VII Ogólnopolski Kongres Facility Management
Stadion Narodowy, zintegrowane centra komunikacyjne PKP, pierwszy polski biurowiec pasywny, certyfikacja LEED w praktyce, zasady ochrony antyterrorystycznej obiektów komercyjnych- to i wiele więcej na VII Ogólnopolskim Kongresie Facility Management.
Czytaj dalej
Kongres Facility Management jest jednym z najciekawszych spotkań w branży nieruchomości komercyjnych w Polsce. W wydarzeniu od 6 lat biorą udział osoby decyzyjne, odpowiadające za prawidłowe działanie największych biurowców, magazynów, galerii handlowych oraz budynków przemysłowych. Kongres jest organizowany przez redakcję magazynu „Facility Manager”, który skupia czytelników nie tylko z obszaru zarządzania nieruchomościami, ale również inwestorów oraz właścicieli oraz projektantów. Siódma edycja kongresu odbędzie się w dniach 16-17 października w warszawskim hotelu Courtyard Mariott na Okęciu.
Czytaj również: Czy pociągi mogą konkurować z transportem drogowym?
Temat przewodni- zrównoważony rozwój
W trakcie dwudniowych prelekcji uczestnicy będą mięli okazję wysłuchać wykładów dotyczących najbardziej aktualnych zjawisk zachodzących w sferze zarządzania nieruchomościami, zarówno w aspekcie ich technicznego utrzymania, jak i komercjalizacji. Wszystkie zagadnienia poruszane przez prelegentów będą omawiane przez pryzmat tematu przewodniego: „Technologie, zrównoważony rozwój, eksploatacja budynków”.
Czytaj również: Co z tym eksportem?! Zadaj pytanie ekspertom!
Specjalizacja w nieruchomościach komercyjnych
Podczas kongresu prelegenci skupią się m.in. na technicznym aspekcie utrzymania nieruchomości, procesach komercjalizacji normalizacji i optymalizacji. Omawiane będą różne aspekty rozwoju komercyjnego budownictwa pasywnego, a także zarządzania specyficznymi nieruchomościami o charakterze komercyjnym.
Doświadczenie prelegentów na wyciągnięcie ręki
– Od początku istnienia kongresu naszymi partnerami merytorycznymi są najciekawsze osobowości zarządzające nieruchomościami komercyjnymi. Wśród naszych prelegentów znajdują się managerowie i eksperci posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe. Ich wiedza i doświadczenie rynkowe są największą wartością dla uczestników kongresu. Eksperci z chęcią będą dzielili się swoją wiedzą na temat funkcjonowania topowych nieruchomości komercyjnych w Polsce podczas kongresu – mówi Krzysztof Kogut, redaktor naczelny magazynu „Facility Manager”.
Święto polskiego sektora Facility Management
„Facility Manager” jest magazynem wywodzącym się z tradycji niemieckojęzycznej gazety o tym samym tytule. Dzięki polskiemu tytułowi już od ponad dekady udaje się skupiać uwagę branży wokół problematyki omawianej na łamach czasopisma. Podczas najważniejszej imprezy dedykowanej sektorowi zarządzania nieruchomościami komercyjnymi uczestnicy będą mieli okazję wysłuchania VII Raportu Rynku FM. Projekt przeprowadzony przez dr. Bartłomieja Śliwińskiego oraz dr Renatę Gabryelczyk ma na celu podsumowanie kończącego się roku oraz określenie trendów rozwoju branży FMw nadchodzącym sezonie. To cenne informacje nie tylko dla uczestników zawodowo zajmujących się zarządzaniem nieruchomościami, ale także dla inwestorów i developerów. W projekcie wezmą udział najważniejsze podmioty zarządzające nieruchomościami komercyjnymi w Polsce, na czele z takimi firmami, jak Cofely Polska, HOCHTIEF Facility Management Polska, Sodexo Facility Management czy Gegenbauer. To idealny moment, aby dogłębnie poznać problematykę i trendy w funkcjonowaniu polskiego rynku Facility Management.
Czytaj również: Drzwi otwarte na Osiedla Hevelia
Zdobądź nowe kontakty
Weź udział w spotkaniu, na którym pojawią się eksperci i praktycy z wieloletnim doświadczeniem. To niepowtarzalna okazja, aby zdobyć nowe kontakty biznesowe i zawodowe. Na dwa dni hotel Mariott zmieni się w scenę rozmów i wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami rynku nieruchomości komercyjnych. Poznaj profesjonalistów zajmujących się najważniejszymi aspektami funkcjonowania nieruchomości komercyjnych.
Czytaj również: Budownictwo jest kierunkiem na czasie
Inspiruj się, czyli kogo spotkasz na kongresie.
Organizatorzy Kongresu stawiają na ciekawe i inspirujące zagadnienia. W tym roku uczestnicy będą mieli okazję poznać podstawy certyfikacji LEED-EBOM na przykładzie obiektu Strabag-Neubau, a także zasady zarządzania Stadionem Narodowym w trakcie imprez masowych. Bardzo ciekawą prelekcją może okazać się „Architektura w cieniu terroryzmu: zasady ochrony antyterrorystycznej obiektów komercyjnych” prowadzoną przez dr. Artura Jasińskiego.
Zasady funkcjonowania najciekawszych nieruchomości komercyjnych zostaną omówione na przykładach wspomnianego już Stadionu Narodowego, ale także pierwszego pasywnego biurowca w Polsce. Nowa siedziba skupionego na rozwoju energooszczędnych technologii Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum to pionierski na gruncie polskim projekt, który z pewnością warto poznać.
Szczególna uwaga zostanie zwrócona na komercjalizację największych dworców kolejowych w tym tych, które stanowią unikalny na rynku polskim koncept, polegający na połączeniu galerii handlowej z nowymi obiektami dworca kolejowego i autobusowego. Na przykładach dworców w Poznaniu, Katowicach i Krakowie Dyrektor Departamentu Komercjalizacji PKP S.A Małgorzata Szychułda opowie o przyjętej strategii komercjalizacji dworców. Dworzec Wrocław Główny będzie tłem do omówienia trudności w dostosowaniu przestrzeni dworcowej do potrzeb potencjalnych najemców.
O tym, jak powinna funkcjonować nieruchomość, opowiedzą doświadczeni zarządcy – Michał Substyk oraz Witold Malinowski. Opowiedzą oni m.in. o zasadach inwentaryzacji, budżetowania i terminarzu prac remontowych. Nie zabraknie również najważniejszych porad i nowości związanych z aspektem technicznego utrzymania nieruchomości.
Czytaj również: Kolejna znana marka we wrocławskim „Borku”
Część prawną poprowadzą eksperci z kancelarii Deloitte, którzy wezmą pod lupę sprzedaż i zakup nieruchomości. Wskażą oni, na jakie problemy podatkowe zwracają uwagę doradcy. Omówiona zostanie również analiza Legal Due diligence nieruchomości oraz związane z nią praktyczne problemy i standardy rynkowe.
Kongres to wspaniała okazja, aby zdobyć niezbędną i aktualną wiedzę dotyczącą funkcjonowania nieruchomości komercyjnych. Każdy uczestnik otrzyma bezpłatne kompendium wiedzy zawierające wszystkie prezentacje prelegentów.
Podczas wieczornego bankietu wszyscy uczestnicy i prelegenci będą mieli okazję lepiej się poznać i zdobyć nowe kontakty w warunkach nieformalnych.
Odwiedź VII Ogólnopolski Kongres Facility Management, aby zyskać praktyczną, ekspercką wiedzę. Dowiedz się, jak zmienia się rynek. Zdobądź nowe kontakty biznesowe i inspiruj się do dalszej działalności. Skorzystaj z doświadczenia prelegentów, którzy zaprezentują najważniejsze aspekty zarządzania polskimi nieruchomościami komercyjnymi.
2013-09-25
Źródło: Facility Manager / budnet.pl
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Wlasny sklep Liczba postów: 15 Grupa: Trudne tema... Ja prowadze swój sklep i cały czas mnie denerwowało że na miejscu które mam przeznaczone dla klientów parkowały osoby które mój sklep omijały szerokim łukiem. P...
- Liczba Najbogatszych osób na świecie w 2015 r. nie... Liczba postów: 6 Grupa: Aktualności The report from Gráinne Gilmore highlights a decline in the number of the world’s wealthiest, a notable shift. As global wealth distribution changes, platforms....
- Skuteczny marketing w branży budowlanej Liczba postów: 63 Grupa: Aktualności Regularne informowanie o postępach budowy to strategia, która buduje zaufanie i zaangażowanie klientów. Marketing dla dewelopera może obejmować zamieszczanie zd...
- Sprzedam używane okna i drzwi - gdzie wystawić? Liczba postów: 2 Grupa: Trudne tema... Wiele osób szuka drzwi, rolet, bram czy okien nie tylko nowych ale też z drugiej ręki. A najkorzystniej może Ci wyjść wystawienie tego na https://gieldaokien.pl...
- Gdzie sprzedać łożyska do maszyn? Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Chce sprzedać łożyska do maszyn, które nie są mi już potrzebne, jak macie kogoś kto zajmuje się skupowaniem części i możecie poradzić to dajcie znać. W dużej mi...