Upał na poddaszu
Lato zawitało do Polski na dobre. Bezchmurne niebo i wysokie temperatury z pewnością cieszą urlopowiczów. Jak pokazują badania CBOS, w 2014 roku 53 proc. dorosłych Polaków wypoczywała poza miejscem zamieszkania przynajmniej raz przez co najmniej dwa dni. Tym, którzy zostali w domach, skwar może jednak doskwierać. Jak uczynić użytkowe poddasze bardziej użytkowym?
Czytaj dalej
Po pierwsze materiał
Chcąc zniwelować negatywny wpływ upału na temperaturę wnętrza już na etapie budowy bądź wymiany pokrycia, należy wybrać materiał, który lepiej chroni przed wysokimi temperaturami. Dachówka jest jednym z najstarszych rodzajów pokrycia. Stanowi nie tylko wyjątkowo trwały i odporny na warunki atmosferyczne materiał pokryciowy, ale również jest dobrym izolatorem. Nagrzewa się dużo wolniej niż na przykład blachodachówka.
Czytaj również: Czerń na dachu niejedno ma imię
Po drugie warstwa wstępnego krycia
Zastosowanie odpowiedniej izolacji oraz prawidłowej warstwy wstępnego krycia z pewnością poprawi mikroklimat poddasza. Dodatkowo, niektóre z membran, jak Divoroll CLIMA+ S BRAAS posiadają unikalne właściwości zapobiegające nadmiernemu nagrzewaniu. Membrana ta odbija aż do 83% ciepła promieni słonecznych. Divoroll CLIMA+ S poprawia komfort życia w lecie przez obniżenie ciepła wnikającego przez pokrycie dachowe aż o 21% i temperatury na poddaszu w czasie upałów o ok. 3°C.
Czytaj również: Ocieplanie poddasza w 3 krokach, czyli od czego zacząć?
Po trzecie nowoczesne technologie
W sukurs nieprzepadającym za wysokimi temperaturami przychodzą również nowoczesne technologie. Jednym z innowacyjnych rozwiązań jest dachówka BRAAS Tegalit Protegon. Jest to betonowa dachówka płaska, której wyjątkowy design – wyraźnie poprowadzone linie i geometryczny wzór – trafia w gusta nawet najbardziej wymagających. Tegalit doskonale sprawdzi się na dachu nowo wzniesionego budynku, nadając mu efektowny, nowoczesny wygląd. Jednak nie tylko jej elegancki i prosty kształt przyciąga uwagę inwestorów. Przede wszystkim, dzięki zastosowaniu podczas produkcji technologii Protegon, powierzchnię Tegalitu pokrywają pigmenty odbijające promieniowanie podczerwone emitowane przez słońce. Odbitych zostaje nawet do 300% promieniowania więcej niż w przypadku zwykłych dachówek. Dzięki temu w upalne dni temperatura na ich spodniej stronie jest nawet o 10˚C niższa, co ma znaczny wpływ na zmniejszanie nagrzewania się całego dachu.
Komentarze
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Jak dobrać kolor okien, drzwi i bramy garażowej Liczba postów: 5 Grupa: Budowa i re...
- Budowa stalowej hali Liczba postów: 17 Grupa: Moja budowa A sądzicie że rozwiązanie w postaci stali zimno giętej jest lepsze od standardowych spawanych elementów. Ostatnio coraz częściej wszystkie budynki modułowe robi...
- Jakich narzędzi do pracy potrzebuje mechanik Liczba postów: 38 Grupa: Budowa i re... Jeżeli szukacie mechanika z Trójmiasta i okolic to polecam zajrzeć na https://amserwis.pl/. Nie mają sobie równych szczególnie w kwestii turbosprężarek.
- Markiza z czujnikiem wiatru i słońca Liczba postów: 51 Grupa: Budowa i re... Markizy to doskonałe rozwiazanie, w szczególności kiedy są wodoszczelne. Polecam modele http://rolety-piogal.pl/markizy.html
- Dekorator wnętrz Liczba postów: 146 Grupa: Firmy budow... Szanowni Państwo, klinkier to doskonały materiał do dekoracji ścian, który zachwyca swoją trwałością i elegancją. Możliwości aranżacyjne tego materiału są nieog...