jakie powstają w wyniku jego używania, a materiał uchronić przed absorbowaniem wilgoci.

– Łóżko to najważniejszy mebel w sypialni. Jednak jego kształt i wielkość nie powinny przytłaczać wnętrza a komponować się z całością oraz zachęcać do snu i odpoczynku. Warto zatem dopasować wymiary łóżka do własnych potrzeb – komentuje Anna Wróbel, projektant mebli z firmy Komandor. Długość mebla powinna być większa o ok. 20 cm od wzrostu użytkownika, natomiast minimalna szerokość to w przypadku łóżka dwuosobowego 140 cm oraz 70 cm dla łóżka jednoosobowego. − dodaje.

 

Pikowanie w modzie


Łóżko w sypialni powinno charakteryzować się także niebanalnym designem, który jednocześnie nawiązuje do nowoczesności. – Najnowsze trendy to przede wszystkim pikowane zagłówki. W zależności od wnętrza można je dopasować niemal do każdej stylizacji – mówi Anna Wróbel, projektant mebli z firmy Komandor. − Wkomponują się idealnie zarówno w przestrzenie urządzone w stylu minimalistycznym, jak i  glamour − dodaje.

 

Pikowane szkło?


Motyw pikowania można wykorzystać nie tylko w meblach tapicerowanych. Doskonale sprawdzi się również w szklanych frontach szaf, dzięki czemu, razem z elementami łóżka w tym samym stylu, cała aranżacja zyska jednolity i spójny charakter.

Bardzo nowoczesnym rozwiązaniem we współczesnych wnętrzach jest szkło, które swoją strukturą przypomina pikowanie. Takie wypełnienia wprowadzają do wnętrz szyk i elegancję, ale także nadają lekkość i blask – komentuje Anna Wróbel, projektant mebli z firmy Komandor. 

Aby sypialnia była wygodna i funkcjonalna pomiędzy łóżkiem a szafą należy zachować odpowiednią odległość. Przy aranżacji niewielkich pomieszczeń warto zdecydować się na szafę z drzwiami przesuwnymi, której użytkowanie nie wymaga dodatkowej przestrzeni.

 

 

Czytaj również: Salon połączony z kuchnią, przedpokojem, a może tarasem?

 

Spokój płynący z kolorów 


Elementem aranżacji, który w dużym stopniu wpływa na samopoczucie oraz efektywny odpoczynek jest odpowiednio dobrana kolorystyka. W sypialni najlepiej sprawdzają się barwy lekkie, neutralne, nawiązujące do natury. Podstawową kolorystykę warto utrzymać w jasnych tonach.  Powinniśmy postawić na biel, szarości, beże lub delikatne błękity, natomiast zrezygnować z barw o ostrej tonacji tj. jaskrawej czerwieni, krzykliwego seledynu czy soczystego pomarańczowego. Jeśli domownicy lubią intensywne kolory  można je zaakcentować w postaci dodatków, np. narzutek na łóżko, dekoracyjnych poduszek czy ramek obrazów. Dobrym rozwiązaniem są także naturalne motywy wplecione w projekt sypialni w postaci fototapety lub grafiki na szkle w wypełnieniach szaf. Taki zabieg może dodatkowo zrelaksować domowników.

Ogromną rolę w tworzeniu klimatu sypialni odgrywa również oświetlenie. Zamiast centralnego, rażącego światła wystarczy oświetlenie punktowe w suficie lub lampki na stoliku nocnym. Rozproszone światło nadaje wyjątkowego, przytulnego charakteru i znacznie wpływa na atmosferę panującą we wnętrzu. 

Źródło: dotpr / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19470 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 171

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >