W czasie pandemii  zmieniło się nasze poczucie estetyki - wnętrza urządzamy staranniej

W czasie pandemii zmieniło się nasze poczucie estetyki - wnętrza urządzamy staranniej

Koronawirus i pierwszy lockdown sprawił, iż nieco inaczej spojrzeliśmy na nasze mieszkania. Przestały one być tylko „sypialnią”, a stały się miejscem w którym przebywaliśmy całymi dniami. Wydaje się, że moda na spędzanie większej ilości czasu w naszych domach, zostanie z nami na dłużej i to nie tylko z obowiązku, ale dla dobrego samopoczucia! Czytaj dalej

 

Obecnie przeżywamy istny boom na urządzanie wnętrz. Polacy zauważyli, że dobrze wykończone „cztery ściany” przekładają się na lepsze usposobienie. Szczególnie, że teraz są one miejscem, w których pracujemy, spędzamy wolny czas, a nawet imprezujemy, czego nauczył nas okres, gdy zamknięte były restauracje i bary.

 

W czasie pandemii zmieniło się nasze poczucie estetyki - wnętrza urządzamy staranniej

 

– Ostatni rok dużo namieszał w świecie designu. Nasi klienci zaczęli zwracać o wiele większą uwagę na wystrój ich „własnych kątów”. Chcą aby ich mieszkania były nie tylko funkcjonalne, ale także przytulne, modne i „z duszą”, która będzie wyrażała ich osobowość. Nawet bez dużych nakładów, ale z odrobiną kreatywności, można stworzyć zachwycające wnętrza, które będą łączyły wszystkie te aspekty mówi Klaudia Rogalska, projektantka wnętrz w redNet Dom.

 

Powrót do natury

Czas, gdy byliśmy odizolowani od natury, sprawił, że zapragnęliśmy wnieść jej namiastkę do naszych wnętrz. Znajduje to odzwierciedlenie zarówno w materiałach, jak i w kolorystyce, co pokazują aranżacje klientów. Ci stawiają na odcienie szarości i beżu, kojarzone z naturalnymi elementami, takimi jak np. drewno, kamień czy piasek, które są przełamane odrobiną czerni wykorzystywanej w lampach czy półkach, która dodaje mieszkaniu tzw. „pazura”. Do łask wracają też białe ściany, bo te wcale nie muszą być nudne, jeśli nieruchomość jest odpowiednio ubogacona dekoracjami i roślinnością.

 

W czasie pandemii zmieniło się nasze poczucie estetyki - wnętrza urządzamy staranniej

 

Czytaj również: Jak stworzyć w domowym zaciszu wakacyjny, letni nastrój?

 

W wykończeniu dominują naturalne brązy oraz drewno. Mieszkania na zdjęciach wyłożone są deską trójwarstwową, dzięki które wnętrza stają się cieplejsze. W przypadku rozwiązań bardziej odpornych na użytkowanie, wykorzystuje się panele laminowane o wysokiej klasie użyteczności, bądź podłogi winylowe. Na popularności zyskują też drewniane okna, które powoli wypierają białe okna PCV, które w ciągu ostatnich 30 lat zdominowały polski krajobraz. W zapomnienie odchodzą masywne, błyszczące, czarno-białe zabudowy kuchenne. Te stają się bardziej naturalne i komponujące się z resztą mieszkania - często są też przełamane kolorem. Dzięki zastosowaniu cienkich blatów kuchennych wyglądają lekko i zwiewnie.

 

Materiały

Nowym trendem stało się również stosowanie wiklin oraz plecionek. Renesans przeżywają wiklinowe fotele. Dodatkowo materiały te coraz chętniej są używane w dodatkach, takich jak małe stoliki, czy kosze na drobiazgi oraz kwiaty (jak na zdjęciach). Popularne są także jako elementy w oprawach oświetleniowych, z plecionek coraz częściej wykonywane są karnisze czy nocne lampki.

 

W czasie pandemii zmieniło się nasze poczucie estetyki - wnętrza urządzamy staranniej

 

Do natury nawiązują także materiały używane w dodatkach. Tutaj dominuje len, który może być wykorzystywany w stylowych zasłonach, które nadadzą pomieszczeniu eleganckiego charakteru czy w kocach i narzutach, dzięki którym pomieszczenia stają się przytulne.

 

Rośliny i dodatki

Tym, co najbardziej ożywi każdą przestrzeń są bez wątpienia rośliny. Duże, liściaste drzewka, które sprawiają, że w mieszkaniu można się poczuć jak w dżungli, zaczęły wypełniać nieruchomości w największych polskich miastach. Jednak dla tych, którzy nie chcą poświęcać tyle miejsca, świetną alternatywę stanowią na przykład świeżo ścięte kwiaty czy trawy pampasowe, które przełamią surową kolorystykę. Dodatkowo klienci pytają o rośliny z właściwościami fitoremediacyjnymi tj. oczyszczające powietrze, ale także takie, które mają właściwości nawilżające powietrze, jak popularna Palma Areka.

 

W czasie pandemii zmieniło się nasze poczucie estetyki - wnętrza urządzamy staranniej

 

Czytaj również: Tkanina artystyczna w projektach wnętrz

 

Ważną rolę zaczęła odgrywać też otoczka dla zieleni – czyli dekoracyjne kwietniki czy donice, które stanowią element wystroju wnętrza. Przestrzenie wypełnia też sztukateria oraz ceramika. Ważne jednak jest znalezienie tutaj odpowiedniego balansu między wypełnieniem mieszkania elementami dekoracyjnymi, a wciąż utrzymującą się modą na minimalizm w duchu skandynawskiego Hygge.

 

Wszystko to powinno sprawić, że nasze „cztery kąty” będą stanowiły miejsce, w którym już nie będziemy musieli, ale w którym będziemy chcieli przebywać jak najwięcej!

 

W czasie pandemii zmieniło się nasze poczucie estetyki - wnętrza urządzamy staranniej

Jak wyglądają tak zaaranżowane wnętrza w praktyce - możecie zobaczyć na zdjęciach.  

Źródło: Partner of Promotion / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19450 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 283

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >